Огляд тижня 04.05.-10.05.2020: Єрмак другої свіжості, побєдобєсіє 2020, день Європи з закритими кордонами

Так хочеться написати щось хороше про події в Україні, про якісь перемоги України над ворогом, про якісь успіхи українців… На жаль, нема про що писати. Ну, майже. Вашій увазі – огляд подій тижня що минає від «Радіо без цензури». Я, його автор, Олександр Івахнюк. 

Почну з антиукраїнської гидоти – Андрія Єрмака.

Уже усі забули про записи, на яких його брат торгує державними посадами, посилаючись на свого родича та його дружбана  – президента. Здавалося б, люди після таких скандалів мусять самі піти у відставку. НІ, на жаль, не українська це традиція. Єрмак на початку тижня що минає викликав своїми смердючими антиукраїнськими заявами блювотний рефлекс у кожного українця, якому паспорт видали невипадково. Де б людина не жила: у Києві чи Ліссабоні, Берліні чи Львові, коли Єрмак відкриває рота коментувати тему Донабсу – витримати це неможливо. Відчуття безсилля і розпачу спочатку від того, що таке… взагалі відкриває рота і остаточна катастрофа, коли вслухаєшся у те, що він говорить. Єрмак впевнений у тому, що його ідея переговорів з терористами як з нормальними людьми дасть позитивні результати для України. Він хоче залучати переселенців з Донбасу до розмов з терористами,  він планує вибори на окупованих територіях…  І до нього уже ні у кого немає питань з приводу продажу посад ні  стосовно чогось іншого… Наприклад, рівня його інтелекту…  

Eugenia Kuznetsova  Про Єрмака і його мовні здібності. Отже я слухала інтерв’ю з атлантік кансіл, де Єрмак говорив виключно через перекладача. І тут виявилось, що Єрмак закінчував інститут міжнародних відносин Шевченка. Як випускниця цього ж закладу можу із впевненістю сказать – щоб вийти звідти без англійської чи інших мов треба не вчиться зовсім. Ну зовсім. Абсолутлі. Для такого результату треба п‘ять років просижувать штани і вимолювать оцінки через когось. Мови – це єдине, чого там уникнуть не можна ніяк. Порошенко й Саакашвілі тому доказ. Крім того, якщо ти дожив до 48 років і зробив кар‘єру без англійської, то ми знаємо те єдине місце, де англійської для політичної кар’єри не вимагають. Воно з трьох букв. І це був кар‘єрний бустер самі знаєте кого. Цей чувак тепер голова офісу президента України. Він вирішує, на яких умовах ми говоритимемо з ОРДЛО. І він каже, що в жовтні будуть вибори на окупованих територіях…

На тиждень, що минає припав пік побєдобєсія.

Це день, коли різні  любителі побрязкати медальками вилазять з нафталіну на вулицю і викрикують різні антиукраїнські гасла та покладають вінки і квіти до памятників різним українофобам.

Міф «Георгій Жуков – «Маршал Перемоги»

Останнє відео проєкту «Війна і міф» деконструює радянський наратив про Георгія Жукова, як, «Маршала Перемоги», якого рядові бійці між собою називали «Катафалком» і «М’ясником», а пропаганда перетворила на забронзовілий ідол тоталітарної військової машини.Детальніше у відео.❗️ Акцентуємо, Георгій Жуков — постать неоднозначна і міфологізована. Культ його особи, який створили в СРСР і який продовжується в сучасній Росії, далекий від історичної правди. А самого полководця перетворено з живої людини на яскравий ярлик, який і нині використовують у політичних цілях. ❗️ Пам’ятайте, що перемозі над нацизмом ми завдячуємо мільйонам солдат й офіцерів. Неетично нівелювати їхню жертву та їхній внесок і пов’язувати перемогу з якимось одним ім’ям.Завантажити відео у високій якості можна за посиланням – https://bit.ly/3fxzutR.Воно доступне в чотирьох варіантах: українською мовою з та без субтитрів, англійською і російською мовами з субтитрами.Проєкт «Війна і міф» є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни.Виробництво: Prosto production Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме: міф «Жуков – Маршал Перемоги» (автор – Ростислав Пилявець).Нагадаємо, що цьогорічна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом #ПамятаємоПеремагаємо. Символом пам’яті про жертв війни залишається червоний мак.#ДругаСвітоваВійна #ВійнаіМіф

Gepostet von Український інститут національної пам'яті am Samstag, 9. Mai 2020

На щастя, цього разу коронавірус трошки все це прикрутив в Україні. А у Польщі цього взагалі немає і від цього легше. У фейсбуку теж поменшало антиукраїнських дурниць на тему другої світової війни. Не знаю, чи завдяки тому, що я почистив стрічку, чи просто люди поступово звільняються з російської інтелектуальної окупації. Цього року уже переважна більшість громадян України розуміють, що винними у війні 39-46 років минулого століття були два тоталітарних режими: радянський і німецький.

З твердженням, що СРСР разом із Німеччиною відповідальні за початок Другої світової війни,  погоджуються 56% українців. Джерелоопитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Деталі: При цьому на Заході з цим твердженням погоджуються 63%, а на Сході – 44%. Не погоджуються із цим 24% і ще 20% не визначилися.

 І це той єдиний позитив, про який можна згадати цього тижня. Звичайно, сумно, що люди, котрі ненавидять Україну і вихваляють тих, хто намагався її знищити, донині не сидять у в’язниці а засідають у парламенті. Однак, все менше цих вурдалаків, вплив їх теж меншає попри те, що зусиль  ворогом докладається чимало.

Невеличкою перемогою у цьому плані на міжнародній арені може похвалитися Україна. Цього року у Берліні цивілізований світ вітав перемогу над фашизмом окремо від нащадків російських окупантів. І це є заслугою посла України у Німеччині. Далі – інформація від очевидиці

Не люблю високопарних слів.Але саме раннього ранку 8 травня 2020 р. у Німеччині відбувся досі безпрецедентний прорив…

Gepostet von Svitlana Melnyk am Samstag, 9. Mai 2020

Далі – про коронавірус. Реальна інформація складається з деталей. Саме такі деталі про ефективність і професіоналізм українських медиків навела людина у фейсбуку, розповівши про свою родину. У фейсбуку чимало брехні та паніки, але ця інформація переповнена подробицями, названі конкретні місця і написано все українською мовою. Отже, боротьба з коронавірусом по-черкаськи.

#Ковід-19. Хочу звернутися до друзів та громади. Перший раз в житті моя родина просить допомоги громадськості. Хелп…

Gepostet von Gremlin Mak am Dienstag, 5. Mai 2020

Я, до речі, публікуючи інформацію з соцмереж, хоча і перевіряю її з інших джерел, все ж залишаю один відсоток на те, що це може бути добре підготовлена деза, якої я не розгледів. Тому, якщо вам викладені факти обгрунтовано здаються неправдивими – напишіть про це у коментарях. На жаль, у даному випадку схоже на правду, але…

Ну, далі – відео, зняте у Києві. Кортеж президента України нині складається з 38 автомобілів. Здається, навіть Янукович мав менше. Це для розуміння того, що пан Зеленський теж поступово вибирається у бік Ростова і скоро туди потрапить, якщо не зупиниться і не прибере від себе російську агентуру. 

https://www.facebook.com/rblagoy/videos/3730199250388277/

Ну і ще одне відео, яке мене особисто вразило, як і факт, на ньому відображений. Цьогорічні урочистості з нагоди вступу Польщі у ЄС а також  День Європи 9 травня, що святкується з 1950 року, відбуваються в умовах, коли кордони повернулися. Принаймні з польського боку. Польські прикордонники на відео пильнують кордон, чехи і німці  – не пильнують. На відео  – зустріч керівників територіальних громад трьох держав: Польщі, Чехії та Німеччини на стику трьох кордонів. Коронавірус нагадав полякам те, про що вони уже 16 років як забули, а для українців такі  прикордонні процедури між Польщею і Україною  і надалі  буденність.

Polscy, czescy i niemieccy samorządowcy spotkali się na Trójstyku w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Mimo, że każdy świętował w swoim kraju udało się wznieść wspólny toast i wspólnie wypić szampana. W realu, nie przez internet.

Gepostet von Telewizja Bogatynia am Freitag, 1. Mai 2020

  Коронавірус нагадав полякам те, про що вони уже 16 років як забули, а для українців такі  прикордонні процедури між Польщею і Україною  і надалі  буденність. Більше того, нині до влади прийшли люди, які вирішили відновити залізну завісу. Офіційних документів поки не було – тільки дурні заяви прем’єра про те, що він знайде роботу українцям, що повернулися з – за кордону. Але факти не забарилися. Британське посольство у Києві повідомило, що допоможе українцям, яким треба підтвердити для виїзду наявність дозволу на перебування у Великій Британії. Це уже сигнал. Тобто, нині візи у іншу країну недостатньо. Треба ще щоб тебе зі своєї країни випустили. З польського кордону поки що не було таких сигналів, що когось не випустили, але, я так розумію, варто очікувати чого завгодно від влади мавп з гранатою.

Текст ще пишеться. Минулотижневий текст читайте тут, минулорічний тут. Якщо якась подія залишилася непоміченою – опишіть її у коментарях – я доповню текст.

Коментарі Facebook