Польські дороги: що треба знати, щоб почуватися комфортно і отримувати задоволення від водіння?

ЗнакПольські дороги після українських – це задоволення від водіння як авто так і велосипеда. Це вам кажу я, якого якось оштрафували на 50 злотих за проїзд по від Тарнова до Кракова на велосипеді по автобану. Правильно оштрафували, до речі, бо я поперся на автобан, хоча ж правила знаю… Просто у Києві на бориспільській трасі, де теж не можна їхати на велосипеді, я тренуюсь з 2002 року. Тому не знайшовши заборонного знака поперся по автомагістралі, де і сам я на авто їду не повільніше 150. Їхав, до речі, 90 кілометрів, перш ніж мене зупинила поліція і склала протокол. 2 кілометри залишалось до з’їзду з автобану. Думаю, ті поліцаї, що сиділи перед моніторами дорожніх камер одразу мене помітили, ще у Тарнові. Але, можливо, думали, що зверну… А я подумав, раз мене ніхто не зупиняє і заборонних знаків немає – можна… Коштувало мені це задоволення 50 злотих. Множте на 7 сьогодні, щоб зрозуміти у гривнях. Мені настільки та дорога сподобалсь, що я навіть коротеньке відео зняв, сидячи на велосипеді і їдучи по автобану

Треба сказати, що заборона їхати на велосипеді не супроводжується у Польщі інформуванням, а де ж, власне, їхати у такому разі? Мусиш шукати сам якісь бічні дороги – не автобани. У Німеччині мені таке шукання збільшувало відстань від точки А до точки Б кілометрів на 30 – 40 на сотні.

Повертаючись до польських доріг, скажу, що вони прокладені навіть у таких місцях, у яких у нас – дика глеканка. Я кажу про гори.

Закопянка ( це дорога з Кракова до Закопаного) – прекрасна і станом покриття і краєвидами.

Правда, на вузьких ділянках інколи створюються затори. Але це тільки тоді, коли, поляки масово їдуть у гори у п’ятницю увечері перед довгим вікендом.

Один таксист мені у Кракові жалівся, що у такі дні, якщо раптом трапляється перед тобою якась обережна жінка-водій – можна застрягнути надовго і їхати 40-60 по дорозі де можна 90 на годину

Ще польські дороги здивують українців, які вперше на них виїдуть, розвязками, на яких інтуїтивно ти ніколи не зрозумієш, куди мусиш їхати для того, щоб виїхати у свій бік. А навігатори з завантаженими в Україні «крякнутими» картами правильний напрямок вказати можуть не завжди. Бо поляки будують нові розвязки швидше, ніж «крякають» в Україні ліцензійні карти, Тому важливо дивитися на вказівники, і бажано мати інтернет у смартфоні з гугл-картами. Хоча і гугл-карти нерідко блудять…

Важливим моментом водіння авто у Польщі є дотримання правил їзди по смугах. Дуже часто рух прямо передбачає зміщення вправо, у той час як прямо їхатимуть ті, хто повертатиме наліво. З незвички можна або створити аварійну ситуацію, або потрапити у ДТП. Хоча, якщо бути уважним – цього не станеться. Бо у Польщі на дорогах якщо і крадуть, то набагато менше ніж в Україні. На розміточній фарбі точно не економлять.

Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів –  перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі.

ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ!!! Карта Приватбанку 5457082280287793

PKO bank polski 30 1020 1097 0000 7902 0272 9754

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації