Karta pobytu: запитання і відповіді. 30 06 2020

Постійно доповнюється на основі реальних запитань людей, що звертаються за консультацією.

ЗАПИТАННЯ: Я отримав відмову у карті побиту, але апеляцію писати не хочу і буду подаватися знову. Чи можна так?

ВІДПОВІДЬ: Так можна тільки у випадку якщо у вас є ще чинна віза, карта або дні безвізу. Також можна це робити у разі подачі на побит неповнолітніх. Для нової подачі треба мати або чинну візу, або карту, або дні безвізу. Неповнолітнього можна подавати навіть якщо він нелегал.

ЗАПИТАННЯ: Як термін дії закордонного паспорта впливає на термін дії карти тимчасового побиту?

ВІДПОВІДЬ: Ніяк. У мене паспорт закінчується у липні цього року. Карта до 2023. Один нюанс, але, думаю, він і так зрозумілий – при подачі паспорт мусить бути дійсний.

ЗАПИТАННЯ: у везвані при здачі відбитків просять разом з купою іншого донести інформацію старости за 14 днів. але вона робиться з місяць? як ії фізично це можна було виконати?

ВІДПОВІДЬ: Якщо якогось документу немає, а він потрібен – треба письмово попросити про продовження терміну донесення цього документа та пояснити, чому його ннеможливо принести вчасно.

Де написані підстави правні, коли інформація старости не потрібна?

Відповідь: читайте тут, наприклад.

ЗАПИТАННЯ: Чи можу я в odwolaniu (апеляції) опиратися на те, що реально інформація старости не була потрібна?

ВІДПОВІДЬ Можете. Через півтора року, коли доберуться до Вашої справи, це врахують Хоча зараз почали швидше розглядати. Сьогодні мені прийшло анулювання рішення воєводи за апеляцією, написаною у грудні 2019 року. Це дуже швидко

Запитання: Відпрацював 4 місяці на освядченю (умова о праце) подав документи на карту побиту, віза закінчується, чи можу працювати далі у цього самого роботодавця і як це зробити?

Відповідь: Ви і далі можете працювати у того ж роботодавця до ухвалення рішення у вашій справі по карті побиту без реєстрації нового дозволу на роботу. Бо ви відпрацювали більше ніж три місяці на підставі освядченя і подалися на карту побиту у час, коли освядченє ще було чинне. art 88 ustawy o promocji zatrudnienia… Art. 88 za ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy [Legalność pracy po upływie okresu ważności oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi] 3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku wniosku cudzoziemca o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, o którym mowa w art. 114 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, w celu kontynuacji zatrudnienia u danego pracodawcy. 1. Jeżeli podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, który zatrudniał cudzoziemca przez okres nie krótszy niż 3 miesiące w związku z oświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi wpisanym do ewidencji oświadczeń, złożył przed upływem daty zakończenia pracy wskazanej w oświadczeniu wniosek o wydanie zezwolenia na pracę dla tego cudzoziemca na tym samym stanowisku na podstawie umowy o pracę, a wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie, pracę cudzoziemca na warunkach nie gorszych niż określone w oświadczeniu wpisanym do ewidencji oświadczeń uważa się za legalną od dnia upływu ważności tego oświadczenia do dnia wydania zezwolenia na pracę lub doręczenia decyzji odmownej w tej sprawie. 3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku wniosku cudzoziemca o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, o którym mowa w art. 114 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, w celu kontynuacji zatrudnienia u danego pracodawcy. 1. Jeżeli podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, który zatrudniał cudzoziemca przez okres nie krótszy niż 3 miesiące w związku z oświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi wpisanym do ewidencji oświadczeń, złożył przed upływem daty zakończenia pracy wskazanej w oświadczeniu wniosek o wydanie zezwolenia na pracę dla tego cudzoziemca na tym samym stanowisku na podstawie umowy o pracę, a wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie, pracę cudzoziemca na warunkach nie gorszych niż określone w oświadczeniu wpisanym do ewidencji oświadczeń uważa się za legalną od dnia upływu ważności tego oświadczenia do dnia wydania zezwolenia na pracę lub doręczenia decyzji odmownej w tej sprawie.

ЗАПИТАННЯ: чи може бути нова умова о працю на 1/8 етату,тобто така аби була, (до ужонду на карту тимчасового побуту?Бо тяжко найти когось хто зробить умову) і плюс додатково працювати на умові злецення?

ВІДПОВІДЬ: Неважливо яка умова. Важливо чи вистачатиме Вам на прожиття. У мене, наприклад, як у консультанта до справ легалізації іноземців, взагалі umowa o dzieło і я отримав карту побиту на три роки. Якщо Вам вистачає грошей на прожиття при роботі на умові злеценє – вам не треба більше нічого. Однозначно не рекомендую робити фальшивих умов “типу ви працюєте”. Одна з головних помилок іноземців – вони вважають, що вони розумні, а у відділі справ іноземців сидять дурники. Це не так.

ЗАПИТАННЯ: У везвані пише, що я мушу принести PIT 37 за 2019 рік. А я у 2019 році не працював. Що робити?

ВІДПОВІДЬ: Піт 37 ви принести не можете, то пишете про це листа з таким текстом “Uprzejmie informuję iż nie mogę dostarczyć PIT 37 za rok 2019 ponieważ w 2019 roku nie pracowałem w Polsce i nie składałem deklaracji PIT”

ЗАПИТАННЯ: Що робити, якщо ми на карти склали рік тому, а людина, яка нам допомагала, зникла. І всі документи у неї?

ВІДПОВІДЬ: Звернутися до воєводи ( і електронічно і паперово через пошту), до якого ви складали вньосек з листом з проханням повідомити про статус справ, попросити про огляд матеріалів справи, перевірити що там є чого немає і донести те, чого не вистачає, памятаючи, що треба довести 4 речі: є що робити, є страховка, є гроші на перебування, є де жити. Про те, як дізнатися статус справи у мазовєцькому, докладно описано за лінком

Коментарі Facebook