Переїзд у інше воєводство і карта побиту. Інформація станом на 15 05 2023

Зверну увагу, що відповідно до закону від 12 03 2022 року, громадяни України мають обовязок тільки повідомлення воєводи, який видав карту побиту про зміни. Новий вньосек подавати не треба, вньосек на зміну децизії подавати не треба (навіть якщо цього вимагає роботодавець), карту у новому воєводстві МОЖНА не отримувати, але це не проблема, тому варто отримати. Це все стосувалося громадян України у яких уже карта побиту є.  

Тепер про те, що робити, якщо справа ще розглядається і ні карти, ні децизії ще немає.

Коли вже точно будете знати, де саме ви будете жити на новому місці, пишете листа до воєводи, у якого перебуває ваша справа з проханням перенести справу до іншого воєводства. Лист приблизно такий 

НОМЕР СПРАВИ

Імя прізвище

Ваша НОВА АДРЕСА

Do Wojewody …… (вказуєте воєводу у якого справа)

Prośba

O przekazanie akt do Wojewody  вказуєте воєводство куди ви переїдете чи переїхали

Uprzejmie proszę o przekazanie akt mojej sprawy o pobyt czasowy do WSC Województwa (назва воєводства) w związku z przeprowadzką. Nadał proszę kierować korespondencję w mojej sprawie pod mój nowy adres (вказуєте адресу у новому воєводстві)

Дата підпис

В принципі це все з необхідного. Далі просто чекаєте листа на свою нову адресу і доносите документи чи здаєте відбитки, чи що там у вас ще залишилося, щоб отримати карту побиту. Перелік документів у більшості випадків описаний у тексті за лінком. 

ЗВИЧАЙНО Ж ВІД НОВОГО РОБОТОДАВЦЯ ПОТРІБЕН НОВИЙ ДОДАТОК НОМЕР ОДИН, ТАКОЖ ПОТРІБНО ДОВЕСТИ ЩО ВАМ Є ДЕ ЖИТИ НА НОВОМУ МІСЦІ, А ОТЖЕ ТРЕБА НОВА УМОВА ВИНАЙМАННЯ ЖИТЛА!!! Але все це буде потрібно тільки коли нове воєовдство пришле вам везванє у якому проситиме про ці документи. Звичайно, ви можете не чекаючи цього листа донести їх, але якщо ще не знайшли роботодавця, або роботодавець морозиться, або якісь інші проблеми  – у вас є час на вирішення цих проблем і приготування документів до моменту, поки вам не прийде лист з уженду від воєводства, куди ви переїхали. Тобто, головне на цьому етапі, щоб в уженді знали куди цей лист вислати. 

Звичайно, у деяких воєводствах можна чекати дуже довго. І щоб не нервуватися, варто написати листа ще й до воєводи нового. Тобто до воєводи того воєводства, куди ви переїхали.  

Спочатку спробуйте написати мейл на адресу відділу справ іноземців. Як його знайти Шукаєте у гуглі наприклад, Ви перебуваєте у Кошаліні. Пишете

cudzoziemcy zachodniopomorskie infolinia telefon, email 

перший же лінк дає відповідь 

Informacja – sprawy cudzoziemców
 

tel. 91 4303 728, 91 4303 289
adres mailowy: [email protected]

Дзвонимо і українською мовою питаємо що нас цікавить

Пишемо мейла.Бажано польською, але можна і українською 

У темі листа імя прізвище дата народження Prośba o informację 

У тексті листа

Uprzejmie proszę o informację o statusie mojej sprawy

Kiedy oczekiwać na wezwanie?

Kiedy oczekiwać na decyzję

Czy mogę zapisać się na przegląd sprawy?

Uprzejmie proszę o podanie sygnatury

Якщо ні телефон ні мейл не дали результатів – тоді пишемо паперового листа і відправляємо пріоретитовим полецоним з підтверджженням отримання на звичайній пошті 

Знову стандартна шапка 

Номер справи з попереднього воєводства

Імя прізвище

Дата народження

Адреса

Телефон

До воєводи (вказуєте назву воєводства куди переїхали

Prośba

O wydanie zaświadczenia o toczącej się sprawie

Uprzejmie proszę o wydania zaświadczenia o toczącej się sprawie. Dołączam dowód wpłaty

Як знайти координати для оплати. Знову приклад, якщо живете у Кошаліні

Пишете у гуглі 

zachodniopomorskie cudzoziemcy opłata skarbowa za wniosek pobyt czasowy

Як правило це уженд міста – столиці Воєводства. Якщо ви у Кошаліні, то це уженд міста Щецин. Номер конта для оплат  скарбових міста Щецин. Як будуть проблеми з його пошуком – напишіть або подзвоніть мені. Я намагаюсь докладно описати все, щоб питань не залишалося, Тому кожне питання ВІДПОВІДІ НА ЯКЕ НЕМАЄ У ТЕКСТІ для мене важливе. Дзвоніть і ставте 730150901 

АЛЕ ПЕРЕД ТИМ ПРОЧИТАЙТЕ БУДЬ ЛАСКА ТЕКСТ, ЦЕ ДУЖЕ ДУЖЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

До цього листа долучаєте квитанцію про оплату 17 злотих на рахунок на який у цьому воєводстві платять за вньоски. Як правило, це уженд міста, де розташований центр воєводства. У Мазовєцькому – варшава, у Дольношльонському  – Вроцлав, у Шльонському  – Катовіце. За деякий час вам прийде довідка з номером справи. Вона також буде підтвердженням що з вашою справою все ок, вона успішно перенесена. Це буде підтвердженням і для вашого роботодавця чи для уженду дільниці, щоб замельдував. Чи потрібно платити за вньосек у новому воєводстві? –  Відповідь  – Так. Попередню оплату вам повернуть на ваше прохання. Як це зробити – описано у мене на сайті. За цим лінком  Зрештою, якщо бракуватиме оплати, то вам про це вишлють листа від нового воєводи. Решта процедур і документів   – у тексті за лінком. У разі питань – пишіть, дзвоніть +48 730150901 Звернення будь-якою мовою крім російської дасть можливість отримати безкоштовну консультацію і знижку 50 відсотків на послуги.

ЗАПИТАННЯ: Роботодавець до якого я збираюся влаштуватись на роботу хоче за залочник    800 злотих що мені робити?

ВІДПОВІДЬ: Послати його і не йти до роботодавця, якому ви не потрібні а потрібні ваші 800 злотих. За що саме він хоче ці гроші? За заповнення?  Але ж, маючи інструкцію як заповнити, ви можете це зробити самостійно і йому принести тільки на підпис. Якщо він бере ці гроші за підпис – отже ви йому як працівник менше потрібні ніж він вам. А отже краще з таким роботодавцем справ не мати. Раджу працювати тільки там, де ви реально потрібні.

ЗАПИТАННЯ: А що робити, якщо роботодавець каже, що попри те, що у мене справа в процесі і треба тільки додаток принести, що треба буде все робити заново?

ВІДПОВІДЬ: Не мати справи з таким роботодавцем. Він або невіглас, або вважає за невігласа Вас. Докладно про зміну роботодавця та процедуру переїзду у інше воєводство для громадян України  – за лінком 

http://ivakhniuk.com/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%97%d0%b7%d0%b4-%d1%83-%d1%96%d0%bd%d1%88%d0%b5-%d0%b2%d0%be%d1%94%d0%b2%d0%be%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b1%d0%b8/

ЗАПИТАННЯ  Чоловік отримав карту в одному воєводстві, а зараз мешкає і іншому. У Вашій статті прочитала, що в таклму випадку заміну карти робити необов’язково. Але при звернені в уженд сказали, що маємо сплатити вньосек і надати всі документи для заміни. Як діяти в такій ситуації? Карта закінчується у жовтні і плануємо подавати на наступну.

ВІДПОВІДЬ: Якщо вам хтось щось сказав і ви йому вірите – робіть як він сказав і моїх текстів не читайте. Якщо ж ви не вірите тому, що вам хтось щось сказав – прочитайте мій текст і зробіть як написано АБО ПОСТАВТЕ ПИТАННЯ, ВІДПОВІДЬ НА ЯКЕ НЕ ЗНАЙШЛИ  У ТЕКСТІ. Я з задоволенням відповім. Те, що хтось комусь сказав я не коментую. Але якщо є посилання на статтю у законі – прокоментую. 

Якщо цей текст був корисним – напишіть відгук тут

Підтримати проект – реквізити тут

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації