karta pobytu якщо не працюєш, не вчишся, не робиш бізнес – живеш на утриманні. Інструкція.

У цьому тексті розкажу про подачу документів, коли людина хоче перебувати на території Польщі, але не вчиться, не веде бізнес, не працює. Просто, наприклад, живе з партнером (іноземцем чи громадянином Польщі) і він її і чи його утримує.

Хто може податися на карту побиту? Будь-хто, хто легально перетнув кордон Польщі. Часто родини, чоловіки яких працюють у Польщі, вважають, що треба дочекатися, поки чоловік чи дружина отримають карту побиту і тільки тоді приїздити та подаватися собі на поєднання з родиною. Це не так. Якщо чоловік чи дружина працює і має гроші на перебування цілої родини та може це документально довести – вньоски можна подавати усій родині.

Чи треба бути фізично на території Польщі у момент подачі вньосків? Зараз – необовязково. Бо зараз проблема зі здачею відбитків. Чоловік, який на території Польщі подає вньосек поштою. Докладно про це прочитаєте, перейшовши за лінком А самі члени родини, для яких подано вньоски можуть приїхати по біометрії уже коли буде лист з запрошенням на здачу відбитків. Тоді уже треба і заплатити за вньосек по 340 злотих за людину і донести усі необхідні документи. Які це документи? – читайте далі. Перебування буде легальним до ухвалення рішення у справі. Якщо рішення позитивне – проблема вирішена на три роки. Якщо негативна – можна написати апеляцію і далі чекати рішення, або ж виїхати впродовж 30 днів. Вньосек на карту побиту подається для кожного члена родини окремо.

 Вимоги відділу справ іноземців незмінні. Як записатися і що за чим, детально – тут. Щоб отримати карту побиту, потрібно довести, що у вас є страховка, вам є де жити, у вас є гроші на перебуваня і вам є тут чим займатися. Якщо ви декларуєте, що перебуваєте на утриманні, то особа, на утриманні якої ви перебуваєте пише спеціальну заяву про це. Окрім згаданої заяви, треба долучити документи, які свідчать, що людина, у якої ви на утриманні, має гроші і на себе, і на вас з розрахунку 528 злотих на людину нетто у місяць. Як це довести? Найпростіше – надавши умову з роботодавцем, де вказана сума. Звичайно ж умова, як і усі документи, які ви подаєте, мають бути чинними до дня ухвалення рішення. Скажімо, якщо ви подаєтеся у Мазовєцькому воєводстві сьогодні, то умова винаймання житла, страховка мусять бути чинні щонайменше рік. А умова з роботодавцем вашого партнера мусить бути чинна років на два хоча б. А якщо вона на рік, то коли укладуть нову, а рішення ще не ухвалено, то треба донести цю нову умову. Щоб у момент, коли інспектор добереться до вашої справи, у ній були чинні страховка, інформація про місце проживання, інформація про наявність грошей і інформація що у вашого партнера є чим тут займатися на час, на який ВИ просите карту побиту. Наприклад, якщо ви просите карту побиту до 2022 року, а у вашого партнера його карта побиту часового завершується, наприклад, на початку 21 року, то карту вам дадуть до часу, який є у вашого партнера для перебування у Польщі. Може бути і інакше, але інспектор може саме так протрактувати складені вами документи. Якщо ж, наприклад Ваш партнер чи партнерка, що вас утримують – громадянин чи громадянка Польщі, але умова з роботодавцем всього лише до кінця 2020 року і немає жодної іншої інформації про подальші плани зі здобуття грошей на перебування – інспектор може дати карту саме до часу чинності умови. Страховка – основна причина відмов. Люди вважають, що склавши ZUS RCA  при складанні вньоску, вони принесли страховку і більше нічого не потрібно. Однак, на жаль,  ZUS RCA z podtwierdzeniem wyslania треба носити щомісяця до ухвалення рішення. Навіть після отримання карти побиту раджу брати актуальний ZUS RCA коли плануєте перетинати кордон. У прикордонника може бути поганий настрій і він при вашому поверненні у Польщу може вимагати у вас доказу, що ви застраховані. І якщо у вас не буде такого доказу у вигляді страхового полісу або друку ZUS RCA – відправить вас на український бік робити страховку. Не впустить просто без страховки. Уже були такі випадки з людиною, яка тривалий час працює на одному місці і має карту побиту від того роботодавця.

Як довести, що вам є де жити? Найпростіший спосіб – мельдунок. Ваш партнер йде з вами до urządu dzielnicy і мельдує вас. Вас замельдують до кінця чинності вашої візи чи до завершення днів безвізового режиму. Потім, якщо до кінця мельдунку рішення ще не ухвалене, треба буде принести заяву власника житла, що він дає дозвіл на ваше проживання. Дуже часто громадяни Польщі роблять помилку  –  приносять тільки акт нотаріальний на власне житло і вважають, що таким чином вони довели, що іноземці чи іноземцеві є де жити. Ні. Так не є. Треба, щоб дозвіл на проживання був оформлений або умовою, або заявою, освядченєм. Не нехтуйте цим моментом. Виправлення помилки забере два роки часу.

Ще одна зачіпка відділу справ іноземців і до одружених і до неодружених і до родичів – доведіть, що ви і особа, яка, як ви стверджуєте, вас утримує, провадите спільне господарство. Тобто, якщо ви разом живете – мусите донести спільні фотографії різних років,  рахунки на ваше імя, спільний рахунок, якщо є.

Найбільше страждають якраз пари іноземців і громадян Польщі. Іноземець, складаючи вньосек на побит часовий чи сталий, вважає, що, оскільки його партнер  – громадянин Польщі, його карта побиту уже лежить у кишені. Ні, ні, ні і ще раз ні. Найбільше претензій і зачіпок саме до таких людей.

Мусите памятати хто працює у відділі справ іноземців. Це державні службовці на мінімальній зарплатні. Відповідно, з мінімальною мотивацією вирішення вашої справи. Їх ввічливість спричинена тільки моніторингом, їхні дії обмежені інструкціями. Будь-яку вашу помилку вони з задоволенням використають для приготування негативного рішення, бо це допомагає їм жити, пережити власну нікчемність, малі заробітки і заздрість. Треба усі ці справи вирішувати так, щоб у чиновника не було можливості вам відмовити.

Для цього уважно читати усі везваня і робити як написано, навіть якщо написано щось ідіотичне. Не дискутувати, зробити як просять.

Регулярно оглядати матеріали справи і перевіряти чи всі документи, що ви доставили є. Уважно дивитися чи усі документи підписані чи правильно оформлені. Одному моєму клієнту відмовили через те, що він не підписав умову з роботодавцем. Роботодавець підписав, а працівник забув. В результаті запоров і мою роботу і старання роботодавця. Я просто не міг навіть уявити, що умова яку мені віддають як документ,  може бути непідписана. Тепер приглядаюсь до всього на світі. Все одно роблю помилки. Я, який уже 4 роки займаюся легалізацією перебування, часами роблю помилки. Помилку зробити дуже легко. Виправити – треба буде два роки розгляду справи в апеляції. Памятайте про це. У разі чого – звертайтеся. Щодня о 7.45 у грінкафе неро на плацу унії Любельської у Варшаві я консультую тих, хто записався на консультацію.

Коментарі Facebook