Переїзд у інше воєводство і карта побиту. Інформація станом на 27 11 2022

Зверну увагу, що відповідно до закону від 12 03 2022 року, громадяни України мають обовязок тільки повідомлення воєводи, який видав карту побиту про зміни. Новий вньосек подавати не треба, вньосек на зміну децизії подавати не треба (навіть якщо цього вимагає роботодавець), карту у новому воєводстві МОЖНА не отримувати, але це не проблема, тому варто отримати. Це все стосувалося громадян України у яких уже карта побиту є.  

Тепер про те, що робити, якщо справа ще розглядається і ні карти, ні децизії ще немає.

Коли вже точно будете знати, де саме ви будете жити на новому місці, пишете листа до воєводи, у якого перебуває ваша справа з проханням перенести справу до іншого воєводства. Лист приблизно такий 

НОМЕР СПРАВИ

Імя прізвище

Ваша НОВА АДРЕСА

Do Wojewody …… (вказуєте воєводу у якого справа)

Prośba

O przekazanie akt do Wojewody  вказуєте воєводство куди ви переїдете чи переїхали

Uprzejmie proszę o przekazanie akt mojej sprawy o pobyt czasowy do WSC Województwa (назва воєводства) w związku z przeprowadzką. Nadał proszę kierować korespondencję w mojej sprawie pod mój nowy adres (вказуєте адресу у новому воєводстві)

Дата підпис

В принципі це все з необхідного. Далі просто чекаєте листа на свою нову адресу і доносите документи чи здаєте відбитки, чи що там у вас ще залишилося, щоб отримати карту побиту. Перелік документів у більшості випадків описаний у тексті за лінком. 

ЗВИЧАЙНО Ж ВІД НОВОГО РОБОТОДАВЦЯ ПОТРІБЕН НОВИЙ ДОДАТОК НОМЕР ОДИН, ТАКОЖ ПОТРІБНО ДОВЕСТИ ЩО ВАМ Є ДЕ ЖИТИ НА НОВОМУ МІСЦІ, А ОТЖЕ ТРЕБА НОВА УМОВА ВИНАЙМАННЯ ЖИТЛА!!!

Звичайно, у деяких воєводствах можна чекати дуже довго. І щоб не нервуватися, варто написати листа ще й до воєводи нового. Тобто до воєводи того воєводства, куди ви переїхали.  Знову стандартна шапка 

Номер справи з попереднього воєводства

Імя прізвище

Дата народження

Адреса

Телефон

До воєводи (вказуєте назву воєводства куди переїхали

Prośba

O wydanie zaświadczenia o toczącej się sprawie

Uprzejmie proszę o wydania zaświadczenia o toczącej się sprawie. Dołączam dowód wpłaty

До цього листа долучаєте квитанцію про оплату 17 злотих на рахунок на який у цьому воєводстві платять за вньоски. Як правило, це уженд міста, де розташований центр воєводства. У Мазовєцькому – варшава, у Дольношльонському  – Вроцлав, у Шльонському  – Катовіце. За деякий час вам прийде довідка з номером справи. Вона також буде підтвердженням що з вашою справою все ок, вона успішно перенесена. Це буде підтвердженням і для вашого роботодавця чи для уженду дільниці, щоб замельдував. Чи потрібно платити за вньосек у новому воєводстві? – звичайно, ні. Раз ви уже заплатили у попередньому. Хоча, бувають різні випадки. Я сам з цим не стикався, але розказували, що у деяких воєводствах просили заплатити їм, а старі гроші просити у того попереднього уженду щоб повернув. Однак, мій клієнт, що подавався у Любліні, за вньосек у Варшаві не платив.  Зрештою, якщо бракуватиме оплати, то вам про це вишлють листа від нового воєводи. Решта процедур і документів   – у тексті за лінком. У разі питань – пишіть, дзвоніть +48 730150901 Звернення будь-якою мовою крім російської дасть можливість отримати безкоштовну консультацію і знижку 50 відсотків на послуги.

Якщо цей текст був корисним – напишіть відгук тут

Підтримати проект – реквізити тут

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації