Вартість житла на Позняках скоро почне рух до нуля, якщо ми не спам’ятаємось

Єдине, вільне від житла місце, де ще можна збудувати паркінгСтолична влада нині, як і 10 чи 20 років тому – це забудовники без совісті і почуття міри.   Думка про те, що жителі певної території мають право дати або не дати дозвіл на будівництво чогось біля себе для столичної влади – дурниця, не варта уваги. Тим часом, саме таким чином схожі питання вирішуються у Європі, де значна частина столичних керівників уже мають своє нерухоме майно і погоджуються з правилами гри місцевих громад на узбережжях Франції, Італії чи Іспанії. У Києві вони заробляють гроші, тому нас з вами їм не шкода.  Вони і надалі засипатимуть озера, називаючи їх калюжами, забудовуватимуть природоохоронну територію, вирубуючи столітні дерева, будуватимуть ніби для потерпілих від будівельної афери, а насправді – для продажу житла і заробітку.  Тому іншого виходу, ніж об’єднуватись і спільними діями зупинити цей процес –  немає.  Причому, зупиняти процес, коли уже приїхали екскаватори і самоскиди засипати озеро, набагато важче ніж заздалегідь попередити ці процеси.  Єдиний дієвий механізм – домогтися судового рішення, яке забороняє будівництво житла на місці озера чи супермаркету замість дитсадка або паркінгу.  Нині гарячими точками Дарницькогого району є озера Срібний Кіл, Малий Небреж, безіменне озеро на перехресті Здолбунівської-Григоренка, озеро Сонячне, від якого відрізали шмат землі під наземну парковку, берег Дніпра і багато інших місць. Найближчим часом може розпочатися будівництво у дворах між будинками на Драгоманова 6а, Драгоманова 6/1, Пчілки, 5… Чи хочемо ми, щоб на єдиному вільному у нашому мікрорайоні майданчику замість паркінгу з’явився ще один житловий будинок? А де ми будемо ставити свої автомобілі?  Нині на трьох парковках стоїть не менше 500 авто. Де вони подінуться?

Ще раз закликаю сусідів – давайте підготуємо колективний позов до суду та домагатимемось дотримання чинного законодавства і нашого права жити у нормальних умовах, як було передбачено детальним планом території, коли ми купували наше житло.  Серед нас є юристи. Шановні,  повірте,  ви зацікавлені у тому, щоб посприяти іншим у питанні складання колективних позовів до отримання справедливого рішення суду. Тільки отримавши таке рішення суду, ми зможемо зупинити будівельникв. Пікети у даному випадку не допоможуть. Забудовник усі свої злочини оформлює документально і ми своєю бездіяльністю і байдужістю даємо йому таку можливість. Пікетників біля будмайданчика завжди можна оголосити міськими божевільними, що впродовж останніх років і робиться. Згадайте скляну теплицю над аскольдовою могилою. Там був серйозний пікет, навіть кран хтось заблокував, вилізши на нього. І що? Теплиця стоїть і квартири у ній розкуплені.  Прошу юристів зголоситися. Давайте діяти. Думаю, забудовника з мільйонами і депутатським мандатом не зупинить той факт, що термін оренди землі завершується за пару місяців.

Є вагомий аргумент: за ДБН у нашому районі значно порушено пропорцію квадратних метрів житла до квадратних метрів інфраструктури, зокрема, шкіл і дитсадків. А у питанні паркування автомобілів взагалі будь-які рішення відсутні. І будівельники на цю тему не замислюються. У Дарницькій РДА є документ, у якому розписано де який паркінг буде стояти, але там немає джерел фінансування і термінів будівництва цих паркінгів. Це означає, що знову цю справу відкладуть на потім, аж поки не станеться щось, на зразок куренівської катастрофи.  Кожен з нас мріє залишити цей район і поселитися у власному будинку. І цими мріями ми виправдовуємо свою байдужість до того, що відбувається. Тим часом, коли будівельники втілять у життя усі свої бажання саме так, як вони це уявляють – це буде гетто і вартість житла у цьому гетто рухатиметься до нуля шаленими темпами.  Бо не цегла чи бетон визначають якість житла, а середовище, у якому воно збудоване. Хто не вірить – гляньте за скільки готові продати своє житло люди у Донецьку чи, скажімо, Торезі.  До речі, у Торезі і у мирні часи можна було купити 3-кімнатну квартиру за 500 доларів. Тому там і війна… Ще раз прошу, юристи – відгукніться.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації