Як написати odwolanie? Інструкція і зразок апеляції на негативну децизію по карті побиту. Інформація станом на 27 09 2022

Якщо ви самі не хочете розбиратися і вам потрібна не консультація в щоб я все зробив замість вас за ваші гроші – не читайте текст нижче – перейдіть за лінком. Там правила співпраці на платних засадах

Цей текст задумано як інструкцію для людей, які ніколи не мали справу з такими речами. Прочитавши його уважно, ви впораєтесь самостійно і безкоштовно.  Саме для цього я пишу цей текст, щоб ви, прочитавши його, зробили все самостійно і безкоштовно. Коли ви зателефонуєте мені і запитаєте що вам робити, якщо вам відмовили – я у відповідь запитаю, чи читали ви цей текст? 

Коли Ви попросите мене зробити все за вас – я спочатку запитаю, чому ви не хочете все зробити самостійно і безкоштовно. Якщо щось у цьому тексті вам незрозуміло – напишіть чи зателефонуйте мені і запитайте. Я відповім вам безкоштовно. Я БЕРУ ГРОШІ ТІЛЬКИ ТОДІ, КОЛИ РОБЛЮ ЩОСЬ ЗАМІСТЬ КЛІЄНТА! Я НЕ ПОВЕРТАЮ АВАНСІВ, Скільки коштує моя робота? – На це питання я відповідаю тільки тим, хто вишле мені фотографію першої сторінки закордонного паспорта. Я не буду її використовувати жодним чином і видалю, якщо ми не домовимось. Але факт, що ви  готові мені її вислати означає для мене що вам реально щось потрібно. Якщо вам треба подешевше – вам не до мене.  Ви у такому разі ще не готові до співпраці зі мною і хочете заплатити комусь, хто з вашими грошима зникне. А потім уже до мене.  Далі  – інформація про апеляцію, а нижче –  відповіді на запитання, які виникали у клієнтів. 

Нижче подаю текст, обов’язковий для будь-якої апеляції на негативну децизію воєводи. Odwołanie

dot.: WSC-
Cudzoziemiec
data urodzenia
Obywatelstwo
Paszport
Adres do korespondencji
Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców
za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego

ODWOŁANIE
OD DECYZJI WOJEWODY MAZOWIECKIEGO Z DNIA                                   2020 ROKU W ZAKRESIE ODMOWY UDZIELENIA ZEZWOLENIA NA POBYT CZASOWY NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Niniejszym odwołuję się od decyzji Wojewody Mazowieckiego z dn.                              2020 roku w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sygn. akt: WSC-

Wnoszę o uchylenie tej decyzji oraz o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Uzasadnienie    01 02 2019 roku wystąpiłem do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co uzasadniłem zamiarzem podjęcia pracy.           01 02 2020 roku Wojewoda Mazowiecki odmówił.

Wojewoda argumentuje, iż (тут переписуєте аргументи воєводи про те, чому він відмовив)

Oswiadczam, że ( Виписуєте свої аргументи, чому відмовляти не варто було. Описуєте своїми словами ситуацію.)

Dołączam dokumenty, udowodniające powyższe (перелічуєте документи, які ви додаєте з метою довести свою правоту) 

У цьому місці можете попросити про зміну децизії у рамках самоконтролю, без передачі до шефа уженду, відповідно до артикулу 132 KPA  За умови, що керівник визнає, що інспектор помилився, справа буде вирішена за місяць і негативна децизія буде замінена на позитивну за умови, що будуть усі докази того, що фактичний стан речей є на вашу користь. 

UPRZEJMIE PROSZĘ PRZED PRZEKAZANIEM DO SZEFA URZĄU ds. Cudzoziemców POPRAWIĆ TEN BŁĄD I WYDAĆ CUDZOZIEMCE KARTĘ POBYTU, KORZYSTAJĄC Z ART. 132 KPA

Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić że odmowa w tym przypadku nie jest uzgodniona z art. 77 KPA § 1 który naklada na organy administracji publicznej obowiązak zgromadzenia całego materialu dowodowego koniecznego do prawidłowego rozstrzygnięcia sprawy. Inspektor prowazący mógl zawolać cudzoziemca na przesluchanie dla wyjaśnienia szcególów, Natomiast inspektor prowadzący nie dokonując tych czynnośći podpisał decyzję negatywną.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.
Підпис  19 02 2020 

