Донесення документів на карту побиту

 

статус справи 1Більшість проблем з отриманням карти побиту виникають у людей, які вважають, що подача документів – це ключовий момент. І далі треба тільки чекати. Таким чином можна дочекатися хіба що негативного рішення. Чому? Спробую у цьому тексті пояснити. Як будуть запитання – ставте у коментарях. Доповнюватиму текст і відповідатиму.

Отже, нагадаю, для позитивного рішення у справі дозволу на перебування потрібно документально довести чотири речі: 1 Вам є що робити у Польщі 3 РОКИ ПІСЛЯ ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ  2 Вам є де жити ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ 3 Вам є за що тут перебувати ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ 4 Ви застраховані ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ

Відсутність одного з цих компонентів, або ж не доведення, що один з компонентів присутній ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ дає інспектору можливість відмовити. А оскільки інспектор   – це держслужбовець на копійчаній зарплатні, який змирився, що він більше ніде не потрібен, то йому справляє задоволення готувати негативні децизії скрізь, де для цього є можливість. Справа іноземця – не дати інспектору такої можливості, довівши чотири згадані вище речі.  Чому я виділив великими літерами фразу «ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ»? Тому що десь 50 відсотків відмов стаються саме через те, що люди подали документи, термін дії яких закінчився ДО ДНЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ.

Наприклад, рішення заплановане на 10 квітня, а умова ви наймання житла до 9 квітня.  Це уже дає інспектору право відмовити, бо до дня ухвалення рішення людині немає де жити. Так, одного дня не вистачає, але формальна можливість відмовити є і інспектор нею обов’язково скористається, бо для нього це справляє приємність з огляду на вищевказану причину. Низька зарплатня притягує до цього уженду людей з низьким інтелектом, заниженою самооцінкою, часто це люди з шовіністичними поглядами.  Вони їх приховують, але їх добре видно у негативних децизіях.

А ще ж треба враховувати три місяці запізнення по ухваленню рішення. Тобто усі документи, які доводять чотири перелічені речі, мусять мати кінцеві терміни не пізніші ніж три місяці після задекларованої дати ухвалення рішення. Наприклад, у вас децизія написана 10 квітня, то страховка, умова з роботодавцем, умова винаймання житла у вас мусять бути до 10 липня щонайменше. А краще ще більше.

Стосовно страховки. Працюючі люди приносять при подачі ZUS RCA і вважають, що питання зі страховкою закрите до отримання карти побиту. ЦЕ МАСОВА ПОМИЛКА, ЯКА ПРИЗВОДИТЬ ДО ВІДМОВ. Друк  ZUS RCA свідчить, що ви застраховані впродовж наступного місяця після того, як роботодавець за вас заплатив ZUS. Наступного місяця за вас знову заплатять до зусу разом з оплатою вам зарплатні. І знову треба взяти друк зус РЦА та долучити до матеріалів справи про побит часовий, бо саме це дасть інспектору, що веде вашу справу, інформацію, що ви і надалі застраховані. І аж до ухвалення рішення, друки ZUS RCA треба носити щомісяця, якщо у вас немає іншої, приватної страховки, чинної до дня ухвалення рішення з покриттям 30 тисяч. Інакше буде відмова на тій підставі, що у вас немає страховки. Попри те, що ви і надалі застраховані.  Це особливо противно, коли є усе, що треба, а тобі відмовляють.

Дуже часто причиною відмови є закінчення терміну дії умови винаймання житла до дня ухвалення рішення.  Людина робить собі мельдунок і вважає, що питання закрите. А на довідці про мельдунок є кінцева дата. І якщо вона є ранішою ніж термін ухвалення рішення (з врахуванням тримісячного запізнення)  – буде відмова через те, що за документами вам немає де жити.

Наступна проблема, яка призводить до відмови – наявність грошей на перебування. Якщо ви один – у вас мусить бути хоча б 700 з копійками злотих після оплати за житло чи інших видимих витрат. Наприклад, у вас умова винаймання житла, у якій написано, що ви платите 1500 злотих у місяць. І тут же умова з  роботодавцем, де вказано, що ви заробляєте 2600 брутто. Тобто 1700 нетто, десь приблизно. Інспектор віднімає від 1700, які ви отримуєте на руки, 1500, які ви платите за житло і зясовує, що у вас на проживання у місяць є 200 злотих. А треба 700 з копійками. На цій підставі він з задоволенням вам відмовляє у карті побиту.

Ще одна морока  – умова з роботодавцем. Часто роботодавцям важко втовкмачити, що окрім додатку номер один, де вказано, що роботодавець хоче взяти працівника на три роки, мусить бути ще УМОВА на ті ж три роки. Або на час неокресльоний. Бо карту побиту видають саме на підставі дат в умові з роботодавцем, якщо це перебування і робота. Поки вам є що тут робити (підтвердження – умова з роботодавцем) вам дають дозвіл на перебування.  Цю умову на майбутнє не треба реєструвати в зусі. Це папір для інспектора відділу справ іноземців до моменту поки буде ухвалене рішення. Потім можна її реєструвати, якщо діюча умова завершилася.  Часто роботодавець не наважується підписати навіть умову злеценє на три роки, бо думає, що це може створити йому проблеми. Таким параноїдальним роботодавцям треба просто пояснити, що і як. Найкраще пояснити, що карту вам дадуть рівно на стільки, на скільки підписана ця умова. Карту на рік робити – це знущання. Бо отримавши карту на рік, ти знову негайно мусиш подавати на карту побиту, знову платити 440 злотих, бо чекати нині доводиться рік і більше.

Отож, стежте за тим, що вас написано в умовах. Дуже часто при подачі документів, роботодавець дає працівникові для подачі чинну умову. А вона, наприклад, на рік. І от працівник у квітні 2018 року здає умову до квітня 2019 року. І думає, що все ок, бо у додатку ж написано до квітня 2022 року. А  оскільки інспектор добереться до ухвалення рішення у квітні 2019 року і подивиться, що умова уже закінчується – з задоволенням відмовить, бо йому приємно відмовляти іноземцю. Чому?  – читай вище.

Як уникнути загадних проблем? Потрібно засипати інспектора документами. Потрібно постійно контролювати статус справи за допомогою запитань через формуляр контактовий, за допомогою запису на огляд матеріалів справи. Можна записуватись хоч щодня, хоч щомісяця. Головне  – не лишати справу без нагляду. Постійно в електронному і паперовому вигляді питати чи була кореспонденція у справі, чи вислана під вказану у вньоску адресу, на якому етапі нині справа, просити, щоб вас покликали на інтерв’ю у разі потреби і доносити, доносити, доносити документи про те, що у вас станом на зараз є гроші на перебування (видрук з банківського конта, довідка про заробітки, ) що у вас є тут чим займатися (умова з роботодавцем, дозвіл на роботу, зус) що ви застраховані (зус) що вам є де жити (мельдунок, умова)

Можете написати листа від імені роботодавця з проханням пришвидшити справу, хай роботодавець підпише, ви донесете. Можна написати листа від імені родини в Україні з проханням швидше видати вам карту, бо вам треба виїхати у важливих справах. Можна піти у поліцію за місцем проживання і попросити, щоб поліцай підписав довідку про те, що він бачив, що ви справді живете за вказаною адресою, для цього запросіть дільничного до себе додому. Не всі погоджуються робити  вивід срьодовісковий без запиту з уженду, але треба пробувати. Таким чином пришвидшувати справу.  Головне – не лишати справу без уваги. Інспектор мусить забути про всі інші справи і постійно отримувати документи до вашої справи. Тоді йому набридне і він першою завершить саме вашу справу, а інші відкладе. Справа в тому, що нині юридичні контори, які займаються цими справами на автоматі пишуть одразу прохання про пришвидшення і майже завжди скаргу на бездіяльність після двох місяців від подачі ( бо два місяці – це час, за який справа навіть дуже складна, мусить бути завершена відповідно до адмінкодексу) Далі про те, як доносити документи з попереднім записом і без нього.  Ось тут можете скачати стандартну донесення докумнтів 3

ЗАПИТАННЯ  Як донести документи, якщо у везвані написано що треба зареєструватися в інтернеті?

ВІДПОВІДЬ  Заходите у статус справи за логіном і парлем який вам видали при здачі відбитків.статус справи 1

Якщо вам щось потрібно донести – там є вкладка umów się na uzupełnienie dokumentów. Натискаєте на неї, вас переводить у календар інтернетовий. Якщо ще не зареєстровані – натискаєтe utwórz konto, реєструєтесь і записуєтесь на вільні терміни. реЯк правило вільні терміни є у останніх позначених темно зеленим кольором числах. Натискаєте і чекаєте поки зникне надпис brak wolnych terminów. Як він зникне – або буде порожньо, або висвітляться терміни. календар датиДалі заповнюєте поля і записуєтесь. Не забудьте натиснути ок. Підтвердженням того, що ви записалися буде поява до друку номера білета, але головне  – мейл на вказану вами пошту з часом та датою донесення документів. У цей день йдете на антресолю до кабінету з монітором на дверях. Там доносите документи. Мусите мати при собі лист з номером справи і переліченими документами. Один лист з документами віддаєте. На іншому вам ставлять штамп, що ви здали.

ЗАПИТАННЯ Як донести документи, якщо неможливо записатися на літерку B, або терміни запису  – пізніші ніж 14 днів, які вам даються на донесення?

ВІДПОВІДЬ: Заповнюєте супровідний лист, бланк якого можна скачати  вище,  дописуєте номер справи імя прізвище адресу телефон,  підписуєте, робите  копію.  Берете номерок А чекаєте своєї черги і здаєте через бюро подавче Якщо серед документів є оригінали, які не можна віддавати, наприклад, паспорт або умова винаймання житла – робите нотаріально посвідчену копію у будь-якого нотаріуса і долучаєте нотаріально посвідчені копії. Вартість копії у нотаріуса як правило –  7 злотих за сторінку. Найближча нотаріальна контора є на вулиці Jana Schcucha по парній стороні навпроти українського посольства.  Усі довідки – засвядченя та заяви  – освядченя – подаються в оригіналі. Один лист віддаєте у бюро подавчому зі своїми документами. На іншому листі вам ставлять печатку як підтвердження що ви здали.  Щоб не стояти у довгій черзі до бюро подавчого на маршалковськй – сідаєте на трамвай і їдете на плац банковий. Там заходите у вхід F, з боку алеї Солідарності, берете номерок C і робите те ж саме та з тими ж наслідками, що і на Маршалковській. Думка про те, що як здати на Маршалковській то буде швидше – НАЇВНА

Якщо після прочитання, якісь питання залишилися з цього приводу – ставте будь ласка у коментарях під текстом. Цим ви допоможете текст удосконалити. Якщо вам здається, що цей текст соціально важливий – не соромтеся його перепостити у себе у соцмережах. Якщо вам здається, що сайт, на якому цей текст опублікований, має право на існування і ви б хотіли, щоб він розвивався – не соромтеся підтримати його, надіславши гроші на номери рахунків, що є згори на сайті.  Таким чином ви дасте сайту можливість розвиватися і якщо ви, скориставшись порадами з цього тексту,  будете довіряти тут написаному та поширите інформацію про цей сайт серед своїх знайомих – то, за деякий час, цей онлайн проект розростеться до ефірної радіостанції, які можна буде довіряти, бо вона прцюватиме за ваші гроші, а отже, на вашу користь. Цим цей проект відрізнятиметься від інших медіа, які працюють винятково на інтереси власника, для якого медіа –  лише супровід бізнесу.  Більшість медіа  в Україні – це всього лише піарслужби власників, а не окремий бізнес, що працює за правилом  чесна інформація в обмін на гроші підписників.

Коментарі Facebook