Karta pobytu студента або учня: інструкція з самостійної підготовки документів

Студент і учень карту отримують на рік. Це проблема. Водночас, коли карту отримує працюючий студент – він отримує карту на три роки без прив’язки до фірми роботодавця.

Тобто, якщо ви студент стаціонару, заочник чи поліцеальної школи і є повнолітнім та маєте роботодавця, який у випадку студента стаціонару, підписав з вами умову на три роки, або у випадку студента заочника чи учня поліцеальної школи зареєстрував для вас дозвіл на роботу і підписав умову на три роки, варто подавати документи і від роботодавця, і від навчального закладу. Від роботодавця додаток номер один, умову, дозвіл на роботу, інформацію старости,  ZUS RCA  щомісяця (не стосується студента стаціонару. У студента стаціонару страховка – від його навчального закладу, якщо навчальний заклад відмовляється видати страховку – перевірте чи насправді це навчальний заклад чи просто шаражкіна контора)

Студент, як і всі інші, має довести чотири речі:

1 Є що робити  на території Польщі (Cтудент у даному пункті мусить довести, що він справді вчиться (контракт з університетом, легітимація студентська чинна на день ухвалення рішення. Тобто, якщо ви заплатили за наступний семестр – мусите донести копію легітимації з новою голограмою де вказано що ви вчитеся і у наступному семестрі. Дуже важливо отримати від університету довідку у якій написано до якого часу триватиме ваше навчання. Щомісяця раджу приносити нотаріально завірену копію listy obecnosci. Цей документ доводитиме інспектору, що ви реально ходите на заняття. Не сподівайтесь, що сфальшований такий документ вам допоможе отримати карту побиту. Є сумний досвід людей, які такі документи фальшували. Вони нині сидять у тюрязі, а їхні клієнти отримали депортацію. Через таких студентів, усі студенти іноземці у Польщі під підозрою. Усіх без винятку підозрюють, що вони насправді не вчаться, а тільки роблять вигляд, а насправді працюють. Шахраї посередники розповідають про індивідувальні графіки навчання, які дозволяють по вісім годин працювати, але коли приходить відмова саме на тій підставі, що людина більшу частину часу працювала а не вчилася – ці шахраї розводять руками і шукають наступних лопухів, яких подають на “навчання”, а попередні буратіни їдуть додому, часто зі штампом про депортацію і заборону в’їзду.)

2 Є гроші на перебування (701 злотий у місяць нетто стабільного доходу після оплати за квартиру і усіх видимих оплат, які можна перевірити) Наявність цих грошей найлегше довести, надавши умову з роботодавцем, де буде хоча б мінімально можлива зарплатня у Польщі, або ж показати конто у банку, де буде сума 701 помножено на кількість місяців, на які ви хочете отримати карту побиту. Довідку з банку потрібно приносити щомісяця, щоб була актуальна на день ухвалення рішення.

3 Є страховка (у випадку  студента заочника чи учня поліцеальної школи  – ZUS RCA з роботи щомісяця, або приватна страховка чинна до дня ухвалення рішення, у випадку студента стаціонару або страховка від навч закладу, або приватна страховка, або можна погодитись, щоб роботодавець трактував вас не як студента а як звичайного працівника, тоді з вас братимуть грошей на зус і тоді ви теж зможете давати зус рца щомісяця)

4 Вам є де жити (умова  винаймання житла. Умова użycienia mieszkania aбо мельдунок. Чи хоча б освядченє (заява) власника житла про те, що він дає вам право жити у квартирі, яка йому належить. Якщо нічого такого власник не хоче дати – пошліть його подалі і поселіться у нормальному житлі, де власник дає можливість іноземцю  виконати обовязок повідомлення про своє місце перебування)

ДУЖЕ ВАЖЛИВО

Якщо ви насправді вчитися не плануєте, або ж сумніваєтесь що потягнете навчання разом з роботою, а основна мета вашого перебування у Польщі  – робота, ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН НЕ ПОДАВАЙТЕСЯ ЯК СТУДЕНТ. 

Усіх студентів через недобросовісних посередників нині підозрюють у тому, що вони насправді не студенти. Таких швидко виявляють, тих, хто подає фальшивки, беручи за це гроші, саджають до вязниці, а тих, хто скористався послугами фальшувальників – депортують. У Любліні у такій справі сіло до вязниці двоє українців (точніше росіян з укр паспортами, бо говорили вони російською. Це перша ознака, що вас обдурять – російська мова від громадянина України. Перевірено трьома роками досвіду), а двісті їхніх клієнтів були депортовані. Коли вам здається, що обдурити відділ справ іноземців – це хороша ідея – ви стали на шлях депортації.

Все решта  – зрозуміле і не потребує додаткового тлумачення, але про всяк випадок прочитайте текст про те, як подають на карту побиту люди, що подаються на роботу.

Також раджу прочитати про те, скільки чекати на карту побиту

Чому відмовляють у карті побиту

Як донести документи на карту побиту.

Як дізнатися статус справи по карті побиту?

Якщо після прочитання згаданих текстів у вас залишаться запитання  – ставте їх письмово у вигляді повідомлень на Facebook Ivakhniuk Oleksandr  на  mail Ivakhniuk.o@gmail.com   на телефон +48 730150901 на цьому ж телефоні Viber, Whatsup,

=

Коментарі Facebook