Чи потрібно повідомляти воєводу, який видав карту побиту, про втрату праці (через вагітність, вихід на пенсію, отримання ренти, скорочення, звільнення, і т д) або у звязку з виїздом в іншу країну. Інфо станом на 29 01 2024

Відповідь на питання з заголовку – так. Краще повідомити ніж не повідомляти. Повідомлення нічим не зашкодить. Неповідомлення (у разі як воєвода вважатиме, що треба було повідомити ) – завадить отриманню нової карти побиту, коли термін дії існуючої закінчиться.

ЗАПИТАННЯ: А що буде з існуючою картою, як я повідомлю що уже не працюю? Її можуть анулювати?

ВІДПОВІДЬ: Її можуть анулювати, якщо ви не повідомите, або у повідомленні не поясните які Ваші подальші плани, або ж це повідомлення не буде достатньо аргументованим. За будь яких обставин, перш ніж анульовувати карту побиту, воєвода вишле вам листа про початок провадження. До моменту поки такий лист вам не прийшов – нема чого хвилюватися.  Важливо повідомляти про усі зміни. Тоді все буде ок і карту навіть не спробують анулювати. І навпаки.

Коли ви отримували карту побиту  – ви розписалися під заявою, де чітко написано, що ви зобовязуєтесь впродовж 15 днів повідомити про ustanie przycyzny zezwolenia – припинення підстави для отримання дозволу на перебування. Якщо вам видали карту побиту з працею, а ви перестали працювати – треба повідомити. Ще раз: ви перестали працювати (пішли у декрет, вам дали ренту на якийсь час або назавжди, у вас урлоп виховавчий, вас звільнили, скоротили, ви самі вирішили звільнитися і так далі)  – треба повідомити.

ЗАПИТАННЯ: А якщо у мене тепер буде роботодавець з Литви і він планує робити мені литовську карту. Але я планую за якийсь час повернутися у Польшу. То треба повідомляти?

ВІДПОВІДЬ: Треба. При отриманні наступної карти у вас попросять повідомлення про завершення причини видачі попередньої карти. І як ви не матимете чим підтвердити що повідомили – вам відмовлять, Тобто, проблема вилізе через пару років. Крім того, якщо у вас міняється тільки роботодавець, а місце проживання не міняється – треба повідомити про зміну роботодавця, отримати від роботодавця з закордону так званий делегаційний лист і для початку долучити його до справи, а якщо воєводство відповість що треба скласти новий вньосек на виконання праці як працівник делегований – скласти такий вньосек. Тобто, тоді взагалі литовська карта вам як зайцю стопсигнал.

ЗАПИТАННЯ: А може не треба? Он мені кажуть що треба сидіти тихо і нічого не робити

ВІДПОВІДЬ: Вірте тим, хто Вам каже. Робіть як вони Вам кажуть, якщо ви їм довіряєте. Я можу щось порадити тільки тим, хто хоче зробити все за встановленими правилами відповідно до чинного законодавства.

ЗАПИТАННЯ: А якщо я працювала,(працював) але карта була видана у звязку з перебуванням з чоловіком? Я мушу повідомляти?

ВІДПОВІДЬ: У такому випадку ustanie przyczyny zezwolenia – припинення причини для видачі дозволу на перебування – настане у момент, коли  у того,  перебування з ким ви декларували, станеться ustanie pryzczyny zezwolenia. Тобто, наприклад, чоловік має карту побиту часового і уже перестав працювати взагалі (не змінив роботодавця, а взагалі перестав працювати і взагалі планує виїхати з Польщі) Тоді звичайно і вам треба повідомляти. Але у разі, якщо у чоловіка нічого не міняється – ви не мусите ні про що повідомляти. Як здійснити повідомлення? Стандартна форма ділового спілкування. Немає жодних бланків. Пишете ПАПЕРОВОГО листа

Згори зліва Хто ви, номер карти побиту

Нижче справа До кого  – До воєводи – далі назва воєводства

Zaiadomienie

Uprzejmie informuję iż od 06 08 2023 już nie pracuję w firmie rogi i kopyta sp z o o  i nadal będę przebywała na urlopie macierzynskim,

Дата підпис

Можна, звичайно, наповнити цього листа якимись подробицями: долучити документи чи їх копії про те, що ви у декреті, додати, що по завершенню урлопу материнського повернетеся до роботи тому просите не анульовувати вашу карту ну і так далі. Головне щоб воєвода знав, що відбувається з вами і знав куди вам писати у разі чого.

Тоді не буде жодних неприємних несподіванок.

ЗАПИТАННЯ: А треба додавати умову винаймання житла чи нотаріальну її копію, щоб довести нове місце проживання?

ВІДПОВІДЬ: Цього від вас ніхто не вимагає у даній процедурі, але якщо додасте – проблем це не викличе. Тому – на Ваш розсуд

Нижче – зразок заповнення поштових документів: конверт, звротка і квітек полецоного

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації