Електрик без польської мови у Польщі? Це реально. Досвід українця.

Я завжди і усім при зверненні до мене наголошую на важливості вивчення польської мови, якщо людина хоче у Польщі виконувати якусь роботу за гроші більші ніж мінімальна зарплатня. І завжди мав для цього аргументи. Електрик, за моєю інформацією, мусить читати креслення. А креслення – польською. Отже, електрик мусить знати польську мову інакше роботу електрика він не отримає, навіть якщо має високу кваліфікацію і всі допуски до роботи з високою напругою. Так от, мушу визнати, що ці мої знання ця моя інформація ЗАСТАРІЛА!!!

Далі розповідь громадянина України, я так розумію, звідкись зі східних регіонів (бо українська мова на письмі йому далася непросто і я багато у цьому короткому тексті змушений був поправити).

 День добрий пане. Я у вас питав про працю електриком у Польщі, але ви відповіли, що без польської мови я у Польщі не електрик. Повідомляю, що мене прийняли електриком та навчили всьому. Я вже закінчив об’єкт в Хелмно.

Мені трапились хороші люди, які завжди допомагають! Пояснюйте, що поляки люблять Польшу та польську мову, тому потрібно обов’язково хоча б намагатись говорити польською. Крім того, на початку дуже важливо показати, що від вас є користь. Я раджу працювати так, щоб керівник сам тобі сказав: «Іди відпочинь»  За таких обставин і керівники і місцеві колеги завше допоможуть завше підкажуть, якщо попросиш. Я уже кажу своїм друзям, щоб їхали до польщі працювати. Не треба боятися змін в житті. Краків – дуже красиве місто. Його всі повинні  побачити

Я вважаю, що час, коли я поїхав у Польщу став  моїми найкращими 5 місяцями у житті. Я багато побачив і навчився. На початках було непросто зрозуміти, хто і що від мене хоче, але усі допомагали, пояснювали. Можеш навіть на пальцях показувати, якщо не знаєш як сказати. Жоден поляк мені не відмовив у допомозі. Я дуже задоволений.

Я знайшов працю в ОТТО YUSK Радомско и  Петрукві Трибунальскому там обіцяли дати право язди на вузку… обіцяли золоті гори…  ОТТО беруть рабів за мінімальну платню 11.8 злотих нетто + премія 300 злотих (які неможливо  заробити) там на складі все зроблено так щоб іноземець норму не зробив і премію  не отримав. Зарплатня всього 12 тис грн в місяць а вузки дають повільні та программа коли копіюєш товар то довго копіює (а  от у поляків шибкі віузки і программа шибко працює то хто працює не перший рік то знає і бере їх вузки) ОТТО набирає наших  у рабство

Потім я до вас звернувся, ви сказали, що без польської мови можете запропонувати тільки таке саме, як я уже маю. Потім приятель запросив до себе Global System і маю як електрик 20 зл  на годину чистими. Роботодавець також платить за житло.  Якщо працівник добрий то поляки його переманюють навіть дружину польку обіцяють знайти….

Oleksii Torokhtii

Коментарі Facebook