Впустять чи не впустять до Польщі, якщо виїхав по завершенню візи, безвізу чи карти побиту? Інформація станом на 26 11 2022

УВАГА! Текст стосується УСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Немає значення коли хто приїхав: до 24 02 чи після 24 02

Більшість питань останнім часом стосуються можливості повернення у Польщу після короткотермінового виїзду або в Україну. або за межі ЄС. Люди, що питають, непокояться, що їх не впустять у Польщу, бо, мовляв, у них уже закінчилися 90 днів безвізу, а візи у них немає, карти теж. Або ж віза, на їхню думку,  продовжена тільки до кінця року то і легальність перебування тільки до цього часу. На підставі чого люди роблять такі висновки? А бог його знає. Читають якихось блогерів, слухають якихось ютуберів на низькій зарплатні котрі заробляють прибиранням сміття на будові а у перервах дають консультації з питань легалізації перебування. Я кілька разів спілкувався з цього приводу з польськими прикордонниками. Мені пояснили, що питання: впустити чи не впустити людину у країну –  цілком у компетенції прикордонника, який перевіряє на кордоні ваші документи. Чим він керується коли це стосується громадян України? У першу чергу – законом від 12 березня про допомогу громадянам України. Відповідно до цього закону, громадянин України, що в’їздить до Польщі після 24 02 2022, має право на легальне перебування впродовж 18 місяців від згаданої дати, бо рятується від війни. Цей закон ніхто не відміняв. Причиною непропущення через кордон може бути встановлений факт зловживання цим правом. Наприклад, у системі видно, що людина перетинає кордон щодня туди-сюди. Складно пояснити, чому людина, що рятується від війни швендяє через кордон щодня? Також підставою не впустити може бути виявлення контрабандних цигарок чи іншого забороненого краму.

Що треба, щоб гарантовано впустили? Треба удокументувати мету візиту. Тобто, прикордонник мусить розуміти необхідність вашого пропуску. Яким чином це удокументувати? Якщо, наприклад, ви працюєте, то майте при собі умову з роботодавцем, роздруківку підтвердження зголошення початку вашої роботи до уженду праці. Це попросіть у роботодавця. У нього було 14 днів для повідомлення про підписану з Вами умову ну і про всяк випадок можна взяти видрук  актуального ZUS RCA z podtwierdzeniem wysylki Таким чином ви доведете, що у вас є підстави для в’їзду. У такому разі 90 днів безвізу у вас розтягнуться на 18 місяців від 24 02 2022 коли Росія напала на Україну. Якщо ви не працюєте, але у вас тут діти і ви їдете до них, то бажано при собі мати свідоцтва про народження дітей, чи хоча б копії, довідки про відвідування ними школи чи дитсадка. Навряд чи прикордонник вирішить, що вас треба не пустити. Якщо щось таке станеться, спокійно попросіться поспілкуватися з керівником зміни. Думаю, питання буде вирішене. Бо закон від 12 березня надалі діє.

За цим лінком – загальна інформація про правила в’їзду і перебування іноземців на території Польщі з сайту Straż Graniczna

Ось ці правила разом з законом від 12 березня про допомогу громадянам України регламентують перебування на території Польщі громадян України. Жодних інших додаткових розпоряджень чи законів, які б обмежували закон від 12 березня НЕМАЄ.  Розповіді про те, що когось не пустили на кордоні як правило поширюють ті, хто намагається в трусах нелегально перевезти цигарки. Їх затримують, не впускають, попри те, що вони  – громадяни України і в Україні тривають російські ракетні атаки.

Якщо у вас персонально є якісь сумніви у тому, що вас впустять назад, не описані у цьому тексті – можете перевірити себе особисто через прикордонну систему на місці перебування. У Варшаві це можна зробити на вулиці Taborowa 33. Тут у приміщенні уженду до справ іноземців у 5 вікні приймають прикордонники і як ви їм покажете паспорт – вони перевірять чи є стосовно вас якісь застереження для в’їзду у Польщу.  Починає це працювати десь після 9 і працює приблизно до 14. Щоразу там щось міняється. Тому варто потрапити ось у ці часові рамки. Краще йти серед дня, коли черга з тих, хто прийшов рано-вранці, ще до відкриття, розсмокчеться і ви спокійно без жодних черг, зайдете та спитаєте про те, що вас непокоїть.  Також, варто на кордоні запитати у прикордонника, який вас контролюватиме при виїзді. Якщо він скаже, що вас не впустить  при поверненні – не сприймайте це за істину. При поверненні вас контролюватиме інша людина У тої людини буде інший начальник зміни. І, цілком імовірно, що ті люди матимуть більшу повагу до закону і до вас, як до іноземця. Ще одна важлива порада: інформацію про перетин кордону, написану російською мовою, ігноруйте. Це завжди неправда. Або ж людина некомпетента (бо саме так треба сприймати написання щось російською мовою для громадян України) або вона свідомо намагається нашкодити.

Ще один важливий аспект:  нині Міністерство внутрішніх справ і адміністрації подало до сейму проект змін до закону від 12 березня, якими будуть прибрані різночитання цього закону і однозначно буде зрозуміло, що УСІ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ незалежно від того, хто коли приїхав, можуть перебувати на території Польщі до серпня 2023 року, а щоб заїхати у Польщу після короткотермінового виїзду в Україну  треба буде удокументувати мету візиту

Якщо після прочитання цього тексту залишаться запитання  – ставте у коментарях, або через месенджер фейсбука Якщо прочитане вам пригодилося – напишіть відгук за лінком 

Запрошую до слухання мого радіоканалу. Нині там переважно музика, котра допоможе відволіктися від новин. На мою думку, нині це  – найважливіше. Не слухайте і не дивіться зараз новин. Читати можна. Але раджу читати новини англійською, французькою мовами. Не німецькою, бо нині німці пишуть як росіяни. Не українською, бо в Україні нині не залишилося адекватних продуцентів новин – одні агітатори, нестелепні відрізнити прес-реліз від опису факту і інформацію, котра буде корисною від чиєїсь маніпуляції. Англомовні і франкомовні джерела дають факти і мінімально давлять на мозок. Це мій досвід.

Буде круто, як кожен, хто це прочитає і має якийсь досвід, залишить коментар ПІД ТЕКСТОМ НА САЙТІ, Це допоможе людям зорієнтуватися. Важливе прохання: ТІЛЬКИ ПРО СВІЙ ВЛАСНИЙ ДОСВІД, Прошу: жодного слова про те, що хтось комусь розказав – тільки власний досвід. Дякую наперед.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації