Що таке портал Inpol та як ним користуватися при подачі на побит у Польщі?

З листопада 2021 року у Мазовєцькому відділі справ іноземців анкети для подачі документів на перебування (wnioski na pobyt) заповнюються і генеруються у спеціально створеному для цього інтернет-порталі. Його адреса  www.inpol.mazowieckie.pl Попри те, що і на сайті відділу справ іноземців є докладна інструкція багатьма мовами, і сам портал доволі інтуїтивний, у людей, які подаються виникає безліч питань а інколи – розпач через те, що вони не можуть розібратися у тому порталі і це для них стає непереборною перешкодою та змушує найняти когось за гроші, щоб все зробили замість них. Тобто, цей портал фактично промує роботу консультантів до справ легалізації. А задумувався він як спосіб полегшити іноземцям подачу документів і зменшити кількість тих, хто заробляє на допомозі у подачі документів. Тобто, результат стандартний для будь – якої державної інституції: хочуть як краще, але оскільки криворукі і не консультуються з тими, хто знає другий бік  цієї справи (з такими як я, наприклад) результат виходить такий як я про це написав вище. Я цим текстом спробую допомогти тим, хто такої допомоги потребує.  Яку я ставлю перед собою задачу? За допомогою цього тексту збільшити кількість читачів мого сайту та слухачів радіо. Це одне. Друге: оскільки текст написаний українською, а проблеми з цим мають і англомовні і грузиномовні і найбільше – російськомовні, то, читаючи цей текст, вони долучаться до української мови. І зрозуміють, що її знати вигідно.

Отже, сайт інпол працює тільки на території Мазовєцького воєводства. Поки що. Точніше не так. Він працює по всій Польщі, але коли ви введете іншу адресу, адресу іншого воєводства, то портал не згенерує вам вньоску. І в інших воєводствах можна ще подати документи заповнюючи вньосек навіть руками. У мазовєцькому, наскільки я розумію, такої можливості уже немає, або ж вона є але як виняткова процедура. Я зустрічався з випадками, коли людям повертали вньоски, залишаючи їх без розгляду через те, що вони були згенеровані не через інпол і на них не було штрих коду. Хоча, на істину не претендую і якщо хтось опише свій досвід подачі вньоску без реєстрації у інполі – буду вдячний.

З чого почати?  З реєстрації акаунту. Для цього треба зайти на сторінку https://inpol.mazowieckie.pl/login

відкрити вкладку rejestracja

Тут, здається, все зрозуміло. Треба вписати електронну пошту, вигадати пароль у якому буде більше 8 символів, обовязково велика літера, мала літера цифра і якийсь знак типу тире чи ком чи ще чогось. Документ тошсамоші рекомендую вписувати паспорт, навіть якщо у вас є карта побиту. Чому? Наприклад, коли ви подаєтеся на побит сталий, то там треба буде вписати номер паспорта. То він зразу буде уже там вмонтований. А як ви впишете номер карти побиту, то на місці паспорта буде карта побиту. Доведеться вирізати переписувати. Отож, паспорт доречніше.  Формуляр не дає вам зробити помилку. Дату народження треба вибрати з календаря, телефон вписати обовязково, свою адресу вписати проживання. І якщо є інша адреса до кореспонденції (наприклад у вас буде пелномоцнік, або ви живете в одному місці, але хочете щоб листи приходили у інше, бо там ви зможете їх вчасно забрати) Далі затверджуєте, попередньо поставивши галочки там де написано акцептую регуламін

І далі йдете на свою електронну пошту. Туди прийшов мейл з лінком до затвердження. Натискаєте на цей лінк і далі логуєтесь до свого акаунта, вписуючи логін  (це ваш мейл) і пароль (той, що ви придумали)

Часами цей портал зависає, Як от зараз, коли я якраз пробую написати про користування ним текст

Коли, зрештою, вам вдасться зайти, відкривайте Złóż nowy wniosek

Там будуть варіанти наприклад: перебування з працею, перебування з іноземцем, перебування з приводу навчання. Обираєте свій варіант і заповнюєте вньосек докладно читаючи все що там написано і роблячи як написано. Коли доберетеся до фіналу – клацаєте Згенеруй вньосек. Якщо ви щось написали неправильно – нижче буде червоним світитися у якому саме місці зроблена помилка. То ви читаєте, шукаєте те місце виправляєте і знову клацаєте аж поки не згенеруєте. Коли вньосек буде згенеровано, його можна скачати видрукувати підписати. Це буде та анкета, яку ви принесете разом з іншими документами коли зловите дату на подачу. Або ж можете одразу поштою висилати. Однак, мусите у такому випадку приготуватися на три місяці очікування. Коли ви згенерували вньосек – у вас зявляється опція – запишись на візит. І тут доведеться кілька ночей не поспати клацати з 18 до 2 чи третьої ночі і зловити собі дату подачі. Зловили і на ту дату йдете туди, куди записалися. У мазовєцькому є дві адреси Маршалковська 3/5 або plac Bankowy 3. Або Krucza 5/11 якщо це побит сталий або побит резидента. Зверну увагу, що генерування вньоску  і долучення документів у тому конті – це ще не подача. Подача відбудеться у день на який ви запишетесь. Саме тоді коли ви здасте відбитки у день коли запишетесь, покажете підтвердження оплати, дасте паперові фотографії, покажете паспорт та віддасте документи які вважаються браками формальними (крім вищеперліченого ще, наприклад, для подачі на перебування з працею це додаток номер один  załącznik 1

Поки що це все, але я відповім на усі питання. які ви поставите у коментарях під цим текстом. Підкреслюю, під цим текстом а не під постом на фейсбуку з лінком на цей текст. Дякую за розуміння. Запрошую до слухання радіо.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації