Чи можна пересуватися ЄС та за межі з простроченою картою побиту? Інформація станом на 28 12 2024

на кордоні можна чекати будь – чого, але це не привід не їздити. Якщо ж боїтеся – сидіть вдома нікуди не їдьте. Така моя загальна відповідь на питання, яке мені фактично щодня ставить кілька людей, що звертаються

Пряма відповідь на це питання – Так, можна, оскільки директивою ЄС перебування громадян України продовжено до 04 03 2025 року. Тобто, документом, який ви мусите показати за межами Польщі є ваш паспорт. Не карта побиту. Звичайно ж паспорт має бути біометричним, щоб уникнути проблем. Якщо паспорт не біометричний – у паспорті мусить бути віза у країну, куди ви їдете.   Але є нюанси і неприємна практика.  Наприклад, при вибірковій перевірці людей, які їхали авто у Чехію чи Словаччину або у зворотному напрямку у Польщу з цих країн, їм говорили, що їх термін перебування завершився і вони мусять розвертатися. Майже на сто відсотків такі неприємності гарантовані на польсько-німецькому кордоні.  Також є факт, що  громадянину України вліпили штраф за нелегальне перебування при пересадці у Франкфурті на літак до США.  Я особисто з простроченою картою побиту літав до Іспанії. При посадці у літак показав тільки паспорт. Мій клієнт – громадянин України, котрий фігурував у системі СІС літав до Туреччини і повернувся, не маючи карти побиту – тільки паспорт.  Все це стосується тих, у кого немає статусу УКР, бо ті хто такий статус має, не мусять взагалі непокоїтись. Є ще один нюанс: коли людина отримує карту побиту, то її статус укр анулюється. Що тобі робити дітям цієї людини? Яким чином при виїзді з ЄС і при повторному вїзді вони підтвердять наявність статусу УКР у дітей? Це питання. Прикордонники на інфолінії стверджують, що такі діти не заїдуть. А отже і мама не заїде, бо не залишить же вона дітей. Водночас, це лише заяви прикордонників і то на інфолінії. Як буде на кордоні  можна буде зясувати тільки шляхом експерименту. Я, наприклад, для того, щоб клієнтка не переживала, що якщо у її справі ухвалять рішення і її статус укр буде скасовано, вона не зможе повернутися з Єгипту,  попросив відділ справ іноземців не ухвалювати рішення поки ця людина з дітьми не заїде у Польщу після відпочинку. Водночас, на мою думку, це марна пересторона, оскільки і так би у неї проблем не було. Але вона вирішила, що так їй буде спокійніше, то так і зробили.

Отже, підсумовуючи, на кордоні можна чекати будь – чого, але це не привід не їздити. Якщо ж боїтеся – сидіть вдома нікуди не їдьте. Така моя загальна відповідь на питання, яке мені фактично щодня ставить кілька людей, що звертаються. Я сприймаю це питання як психологічне. Документів воно не стосується. Чому? Читайте вище. У разі як після прочитання залишилися запитання, ВІДПОВІДЕЙ НА ЯКІ НЕМАЄ У ТЕКСТІ – ТЕЛЕФОНУЙТЕ 730150901 Якщо відповідь у тексті є, але ви хочете її почути особисто від мене  – спочатку зайдіть на контакти і реквізити і перекажіть суму еквівалентну 50 злотим. Саме таким чином я оцінюю психологічну консультацію у своєму виконанні. Дякую за розуміння.

Дуже важливе: треба розуміти, хто такі прикордонники. Прикордонники ввічливо, з дотриманням процедур нищать людську гідність. Важливо розуміти, що саме такі люди (котрим пасує таке заняття по життю)  і вирішують стати прикордонниками. Вони розуміють, що служба прикордонником дозволить їм ритися у чужих речах, безкарно завдавати болю іншим людям і пишатися тим, що вони це роблять. Це стосується прикордонників в усьому світі. Саме цієї професії. Висновок, який стосується левововї частки занепокоєнь, з якими звертаються до мене люди: будьте готові до приниження на кордоні. Прикордонник, який не спробує вас принизити – просто неякісно виконує свою роботу, не дотримується процедур. Вони цим живуть. Вони приходять на роботу саме для цього. А ви мусите це памятати і не піддаватися та дочекатися, коли вони припинять вас принижувати і пропустять через кордон, бо підстав не пропустити у них переважно немає. Точно немає наразі підстав не пропускати громадян України у Польщу на польсько-українському кордоні. Далі – деталі. Але основне я уже написав. І перед тим як дзвонити у щось у мене питати  – прочитайте ще раз цей абзац.

Наостанок, історія, котра сталася сьогодні і вчора 24 і 25 липня 2024 року. Учора мені вчергове поставили питання, чого чекати на кордоні при поверненні з Кіпру (член ЄС, але не входить у Шенген, тому є прикордонний контроль)людям у яких немає ні візи ні карти ні безвізу ні  песеля укр. Але вони з 2020 року живуть і працюють у Польщі. Я відповів, що їх помучають, принижуватимуть, пропонуватимуть летіти назад на Кіпр або погрожуватимуть депортувати в Україну. Запропонував спокійно і ввічливо попросити покликати керівника зміни і дати письмову заяву, де описати свою ситуацію та причини, чому вони мусять потрапити у Польщу. Прикордоннику, який їх контролюватиме, нічого не пояснювати, якщо він почне морочити голову і ввічливо, з посмішкою, ніжно попросити покликати керівника. Також порадив написати листа прикордонникам. Вони написали і отримали відповідь, що їм дадуть рішення про відмову вїзду. Я порадив, попри це, все одно летіти, стверджуючи, що їх помучають, попринижують, пошантажують, але потім впустять, бо немає підстав не впустити. Просто це рішення ухвалить хтось, хто має хоча б якусь подобу мозку – тобто, керівник, котрому дозволено думати. Так і вийшло. Кордон у аеропорту Катовіц ці люди пройшли за 3 хвилини. Це все я пишу для тих, хто дзвонить і питає про те саме.  Короткий висновок: не впускати громадян України у Польщу нині немає підстав. Хіба що ви вчинили злочин і вас шукає інтерпол. Тоді Ви теж заїдете, просто у кайданках.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації