Подача документів на отримання закордонного паспорта у консульстві України у Варшаві

Практичний досвід отриманий 26 06 2020

Записалися на здачу документів десь 7 березня на 16 червня. Дати з’являються вранці, але можуть і серед дня. Пізніше дату перенесли на 26 червня. Потрібно було написати листа з проханням перезаписати. Це було пов’язано з карантином і призупиненням прийому. Як про це було повідомлено? Здається, був комунікат на сайті. Чи отримав я мейл – не пам’ятаю.

При записі зверніть увагу. Згори перша черга – це отримання УЖЕ ВИГОТОВЛЕНИХ ДОКУМЕНТІВ, Я перший раз помилився, записався на ту чергу і навіть прийшов у консульство, давши можливість консульському працівникові єхидно мені про це сказати. Їм подобається, коли клієнт раптом розуміє, що у нього сьогодні нічого не вийде. Вони вас ненавидять. Мусите про це памятати. Чому вони вас ненавидять? Бо саме таких людей чомусь приймають на дипломатичну службу в Україні. Відбір відбувається ще мабуть на етапі вступу до факультетів міжнародних відносин. Коли стільки грошей заплачено за навчання і за посаду – ненавидиш кожного клієнта, бо твоя зарплатня мізерна. Можливо є інші чинники. Але вищенаведений, на мою думку – головний. Розїдена блатом і непотизмом дипломатична служба України. На мою думку, посади нижчого рівня безсоромно продаються. Жодних конкурсів МЗС не проводить. Якщо проводить – напишіть у коментарях про черговий такий конкурс.

Отже, 26 червня об 11 годині ми були під дверима консульства. Повідомили про себе. Десь в 11.10 змогли зайти всередину. Я зайшов з документами своїми і дружини. Обидва комплекти віддав і мені видали дві квитанції на оплату. При здачі документів на паспорт в укр посольстві потрібна тільки перша сторінка паспорта а не усі заповнені сторінки, як я думав. Крім того, нам віддали дві маленькі фотографії, про які на сайті написано, що вони потрібні. Взяли тільки одну велику 10 на 15. Про неї теж на сайті написано з обмовкою (до вставновлення обладнання у консульстві). Оскільки взяли, певно ще не встановили. Однак, фотоапарат у кабіні здачі відбитків уже стоїть, але, певно, ще не працює. Або ж він для інших цілей там. Тобто, ми здали для отримання паспорта копії і показали оригінали таких документів: паспорт закордонний чинний (копію тільки першої сторінки. Решту нам віддали), карта побиту (копія з двох боків одна.децизія не треба) У нас на картах написана адреса проживання, тому нам не треба було засвядченє про мельдунок. Якщо на карті немає адреси польської – засвядченє про мельдунок потрібне обов’язково. і останній документ – український паспорт. У нас він був у вигляді пластикової картки. Анкету заповнює сам працівник консульства. Процедура подачі на паспорт триває десь дві – три години. Спочатку ви зайдете щоб віддати документи, потім, якщо з документами все ок, вам дадуть квитанцію для оплати і ви мусите піти та заплатити. Можете на свій страх і ризик заплатити раніше, але як щось буде не так – мабуть є морока з поверненням грошей з конта посольства, тому працівники консульства просять платити саме після перевірки документів, щоб бути певним, що гроші повертати не доведеться. Після оплати у банку, через моб аплікацію чи на пошті ви з квитанцією повертаєтесь назад, знову стоїте у черзі на вулиці і чекаєте поки вас покличуть. Коли вас кличуть – заходите у маленьке приміщення де стоїть апарат що бере відбитки пальців. Працівниця консульства заповнює анкету і ви здаєте відбитки. Вам дають шестизначний номер для стеження за своєю справою на сайті, За два паспорти ми заплатили здається 1090 злотих на пошті. У банку, думаю, буде дорожче Перевіряти статус справи треба тут

Ще кілька моїх особистих вражень і речей, які мене здивували. У компах укр консульства не використовують польські літери. Латиницею пишуть zwyciezcow замість zwycięzców. Ще з вражень. Дівчина, яка вводила дані моєї анкети мусить пройти якийсь психологічний курс емпатії. Держслужбовець не повинен бути таким набурмосеним. Загалом, організовано прийом нормально. Ненормально, що на таку кількість громадян України у Польщі такі мініатюрні консульські відділи і їх так мало.

Водночас, якщо якісно це пояснити відвідувачам заздалегідь, негативу буде значно менше. Основна причина, чому громадяни України сприймають українську амбасаду як найбільш ворожу установу до них у Польщі – це брак інформації. Тобто, одна з головних проблем – це проблема звязків з громадськістю. Взагалі цей напрямок у амбасаді не закритий. Думаю, відповідальні люди взагалі не вважають проблемою брак інформації про діяльність посольства. Приклад? Будь ласка. Сьогодні зустрів при амбасаді людей, які питали і про візи у Польщу (в укр посольстві) і про перетин кордону, і про те, як залишитися у польщі по закінченню візи. Це були і студенти і працюючі люди і зовсім старші. Брак інформаціі про роботу посольства змушує людей приходити особисто у посольство. А інколи приїздити здалеку. А все через недооцінку зв’язків з громадськістю.Наразі функції фахівця зв’язків з громадськістю виконує прикордонник, що відкриває і закриває двері. Він, до речі, доволі якісно виконує саме цю роботу. Але, повторюсь, він фахівець з питань “пускати- не пускати”, “відкрити двері – закрити двері”. Звязки з громадськістю – не його профіль. Маса людей приходить на запис за анульованими датами. Не знали що треба перезаписатися. Ну і так далі. Все таки зв’язки з громадськістю – це реальна непроста робота і варто іі довірити комусь хто має про це хоча б якесь поняття. І я не маю на увазі себе – я за такі гроші не працюю. Але когось, хто розбирається і кому важлива практика у такому місці попри мізерну зарплатню, можна було б найняти. З хорошого: скоро відкриється уже відкрилася будівля посольства на вулиці Antoniego Malczewskiego 17

Відкриття нової будівлі Посольства України у Польщі. З того, що мені відомо, будували чи ремонтували цю будівлю найняті польською фірмою нелегали з України.

Ця історія завершується. 12 09 нарешті прийшло повідомлення, що документи доставлено до дипломатичної установи і наприкінці вересня ми їх заберемо. Прохання про запис на відбір паспортів я подав у суботу. У понеділок мені уже зателефонували. Тобто, доволі оперативно відповідають, попри те, що по вікендах мали 2000 мейлів і це лише у варшавському консульському відділі. Воно і зрозуміло – мати аж чотири консульські установи на два мільйони громадян України, що постійно товчуться у Польщі – це малувато. Та й посол з компетенціями директора сільського клубу явно не годиться для країни з такою кількістю громадян України.

Завершилася ця історія 28 вересня 2020 року. Ми отримали наші паспорт. Тобто, почали процес десь у лютому, перший раз помилково записалися на отримання документів а не на подачу. і завершилося отриманням паспортів наприкінці вересня. Тобто, процес тривав 7 місяців і коштував 1050 злотих оплат в консульство і ще злотих з 50 за дві фотографії 10 на 15. Звичайно ж, на всіх етапах спілкування з українською амбасадою мусите памятати про те, що там працюють українські держслужбовці. Будьте готові морально до того, що до вас ставитимуться ніби ви винні у тому, що до них звернулися. Вони вас ненавидять і при першій можливості зроблять вам підлість, якщо буде така можливість.

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі. ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793 PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754 Odbiorca Oleksandr Ivakhniuk Tytul przelewu Wsparcie Radio bez cenzury

Коментарі Facebook