Як дізнатися інформацію про статус справи по карті побиту? Інформація про Мазовєцьке воєводство станом на 16 02 2021

Регулярно навіть зараз  зустрічаю у черзі під відділом справ іноземців людей, які хочуть дізнатися на якому етапі перебуває їх справа про побит часовий?

Ці люди приходять під WSC  на ul. Marszalkowska 3/5, наївно вважаючи, що тут хтось щось їм скаже, що можна домовитись з тим, хто веде їхню справу і поспілкуватися з ним безпосередньо. Це помилка. Відділ справ іноземців організований так, щоб людина, яка складає документи не мала доступу до людини, яка ухвалює рішення. Це зроблено для того, щоб унеможливити корупцію. Є два законних способи спілкування з відділом справ іноземців та отримання інформації про статус справи. Обидва способи треба застосовувати паралельно. Перший спосіб – електронний. Він доступний у Мазовєцькому та ще у деяких воєводствах. Я подаю приклад Мазовєцького.  Бо тут найпростіше з усім цим.
Спеціально для того, щоб людина могла поставити запитання і отримати відповідь про статус справи, розроблено формуляр контактовий. Ось на нього лінк   Якщо ви здали документи за попереднім записом, здали відбитки пальців і маєте логін та пароль до справи – тоді обираєте у формулярі контактовому  меню  «mam juz nomer sprawy…»  Якщо документи складені через бюро подавче і ви чекаєте на листа про здачу відбитків  – тоді обираєте    « nie mam  nomeru sprawy…»   Цей же варіант підходить людям, які розірвали стосунки зі своїм пелномоцнікєм і він не передав жодних даних про справу. Обравши потрібний варіант, питаєте про те, що вас цікавить, заповнюючи усі поля формуляру. Часто виникає питання, що писати у графі pelnomocnik, якщо його немає, або якщо ви уже відмовились від пелономоцніка? Пишете там nie dotyczy.  У графі темат питання  потрібно обрати правильну тему, з врахуванням мети вашого перебування. Якщо це робота – то обираєте Pobyt I pracа ну і так далі. Зверну увагу, що у мобільній версії сайту все відображається якось криво. Зокрема, у мобільній версії, тобто при заході зі смартфона, немає тем питання. І немає можливості написати фразу “Вишліть пароль і логін до справи” Раніше я цього не знав. Сьогодні одна людина, що звернулася з питанням, це зясувала. Виявилось, що з мобільного телефона неможливо написати прохання про отримання логіну і гасла. Людям, які здали документи з попереднім записом і здали відбитки раджу регулярно питати чи була вже яка небудь кореспонденція в справі і чи вислана вона за потрібною адресою. Коли донесли документи – варто питати чи долучені документи, які ви здали такого-то числа? При  здачі через канцелярію, спочатку просите про висилання логіну і гасла. Потім коли через десять днів отримаєте логін і гасло  – питаєте про те саме що і ті, хто здав за попереднім записом. Як у  онлайн справі уже зявилося повідомлення про ухвалену децизію – одразу питайте про термін отримання карти побиту. Тоді швидше дізнаєтесь – позитивна децизія чи негативна. Якщо позитивна – вам прийде відповідь з датою і часом отримання карти побиту. Якщо негативна –  прийде повідомлення про те, що децизія вислана листом.
В онлайн справах часто інформація не оновлюється, або оновлюється з запізненням. Наприклад, у одного мого клієнта уже давно отримана карта побиту, а в онлайн справі пишеться, що вона ще у розгляді. Мало того, через формуляр контактовий теж отримана відповідь про те, що ця справа у розгляді. А людина уже місяці зо два як має пластик. Ще один важливий момент по мазовєцькому воєводству. Якщо написано у статусі справи, що рішення буде ухвалене 1 вересня – будьте впевнені, що воно буде ухвалене не раніше першого грудня. Запізнення з ухваленням рішень нині середньо – три місяці. Тому сильно не переживайте, коли вказаний термін уже пройшов, а ви жодної нової інформації не маєте. Водночас, переживати треба за інше, щоб усі потрібні документи були у справі і щоб вони були актуальні. А про це  – у інших текстах на сайті. Зокрема, про донесення документів.    Отже, про електронний спосіб – все. Як є запитання – ставте у коментарях. Доповню текст. Про паперовий спосіб докладно описано у тексті за лінком
Запитання і відповіді про зміну роботодавця – тут 
Розповідь як отримати воєводське – тут 
Як отримати zaswiadczenie o niezaleganiu w podatkach – тут 
Актуальні вакансії – тут 

Якщо вам здається, що прочитане має сенс  і соціально важливе, а розвиток цього сайту корисний не лише його власнику – можете долучитися до його фінансування. Навіть символічний переказ буде доречним. Бо таким чином власник сайту буде розуміти, що його робота приносить людям користь. Я і так у цьому впевнений, однак переказ грошей від читачів додає впевненості і віри у те, що українці – це не тупикова гілка цивілізації, що вони можуть рухатися вперед і підтримувати те, що працює на їх користь. Реквізити – за лінком 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації