Uznanie za obywatela Polskiego. Мій досвід на основі чотирьох справ, дві з яких завершилися успішно, а дві ще у процесі Інфо станом на 27 01 2024

Uznanie za obywatela Polskiego  przez Wojewodę –  це можливість, яку для отримання довічних документів польських можуть використати наступні категорії іноземців:

іноземці, котрі перебувають у Польщі  понад рік на підставі карти сталого побиту

Іноземці які перебувають у Польщі понад три роки на підставі карти резидента

Іноземці, які є у шлюбі з громадянами Польщі понад два роки

При цьому усі згадані іноземці мусять довести, що знають польську  мову на рівні B 1 – мінімально можливому рівні для комунікації з громадянами країни перебування. Цей іспит не є чимось складним. Єдина проблема – тривалість процедури. Проводиться чотири рази у рік, записатися непросто, чекати на сертифікат довго. Але за півроку цю справу зробити можна і з цього, власне, треба починати. Інша тривала справа – умєйсоцвєнє документів цивільного стану. Претендент на польське громадянство мусить віддати свої закордонні документи про народження і отримати замість них польські. Оригінали змушені будете віддати. Часами люди спеціально для цього роблять дублікати в Україні і віддають дублікати. Чи завжди їх приймають – я не знаю. Я завжди здавав оригінали.  Звичайно ж оригінали треба перекласти у присяжного перекладача і уже з цими перекладами йти до уженду стану цивільнего. Ця процедура називається польською ТРАНСКРИПЦІЯ або інакше  УМЄЙСЦОВЄНЄ

Десь уженд стану цивільнего впорається з цією задачею впродовж трьох місяців максимум. Часами швидше, часами довше. Наступний крок, коли є сертифікат  знання польської мови (або диплом польського навчального закладу, що цей сертифікат заміняє) і документи про шлюб та про народження того хто подається а також усієї його родини  – можна подаватися. Також потрібно, щоб в акті уродзеня було дівоче прізвище матері. Часами не вимагають, але я раджу не гратися у ці ігри і зробити умєйсцовєнє так, щоб дівоче прізвище матері у акті уродзеня того, хто подається, було. Для самої подачі, дівочого прізвища матері може і не бути у акті уродзеня. Але при виробленні доводу особістого уже після отримання громадянства, треба буде подати дівоче прізвище матері і якщо його не буде у акті стану цивільнего – вас заставлять його узупелнити. Тому раджу одразу долучити свідоцтво про народження матері, щоб умєйсцовьоний акт уродзеня ваш мав дівоче прізвище матері. Є випадки, коли цього не вимагали. у мене таке було у Любуському. Але рано чи пізно це буде потрібно і тоді людині доведеться терміново це робити. Раджу зробити одразу у звичному порядку, подавши свідоцтво про народження матері чи свідоцтво про шлюб, якщо там вказане дівоче прізвище. Звичайно, оригінал заберуть. Тому можете попросити щоб мама зробила дублікат і надасте дублікат, а книжечку вона лишить собі, якщо вона для неї важлива.

Якщо  у того, хто подається є неповнолітні діти і ці діти теж претендують на громадянство – інший з батьків мусить скласти заяву перед воєводою про те, що він дозволяє отримання дітьми громадянства. Якщо інший з батьків не у Польщі – мусить скласти цю заяву у консульстві країни перебування.  Документи можна вислати поштою (завіривши оригінали  які ви не можете віддати, у нотаріуса. Вньосек генеруєте через портал Інпол, роздруковуєте. На жаль, якщо на побит часовий чи сталий ще можна записатися, то на громадянство мені жодного разу не вдалося з моменту появи інполу. Але у мазовєцькому на маршалковській можна прийти вранці, взяти номерок Обивательство – Узупелнєнє і з цим номерком вас приймуть. Принаймні так було у мене. У день подачі нічого не плануйте – все відбувається дуже дуже дуже повільно. Настільки повільно, що ви навіть собі не уявляєте. Трьох людей можуть приймати впродовж години. Часами і довше. При цьому я все здавав чомусь за 15 хвилин. Не розумію, що ті люди там робили.  У двох справах по громадянству у Мазовєцькому мені відмовили через проблеми з вїздами виїздами. За цим треба особливо стежити. З третім вньоском (хоча там теж була морока,  про яку тут написати не можу. І причину, чому написати не можу  – теж не повідомлю) Скажу лише, що довелося творчо підходити до виконання вимог, щоб усе вийшло. І зрештою, через півроку після подачі,  через два чи три донесення різних документів, які б доводили, що людина реально на стале планує жити у Польщі з родиною – прийшла позитивна децизія. Далі ми пішли за доводом особистим в уженд дільниці. Тут почалася морока – вимагають, щоб у свідоцтві про народження було вказане дівоче прізвище матері, а його там не було. Ми знехтували можливість доповнити цими даними свідоцтво про народження, а цього робити категорично не треба. Справа в тому, що кожне доповнення – це додаткова оплата. Але економити на цьому не треба, бо потім буде морока. Але це я розповідаю про Варшаву. У мене друга людина отримала громадянство у  Любуському воєводстві і там у неї не вимагали дівочого прізвща матері у свідоцтві при виробленні доводу особістого. Мало того, якщо з побитом часовим і сталим у тому воєводстві все було дуже довго, то з громадянством ми впорались за три-чотири місяці від дня подачі вньоску (від дня висилання вньоску. Мало того, інспектор кілька разів до мене, як до пелномоцніка дзвонила, уточнювала, просила щось долучити. Тобто, був людський контакт, не так як у Мазовєцькому, де ти про якусь дрібну проблему дізнаєшся з негативного рішення. Ще одна відмінність – у Мазовєцькому рішення про узнанє за обивателя Польщі – папірець формату А 4. У Великопольському рішення прислали у красивій папочці на гербовому папері. Фото папочки  –  це картинка до цього повідомлення. Загалом, якщо виконати ось ці вимоги і обгрунтувати своє бажання отримати польське громадянство тим, що ви хочете тут поселитися на стале а також цей факт удокументувати – нічого складного у цій процедурі немає.

Часами люди вважають, що це занадто складно і подають на громадянство на Президента.  Довго чекають і президент потім відмовляє БЕЗ ПОЯСНЕНЬ. На мою думку,  на Президента є сенс подаватися якщо:

Ви когось у Польщі врятували

Ви впродовж років 10 провадите помітну корисну для держави громадську діяльність

Ви вклали у польську економіку тисяч 500 злотих

Ви платите податки мільйонами

Ви людина без громадянства і уже тривалий час живете у Польщі  як біженець чи як хтось хто потребує допомоги і тоді вам можливо дадуть громадянство зі співчуття, (хоча я б не давав таким)

Усі інші підстави (я тут живу 20 років, мій чоловік моя жінка – полька) – це не підстава для президента щоб дати вам громадянство. Можливо, я помиляюсь. Напишіть мені у коментарях ХТО МАЄ ІНШИЙ ДОСВІД. Свої думки з цього приводу прошу залиште при собі. У разі, якби були якісь питання по темі – ставте.

ЗАПИТАННЯ: Як визначити, що я безперервно перебуваю уже достатньо часу щоб подаватися?

ВІДПОВІДЬ: Ось офіційне тлумачення, що таке безперервне перебування

Nieprzerwany pobyt

Pobyt ma charakter nieprzerwany, jeśli jednorazowy pobyt poza granicami Polski nie był dłuższy niż 6 miesięcy jednorazowo i wszystkie pobyty poza granicami Polski nie przekroczyły łącznie 10 miesięcy. Oznacza to, że Twoje wyjazdy poza Polskę we wskazanym czasie nie powinny być dłuższe niż opisane powyżej. Od tej zasady istnieją jednak wyjątki. Jeśli jesteś zatrudniony w firmie, która ma siedzibę w Polsce, a Twój wyjazd jest związany z pracą (delegacja służbowa) lub koniecznością wyjazdu z małżonkiem/rodzicem, który pracuje w Polsce, taka nieobecność w Polsce jest uzasadniona. Podobnie, jeśli studiujesz w Polsce, ale część zajęć prowadzona jest np. na innej uczelni, poza granicami Polski.  Również, jeżeli nieobecność w Polsce wywołana jest chorobą np. pobytem w szpitalu lub innymi ważnymi okolicznościami, które łącznie nie przekroczyły 6 m-cy, napisz o tym w swoim wniosku. Jeżeli odpowiednio udokumentujesz opisane okoliczności, Twój pobyt może zostać uznany za nieprzerwany, mimo dłuższych niż 10 miesięcy pobytów za granicą.

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації