Не знаєш мови – не отримаєш польський паспорт. Сьогодні – екзамен

ВаршаваСьогодні у Польщі відбувається державний іспит для іноземців зі знання польської мови.  Іноземці, які претендують на карту довготермінового резидента або на громадянство, мають підтвердити свої знання мови країни перебування. Без підтвердження знання польської мови на рівні B 1  документи на громадянство чи на карту резидента навіть подати неможливо. Екзамен платний.  Коштує десь 600 злотих. Щоб здавати екзамен сьогодні, записатися треба було у квітні. Наступний екзамен відбудеться у листопаді і запис почнеться у серпні.   Польська держава виходить з того, що як людина не  знає польської мови – їй нічого робити у Польщі. Бо як ти уже вирішив сюди приїхати і живеш тут  – мусиш знати мову місцевого населення і користуватися саме нею. Так є в усіх державах, де громадяни поважають себе і свою країну. В Україні, на жаль, поки що не так. Заради можливості залишатися невігласами і не знати мови місцевого населення, велика частина людей  з українськими паспортами підводять під своє невігластво ідеологію. Не розуміють, що це закінчиться окупацією, як це уже є у Білорусі.  Спочатку мова – потім територія. Єдина надія на те, що народ спамятається і перестане голосувати за невігласів. Нижче – розклад та структура іспиту. Ця інформація буде корисна і для тих, хто готується у Польщі податися на громадянство і для тих, хто в Україні вважає, що йому #поруськикакосьльогше. Спамятайтеся, поки не пізно.  Кілька слів про те, чому я про це знаю і пишу зараз. Один з моїх клієнтів якраз подається на громадянство, бо має польське походження, працює у ЄС і йому з європейським паспортом нарешті вдасться легально почати працювати. Бо, на жаль, з польською картою сталого побиту у іншій країні ЄС точно так складно легально працевлаштуватися як і з картою часового. Поки що там роботодавців півень в дупу не клюнув і держави лицемірно роблять вигляд, що захищають ринок праці для своїх, а насправді, мають тисячі, десятки тисяч нелегально працевлаштованих іноземців. Так от, щоб іноземцю польського походження отримати громадянство, потрібно мати дві важливі речі: підтвердження знання польської і польські документи про народження. Мається на увазі, що іноземець здає в уженд стану цивільного свої українські документи про народження і там йому за деякий час роблять польський документ про народження. З цими двома паперами а також з іншою інформацією про те, що людина тут планує робити, подаються документи на громадянство. Я всі ці процедури зараз з клієнтом поступово проходжу і буду про це розповідати. Вдалося мені його записати на екзамен у Любліні, бо у Варшаві тільки запис розпочався – одразу всі місця були зайняті.  У Любліні пощастило. Нижче – інформація про те, як іспит відбуватиметься у Любліні.

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL

Aleje Racławickie 14 / GG-111

20-045 Lublin

popolsku@kul.pl

 

 

Szanowna Pani / Szanowny Panie,

Egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego w naszym ośrodku odbędzie się

w Gmachu Głównym Uniwersytetu w sali 107 (pierwsze piętro). Będzie miał następujący przebieg:

 

9.00-9.30 szkolenie przygotowujące do egzaminu w sali 107

9.45 rejestracja zdających i spotkanie organizacyjne w sali 107

 

program egzaminu w dniu 15 czerwca 2019 r. [sobota]:

  Poziom B1
1. Rozumienie ze słuchu 10.00 – 10.25 (25 min.)
przerwa 10.25 – 10.35 (10 min.)
2. Rozumienie tekstu pisanego 10.35 – 11.20 (45 min.)
przerwa 11.20 – 11.30 (10 min.)
3. Poprawność gramatyczna 11.30 – 12.15 (45 min.)
przerwa 12.15 – 12.25 (10 min.)
4. Pisanie 12.25 – 13.40 (75 min.)
przerwa 13.40 – 14.30 (50 min.)
5. Mówienie 14:30 – …

 

16 czerwca 2019 r. [niedziela] od 9.00: MÓWIENIE

 

Jeśli chcą Państwo zdawać egzamin z MÓWIENIA już w sobotę, prosimy zgłaszać tę informację drogą mailową. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prosimy o punktualność.

Prosimy zabrać ze sobą długopis [zestawów egzaminacyjnych nie wolno wypełniać ołówkiem].

Przed wejściem na egzamin należy okazać aktualny paszport.

W czasie egzaminu nie można korzystać z urządzeń elektronicznych [komórka, tablet, laptop itd.]; najlepiej zostawić te urządzenia w domu / poza salą egzaminacyjną; w innym wypadku należy

je wyłączyć i powierzyć organizatorom na czas egzaminu.

 

Z wyrazami szacunku

ORGANIZATORZY EGZAMINU

 

Коментарі Facebook