Чи можна податися на карту побиту в одному воєводстві, якщо живеш в іншому?

Напередодні звернулася власниця карти поляка, що вчиться в університеті у Кракові, однак її чоловік працює у Радомі. Відповідно, вони живуть на дві квартири і за документами обидві знімають. Навіщо так – я не знаю. Розказую зі слів тої людини що питала. Так от, вона запитала, що їй робити у відповідь на листа який отримав її чоловік від малопольського воєводства з вимогою принести інформацію про працевлаштування у згаданому воєводстві. Ну, я не знаю навіщо їм інформація про працевлаштування, адже важливішою є інформація про місце проживання. У даному випадку людям або ж треба доводити, що насправді вони живуть у Кракові і чоловік щодня їздить на роботу до  Радома, або ж перестати фальшувати документи і зробити по-людськи: подати чоловіка у воєводстві де він реально живе і працює. Проблема полягає у тому, що власника карти сталого побиту є студенткою і перебуває на утриманні чоловіка, поданого на побит часовий як чоловіка власниці карти поляка. Тобто, вони один від одного залежні. Хтось їм розповів, що за умови, що людина просить сталий побит у мазовєцькому воєводстві і є студенткою – їй відмовлять. Я не розумію, на яку статтю закону посилаються ті, хто щось подібне стверджує. Певно вони посилаються на свій досвід і практику…  Однак,  я б на це не орієнтувався. По-перше, людина, яка про це розповідала є російськомовною і веде свою сторінку у фейсбуку російською. Це за замовчанням означає, що усі її поради варто ігнорувати принаймні громадянам України. Ще раз нагадую, що російськомовний фахівець з легалізації завжди нашкодить громадянину України.  Це як кіт і миша, як глист і людський шлунок, як тарган і кухня. Чуєте російську мову – обходьте десятою дорогою. Не читайте нічого, не слухайте жодних порад. Або ж готуйтеся до неприємностей і підлостей з боку такого «фахівця».

Отже, повертаючись до питання, де подаватися? Завжди треба просити карту побиту у воєводи того воєводства, у якому ви перебуваєте. Якщо, наприклад, ви отримали карту побиту у воєводстві малопольському, а потім переїхали у мазовєцьке – доведеться починати все з початку. Звичайно, якщо ви міняєте тільки місце проживання, а роботодавець той самий – то це лише зміна карти побиту впродовж місяця без потреби доведення, що ти не верблюд. Однак, у разі, як ви міняєте і головну мету перебування – тобто, змінюєте роботодавця – ви починаєте все з початку у новому воєводстві. Докладно про це прочитаєте у тексті про зміну роботодавця.

Якщо після прочитання залишилися запитання  – ставте у коментарях під текстом. Відповім і  у коментарях і доповню текст.

Слухайте “Радіо без цензури” – це онлайн-радіостанція для людей з Україною в серці, без реклами, з музикою кіно, українською музикою, світовими лаунж хітами усіма мовами світу, крім російської, класикою, народною музикою – тобто тут все те, що на стандартних радіостанціях вважають неформатом, але те, що ми з вами любимо і тримаємо у своїй фонотеці. Окрім того, аудіокниги усіма мовами крім російської, поради стосовно легалізації перебування, туристичні програми та інше. Натискайте на лінк потім на play і слухайте та поширюйте інформацію про цю радіостанцію. Я розвиваю її повільно,  з мінімальним бюджетом, але без компромісів.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації