Як дізнатися що робиться зі справою по карті побиту? Як пришвидшити розгляд Інфо станом на 04 06 2024

У цьому тексті  – інструкція крок по кроку як отримати інформацію про свою справу у відділі справ іноземців?

Припустимо, що ви подалися і чекаєте дуже довго та втрачаєте терпіння і вам здається, що ваші документи загубилися. Або той хто подавав, на Вашу думку, не дає вам всієї інформації. Тоді берете справу у свої руки.  Якщо хочете відмовитися від пелномоцніка, пишете листа до відділу справ іноземців з відповідним проханням.  у листі має бути

1 Номер справи

Прізвище того кого це стосується

Prośba o cofnięcie pełnomocnictwa

Uprzejmie proszę o cofnięcie pełnomocnictwa dla (імя прізвище пелномоцніка)

Proszę dałej kierować korespondencję pod adres (пишете вашу адресу)

Дата підпис

ЗАПИТАННЯ: А що робити, як пелномоцнік не хоче донести документи особисто, а пропонує вислати поштою, а це оригінали?

ВІДПОВІДЬ: Найпростіший і найшвидший спосіб – вислати саме поштою. Але Ви можете записатися на донесення через інпол (це у Мазовєцькому) і донести особисто у час, на який зарезервуєте дату. Думка про те, що поштою не можна вислати оригінали або нотаріальні копії – це думка невігласа. Я поштою висилаю з 2017 року і задоволений.

Перший крок: дзвоните на інфолінію воєводства де ви перебуваєте і називаєте імя прізвище і дату народження та питаєте наступне. З інфолінією не завжди просто. За лінком – розповідь про те, як це працює у Мазовєцькому воєводстві

1 Чи прийшов лист з вашим вньоском?  (у вас можуть запитати дату відправки, то майте перед собою документи з пошти, якщо вони збереглися)

2 Чи надано уже номер справи  (сигнатура)? Якщо так – просите щоб вам її продиктували

3 Чи вислано уже лист у цій справі до вас? Якщо ні – то коли приблизно буде вислано?

4 На яку адресу буде вислано лист? Переконайтесь, що у відділу справ іноземців є ваша актуальна адреса

Якщо на інфолінію не вдається додзвонитися   – пишете паперового листа до відділу справ іноземців на ту саму адресу на яку ви слали вньосек. Адреса є на сайті воєводського уженду. Немає жодного бланку листа. Але треба дотриматися правил ділового спілкування які вивчаються у 6 класі школи.

У листі мусять бути наступні речі:

зліва вгорі – Хто пише, дата народження, громадянство, адреса, телефон, мейл

Справа трохи нижче – до кого? (до воєводи … і назва воєводства)

Посередині

Prośba o informację

Uprzejmie proszę poinformować czy już nadana sygnatura w mojej sprawie?

Kiedy będzie wezwanie?

Czy zostanie wysłane pod mój adres? (пишете вашу актуальну адресу)

Дата, підпис

Далі висилаєте це пріоретитовим полецоним з підтвердженням висилки. Нижче подаю фото як виглядають заповнені поштові документи і конверт

 

Якщо впродовж місяця немає реакції – пишете повторного листа, платите 17 злотих на номер рахунку на який у цьому воєводстві платяться оплати скарбові за побит

Знову шапка хто ви кому пишете

Prosba o wydanie zaświadczenia o toczącej się sprawie

Uprzejmie proszę o wydanie zaświadczenia o toczącej się sprawie ze wskazaniem sygnatury i daty złożenia odcisków pałców

дата підпис

Якщо і це не спрацювало  – проситесь на огляд матеріалів справи. Знову паперового листа. Чому паперового? Бо поки ви пишете мейли чи дзвоните на телефони – ви просто питаєте інформацію. Коли ви пишете паперового листа і висилаєте – ви вчиняєте юридичну дію, яка не може лишитися без відповіді.

Отже, шапка

Далі

Prosba o przegląd akt

Uprzejmie proszę o wyznaczenie terminu przeglądu akt w mojej sprawie o pobyt czasowy. Dołączam zwrotkę jako podtwierdzenie wpłynięcia wniosku do urzędu Proszę o kontakt w tej sprawie pod telefon ————– mail ————— lub pocztą pod adres

Дата підпис

Точно так можна просити про пришвидшення розгляду справи

Шапка

Хто пише

До кого пишете

Prosba o przyspieszenie rozpatrzenia wuiosku

Uprzejmie proszę o  o przyspieszenie rozpatrzenia wniosku

UZASADNIENIE: Тут пояснюєте чому вам треба поза чергою. Наприклад, у вас запланований якийсь виїзд (долучаєте документи які це підтверджують)

Proszę o kontakt w tej sprawie pod telefon ————– mail ————— lub pocztą pod adres

Дата, підпис

Зверну увагу, що законом про допомогу громадянам України… усі терміни розгляду справ призупинені до 30 06 2024. Тобто, до цього часу затягування з розглядом справи не є бездіяльністю, тому оскаржити затягування розгляду немає сенсу – скаргу залишать без розгляду. Але прохання можуть розглянути і навіть піти назустріч. У мене такі випадки були.

 

Тепер про те, що точно вам не поможе. Не варто йти в уженд і стояти під дверима, а потім щось питати у охоронця чи у консультанта якогось грантоїдського фонду, що часами сидять в ужендах. Охоронці є фахівцями з відкривання і закривання дверей. Працівники грантоїдських фондів дадуть вам тільки теоретичну інформацію. Вони справ не розглядають, практики не мають.

ЗАПИТАННЯ: А якщо зробив все як ви сказали, мені подзвонили і сказали що за пару тижнів буде децизія і попросили відмовитись від  огляду матеріалів справи. Я погодився. І тепер пройшло два місяці і нічого нема. То що робити?

ВІДПОВІДЬ: Прочитати ще раз цю інструкцію і зробити все так як написано. робити це до моменту, коли вийде. Я не знаю випадків коли б це не діяло. Займаюся цим з 2015 року.

ЗАПИТАННЯ: Як дізнатися чи карту не анульовано?

ВІДПОВІДЬ: Написати листа тому хто видав карту з відповідним питанням.

Задзвонити на інфолінію воєводства яке видало карту і запитати

Написати мейла на інфолінію воєводства яке видало карту і запитати.

Тепер трохи про мазовєцьке воєводство де є свої особливості

Як ви знаєте, віднедавна інфолінія мазовєцького воєводства відмовляється відповідати на питання: “Отримаю листа (тобто відмову) чи смс про дату отримання карти побиту? (що означає, що рішення позитивне)” Однак, я знайшов спосіб отримати інформацію про те, яке ж рішення ухвалене. І ділюся одразу зі своїми читачами. Отже, якщо ви бачите в інполі напис “Decyzja podpisana” і дату ухвалення рішення, а через два тижні вам не приходить лист з відмовою – вважайте що рішення у вас позитивне і через два місяці від дати ухвалення рішення ви отримаєте смс про дату відбору карти, а ще через місяць заберете карту. Може бути швидше, але так стандартно з того що я бачу. Як я дійшов такого висновку? Я запитав у працівника інфолінії: “За скільки часу після ухвалення негативного рішення, висилається лист з відмовою?” Отримав відповідь: “Дуже швидко” Запитав: “Це місяць- два?” Отримав відповідь: “Навіть не тиждень”. Тобто рахуємо. Якщо у інполі написано що рішення ухвалене 01 06 2023, а 15 06 вам жодного листа не прийшло – отже у вас рішення позитивне і мусите чекати на смс. Це мій досвід. Як у вас інший – напишіть у коментарях. Прошу тих, у кого подібного досвіду немає – не писати коментарів. Як є питання, або пишіть у приват, або дзвоніть на телефон 730150901. На месенджери дзвонити тільки якщо ви за межами Євросоюзу або у вас на рахунку немає грошей і ви готові за копійку гнати вошу через Карпати.. Дякую за розуміння.

Далі старий, але актуальний текст на цю тему

Регулярно навіть зараз  зустрічаю у черзі під відділом справ іноземців людей, які хочуть дізнатися на якому етапі перебуває їх справа про побит часовий? Ці люди приходять під WSC  на ul. Marszalkowska 3/5, наївно вважаючи, що тут хтось щось їм скаже, що можна домовитись з тим, хто веде їхню справу і поспілкуватися з ним безпосередньо. Це помилка. Відділ справ іноземців організований так, щоб людина, яка складає документи не мала доступу до людини, яка ухвалює рішення. Це зроблено для того, щоб унеможливити корупцію. Є два законних способи спілкування з відділом справ іноземців та отримання інформації про статус справи. Обидва способи треба застосовувати паралельно. Перший спосіб – електронний. Він доступний у Мазовєцькому та ще у деяких воєводствах. Я подаю приклад Мазовєцького.  Бо тут найпростіше з усім цим. Спеціально для того, щоб людина могла поставити запитання і отримати відповідь про статус справи, розроблено формуляр контактовий. Ось на нього лінк   Якщо ви здали документи за попереднім записом, здали відбитки пальців і маєте логін та пароль до справи на інполі – тоді обираєте у формулярі контактовому  меню  «mam juz nomer sprawy…»  Якщо документи складені через бюро подавче і ви чекаєте на листа про здачу відбитків  – тоді обираєте    « nie mam  nomeru sprawy…»   Цей же варіант підходить людям, які розірвали стосунки зі своїм пелномоцнікєм і він не передав жодних даних про справу. Обравши потрібний варіант, питаєте про те, що вас цікавить, заповнюючи усі поля формуляру. Часто виникає питання, що писати у графі pelnomocnik, якщо його немає, або якщо ви уже відмовились від пелономоцніка? Пишете там nie dotyczy.  У графі темат питання  потрібно обрати правильну тему, з врахуванням мети вашого перебування. Якщо це робота – то обираєте Pobyt I pracа ну і так далі. Зверну увагу, що у мобільній версії сайту все відображається якось криво. Зокрема, у мобільній версії, тобто при заході зі смартфона, немає тем питання. Людям, які здали документи з попереднім записом і здали відбитки раджу регулярно питати чи була вже яка небудь кореспонденція в справі і чи вислана вона за потрібною адресою. Коли донесли документи – варто питати чи долучені документи, які ви здали такого-то числа? Як у  онлайн справі уже зявилося повідомлення про ухвалену децизію – одразу питайте про термін отримання карти побиту. Тоді швидше дізнаєтесь – позитивна децизія чи негативна. Як ви знаєте, віднедавна інфолінія мазовєцького воєводства відмовляється відповідати на питання: “Отримаю листа (тобто відмову) чи смс про дату отримання карти побиту? (що означає, що рішення позитивне)” Однак, я знайшов спосіб отримати інформацію про те, яке ж рішення ухвалене. І ділюся одразу зі своїми читачами. Отже, якщо ви бачите в інполі напис “Decyzja podpisana” і дату ухвалення рішення, а через два тижні вам не приходить лист з відмовою – вважайте що рішення у вас позитивне і через два місяці від дати ухвалення рішення ви отримаєте смс про дату відбору карти, а ще через місяць заберете карту. Може бути швидше, але так стандартно з того що я бачу. Як я дійшов такого висновку? Я запитав у працівника інфолінії: “За скільки часу після ухвалення негативного рішення, висилається лист з відмовою?” Отримав відповідь: “Дуже швидко” Запитав: “Це місяць- два?” Отримав відповідь: “Навіть не тиждень”. Тобто рахуємо. Якщо у інполі написано що рішення ухвалене 01 06 2023, а 15 06 вам жодного листа не прийшло – отже у вас рішення позитивне і мусите чекати на смс. Це мій досвід. Як у вас інший – напишіть у коментарях. Прошу тих, у кого подібного досвіду немає – не писати коментарів. Як є питання, або пишіть у приват, або дзвоніть на телефон 730150901. На месенджери дзвонити тільки якщо ви за межами Євросоюзу або у вас на рахунку немає грошей і ви готові за копійку гнати вошу через Карпати.. Дякую за розуміння.
В онлайн справах часто інформація не оновлюється, або оновлюється з запізненням. Наприклад, у одного мого клієнта уже давно отримана карта побиту, а в онлайн справі пишеться, що вона ще у розгляді. Мало того, через формуляр контактовий теж отримана відповідь про те, що ця справа у розгляді. А людина уже місяці зо два як має пластик. Ще один важливий момент по мазовєцькому воєводству. Якщо написано у статусі справи, що рішення буде ухвалене 1 вересня – будьте впевнені, що воно буде ухвалене не раніше першого грудня. Запізнення з ухваленням рішень нині середньо – три місяці. Тому сильно не переживайте, коли вказаний термін уже пройшов, а ви жодної нової інформації не маєте. Водночас, переживати треба за інше, щоб усі потрібні документи були у справі і щоб вони були актуальні. А про це  – у інших текстах на сайті. Зокрема, про донесення документів.    Отже, про електронний спосіб – все. Як є запитання – ставте у коментарях. Доповню текст. Про паперовий спосіб докладно описано у тексті за лінком
Запитання і відповіді про зміну роботодавця – тут 
Розповідь як отримати воєводське – тут 

Перш ніж дзвонити – прочитайте текст на ульотці нижче і зробіть як написано  Якщо ви пишете чи дзвоните мені, щоб я вас заспокоїв, тобто, щоб повторив те, що уже тут написав – спочатку зробіть передоплату за психологічну консультацію. Бо я відповідаю без оплати тільки на питання які стосуються документів. Повторюю те, що уже тут написано, відповідаю на питання “Чм це правда?” та всілякі подібні  – після передоплати. Сума – на ваш вибір. Реквізити – тут

 

Якщо вам здається, що прочитане має сенс  і соціально важливе, а розвиток цього сайту корисний не лише його власнику – можете долучитися до його фінансування. Навіть символічний переказ буде доречним. Бо таким чином власник сайту буде розуміти, що його робота приносить людям користь. Я і так у цьому впевнений, однак переказ грошей від читачів додає впевненості і віри у те, що українці – це не тупикова гілка цивілізації, що вони можуть рухатися вперед і підтримувати те, що працює на їх користь. Реквізити – за лінком 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації