Які документи потрібні для отримання karty pobytu czasowego з працею? Інформація станом на 30 06 2021

Щоб легалізувати своє перебування достатньо відправити сам заповнений вньосек на побит часовий поштою і чекати на здачу відбитків. У кожному воєводстві час очікування різний. Відправляти треба до того воєводи, у якому воєводстві ви перебуваєте. Якщо ви живете і працюєте у Варшаві, а ваша фірма має центральний офіс у Лодзі – ви подаєтесь за місцем проживання. Тобто, у Варшаві.

Щоб поставили печатку у паспорті одразу, треба на здачу відбитків принести такі документи:

Анкета (Wniosek o pobyt czasowy) За лінком інструкція з заповнення

Załącznik nr 1 od pracodawcy. За лінком зразок заповнення. Заповніть, принесіть роботодавцю хай підпише синьою ручкою – мусить написати своє імя і прізвище так, щоб інспектор зміг його прочитати. Від дат вписаних у цьому документі залежить на який термін вам дадуть карту побиту. Якщо у вас умова злеценя – карта буде на рік, навіть якщо буде вписано три роки. На який термін у вас дозвіл на роботу – не має значення. На який термін у вас ЧИННА умова – не має значення. Має значення дата у додатку номер один. Також можна додати умову встемпну. Тобто, умову на майбутнє з тими ж датами що і у додатку.

KRS aбо СEIDG роботодавця. Відкриваєте подані лінки, вписуєте дані роботодавця і скачуєте видрук з реєстру. Цей пункт необовязковий. Інспектор і сам може видрукувати. Просто буде довше

Копія УСІХ ЗАПОВНЕНИХ сторінок паспорта і оригінал показати.

4 однакових актуальних фотографії  35 mm x 45 mm, на яких 70 відсотків займає обличчя. Актуальних – тобто, зроблених не раніше ніж за півроку до подачі. Якщо ви, наприклад, прийшли подаватися на другу карту і принесли фото такі ж як на першій – інспектор відправить перефотографовуватись. Якщо будуть фотографії зроблені у різний час – та ж історія.

Оплата 440 злотих на конто, номер якого є на сайті відділу справ іноземців воєводства де ви перебуваєте. У мазовєцькому це тут у малопольському тут У Дольношльонському тут Як знайти у інших воєводствах? – задати у гуглі “cudzoziemcy oplata pobyt czasowy” і додайте назву воєводства. Вам вискочить потрібна інформація

ВИЩЕПЕРЕЛІЧЕНИХ ДОКУМЕНТІВ ВИСТАЧИТЬ, ЩОБ ПОСТАВИЛИ ПЕЧАТКУ У ПАСПОРТ

Щоб рішення було позитивним треба також долучити до матеріалів справи якнайшвидше, але як уже вийде, головне, щоб до дня ухвалення рішення:

Інформацію старости, якщо вона потрібна для цієї професії у цьому місці за ці гроші. Не потрібна інформація старости людям, які до складення вньоску пропрацювали у цього роботодавця на умові о праце щонайменше три місяці (мусить бути три повних заплачених зуса, як доказ). Також не потрібна інформація старости людині, яка перебуває у Польщі більше трьох років. (Три піти 37 будуть доказом у поєднанні з штампами у паспорті чи картою побиту виданою за три роки до…) Не потрібна інформація старости студентам стаціонару польського ВНЗ, випускникам (абсольвентам ) будь – якого польського навчального закладу. Зверну увагу: учні поліцеальних шкіл не є студентами.

Інформацію про те де ви живете. Умова винаймання житла, мельдунок, чи заява власника житла про те, що він дає право конкретно вам жити у своєму житлі.
Інформацію про те де ви живете. Умова винаймання житла, мельдунок, чи заява власника житла про те, що він дає право конкретно вам жити у своєму житлі.

Інформацію про те, що ви застраховані. Зус РЦА з підтвердженням висилання якщо ви легально працюєте. Носите до ухвалення рішення щомісяця. Або приватна страховка з покриттям 30 тисяч євро. Покриття 10 тисяч більше не проходить. Негативні рішення йдуть у ста відсотках випадків.

Умову з роботодавцем

Дозвіл на роботу, на підставі якого та умова укладена.

PIT 37 якщо працювали минулого року. За лінком – інструкція як його отримати Якщо ви не працювали минулого року і не складали декларації PIT – напишіть про це окремого листа

Zaswiadczenie o niezaleganiu w podatkach (Довідка про відсутність податкових боргів) Це стосується усіх повнолітніх. Навіть якщо ви не працювали минулого року – мусите взяти в уженді скарбовому цю довідку

Також про всяк випадок (але необовязково) можна попросити роботодавця, щоб замовив довідку про незалеганє у оплаті податків і складок ЗУС саме фірми роботодавця. Ці документи довго робляться. Тому раджу потурбуватися щоб до дня ухвалення рішення вони були у матеріалах справи. Особливо це важливо, якщо фірма нещодавно створена, якщо там мало працює людей і якщо були у фірми уже якісь заборгованості перед зусом. Часами фірма все давно заплатила, а борг перед зусом висить у системі і через це відмовляють іноземцю. Все інше інспектор відділу справ іноземців може перевірити у системі. Наприклад, чи складала фірма CIT 8 чи інші зезнаня податкові. Хоча, якщо ваш роботодавець має свіжі складені декларації і може вам видрукувати – попросіть хай це зробить.

Це основне. Старий текст на цю тему тут У разі питань – ставте у коментарях. Також читайте запитання і відповіді по карті побиту У разі, як вам самими не хочеться цим займатися – я з задоволенням все зроблю замість вас за ваші гроші. Тут відповідь на питання: “Скільки коштує?”

Щоранку о 6.00 за Варшавою та щовечора о 22 за Варшавою – відповіді на запитання з питань легалізації перебування у Польщі в ефірі “Радіо без цензури”. Переходьте за лінком і слухайте українське цілодобово

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації