Як написати odwolanie? Інструкція і зразок апеляції на негативну децизію по карті побиту

Нижче подаю текст, обов’язковий для будь-якої апеляції на негативну децизію воєводи. Odwołanie

dot.: WSC-
Cudzoziemiec
data urodzenia
Obywatelstwo
Paszport
Adres do korespondencji
Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców
za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego
ODWOŁANIE
OD DECYZJI WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

Z DNIA                                   2019 ROKU
W ZAKRESIE ODMOWY UDZIELENIA ZEZWOLENIA NA POBYT CZASOWY NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Niniejszym odwołuję się od decyzji Wojewody Mazowieckiego z dn.                              2019 roku w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sygn. akt: WSC-

Wnoszę o uchylenie tej decyzji oraz o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Uzasadnienie
roku wystąpiłem do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co uzasadniłem zamiarzem podjęcia pracy.                        2019 roku Wojewoda Mazowiecki odmówił.

Wojewoda argumentuje, iż (тут переписуєте аргументи воєводи про те, чому він відмовив)

Oswiadczam, że ( Виписуєте свої аргументи, чому відмовляти не варто було. Описуєте своїми словами ситуацію.)

Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić że odmowa w tym przypadku nie jest uzgodniona z art. 77 KPA § 1 który naklada na organy administracji publicznej obowiązak zgromadzenia całego materialu dowodowego koniecznego do prawidłowego rozstrzygnięcia sprawy. Inspektor prowazący mógl zawolać cudzoziemca na przesluchanie dla wyjaśnienia szcególów, Natomiast inspektor prowadzący nie dokonując tych czynnośći podpisał decyzję negatywną.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.
Підпис 16.04. 2019

Мусить бути написано, хто пише (у лівому верхньому куті, номер справи, імя, прізвище, дата народження, громадянство, адреса), до кого пише (апеляція подається до шефа уженду за посередництвом воєводи. Тобто ви скаржитесь на воєводу шефу уженду, просите скасувати рішення воєводи, але подається така скарга у канцелярію воєводства, а воєвода уже передає справу своєму начальнику у питанні іноземців – шефу уженду)

Подавши апеляцію на негативне рішення воєводи, ви продовжуєте своє легальне перебування у Польщі на час, який вища інстанція  – шеф уженду до справ іноземців – розглядатиме вашу справу. Це може тривати щонайменше півроку а максимуму немає. Є справи які тягнуться з 2016 року і ще не завершені. Середня тривалість розгляду справи в апеляції у шефа уженду  – півтора року. У час розгляду справи в апеляції не можна виїздити з Польщі у іншу країну ЄС. У свою країну можна виїхати без депортації. Щоб вїхати, треба буде робити нову візу або чекати нового півріччя, коли будуть нові дні перебування в рамках безвізу.

Підтвердженням складеної апеляції буде копія з печаткою канцелярії воєводства.  Ще раз повторю, що апеляція подається до шефа уженду чужоземців але за посередництва Воєводи. Тобто, подається у канцелярію воєводства на маршалківській або на плацу банковому. Якщо ви одразу понесете апеляцію на таборову, а воєводі не подасте – вважайте що ви нічого не подавали.  Однак усі додаткові документи до справи треба буде доносити уже у бюро подавче на Таборовій 33. Саме там можна оглянути матеріали справи, попередньо записавшись та звідти отримати довідку, що ваша справа там розглядається. Як це робиться? Десь через тиждень чи два після подачі апеляції, напишіть до шефа уженду листа з проханням визначити час огляду матеріалів справи і видати довідку (засвядченє), що ваша справа розглядається шефом уженду. За згадане засвядченє треба заплатити 17 злотих на конто уженду до справ іноземців і квитанцію докласти до листа з проханням.

Рекомендую, подавши апеляцію, виїхати у свою країну, зробити нову візу, вїхати і знову податися на побит часовий до воєводи на основі нового вїзду. Буде однозначно швидше.

Як правило, шеф уженду повертає справу воєводі, якщо після подачі апеляції, сторона донесла якісь нові документи, які доводять те, що сторона аргументує. Як ви подасте апеляцію і будете просто чекати, не цікавлячись справою – буде відмова. І тоді доведеться виїхати.   Пишучи пояснення, чому ви не погодились з децизією воєводи треба посилатися на статті адмінкодексу.  Одна зі статей адмінкодексу говорить про те, що інспектор, який вів вашу справу, мав ухвалювати рішення на підставі всього зібраного матеріалу. Якщо інспектор професійний і його зусилля спрямовані на виршення питання, а не на пошук приводу для відмови – він вам напише або навіть у термінових випадках зателефонує, щоб ви негайно щось донесли. Якщо цього не було зроблено і вам відмовили через якусь дрібницю – є усі підстави посилатися саме на цю норму. Вона у листі виписана внизу.  Ще раз повторю, що апеляція розглядається дуже довго  бо шеф уженду розглядає справи з усієї Польщі. Треба запастись терпінням. Водночас, подана апеляція є формальним дозволом на перебування. І завдяки тому, що справа розглядається так довго  – можна суттєво продовжити термін свого перебування, не виїжджаючи. Наприклад, як ви виїдете і зробите візу на півроку, то, у разі, як у вас потреби виїздити не треба, подана апеляція дасть вам можливість без візи перебувати у Польщі цілий рік і працювати, якщо для вас зареєстровано дозвіл на роботу. Якщо ж ви працювали на умові о праце і вам відмовили, а ви подали апеляцію, то новий дозвіл на роботу вам  не потрібен, аж поки у вашій справі не буде ухвалене рішення. Якщо негативне  – тоді однозначно доведеться виїхати, навіть якщо напишете скаргу. Бо скарга права на перебування не дає. Якщо ж рішення буде позитивне для вас – тобто шеф уженду скасує децизію воєводи і поверне справу на новий розгляд – працюєте аж поки вам дадуть карту побиту. Це за умови, що є умова о праце в момент подачі вньоску. Як умова злеценє – доведеться реєструвати дозвіл на роботу. Як після прочитання залишилися запитання – ставте у коментарях. Це допоможе скорегувати текст так, щоб він був зрозумілий якомога більшій кількості людей.

Коментарі Facebook