Мусить бути написано, хто пише (у лівому верхньому куті, номер справи, імя, прізвище, дата народження, громадянство, адреса), до кого пише (апеляція подається до шефа уженду за посередництвом воєводи. Тобто ви скаржитесь на воєводу шефу уженду, просите скасувати рішення воєводи, але подається така скарга у канцелярію воєводства, а воєвода уже передає справу своєму начальнику у питанні іноземців – шефу уженду)

Подавши апеляцію на негативне рішення воєводи, ви продовжуєте своє легальне перебування у Польщі на час, який вища інстанція  – шеф уженду до справ іноземців – розглядатиме вашу справу. Це може тривати щонайменше півроку а максимуму немає. Є справи які тягнулися з 2016 року і  завершилися тільки у 2019. Середня тривалість розгляду справи в апеляції у шефа уженду  – півтора року. У час розгляду справи в апеляції не можна виїздити з Польщі у іншу країну ЄС. У свою країну можна виїхати без депортації. Щоб в’їхати, треба буде робити нову візу або чекати нового півріччя, коли будуть нові дні перебування в рамках безвізу.

Підтвердженням складеної апеляції буде копія з печаткою канцелярії воєводства, або ж, оскільки нині непросто потрапити у канцелярію і простіше пройтися на пошту – то підбитий поштовою печаткою друк Poleconego  Ще раз повторю, що апеляція подається до шефа уженду чужоземців але за посередництва Воєводи. Тобто, подається у канцелярію воєводства де ви складали вньосек. Нині це робиться через пошту. Це найпростіший спосіб. Якщо ви одразу понесете апеляцію на таборову, а воєводі не подасте – вважайте що ви нічого не подавали.  Однак усі додаткові документи до справи треба буде доносити уже у бюро подавче на Таборовій 33. Або ж висилати їх туди поштою. Поки немає номера справи ( а так буде десь рік не менше) мусите писати весь час на документах імя прізвище іноземця і дату народження. За цим ідентифікуватимуть. Нині неможливо оглянути матеріали справи – карантин. Але можна отримати довідку, що ваша справа там розглядається. Як це робиться? Десь через тиждень чи два після подачі апеляції, напишіть до шефа уженду листа з проханням видати довідку (засвядченє), що ваша справа розглядається шефом уженду. За згадане засвядченє треба заплатити 17 злотих на той же рахунок, на який ви платили за вньосек на карту побиту. квитанцію докласти до листа з проханням. Десь через місяць чи два прийде ця довідка. Інколи чекати доводиться і півроку. Раніше пришвидшити хід справи можна було, написавши скаргу до адмінсуду. Нині це не працює. Законом від 8 квітня 2022 року визначено, що затягування справи не є бездіяльністю і скарги на бездіяльність у разі затримки з рішенням не приймуть.   Мусите бути впевнені, що у матеріалах справи є все актуальне, яке доводить те, що є підстави для видачі вам дозволу на перебування. Тобто: страховка, житло, гроші на перебування і є що робити та відсутність податкових боргів.  Шеф уженду  рано чи пізно анулює відмову воєводи якщо все буде, що я згадав  і зобовяже дати вам карту побиту, або ж залишить рішення у силі, або передасть справу на повторний розгляд воєводі і тоді вам треба буде знову воєводі носити документи. Про все це вас повідомлять спеціальними листами. Спочатку шеф уженду потім воєвода.

Ще одна неприємна новація у цій сфері: відділ справ іноземців мазовєцького воєводства анулює вньоски на побит часовий, якщо справа ще не завершена на Таборовій. Наприклад: вам відмовили, ви подали апеляцію, потім виїхали, вїхали на підставі нової візи чи безвізу, знову подалися, перед цим попросивши шефа уженду анулювати апеляцію і долучили той лист до шефа уженду до матеріалів вньоску до воєводи. Раніше такого листа з проханням анулювати апеляцію вистачало воєводі щоб автоматично вважати апеляцію анульованою. Тепер же якщо апеляція не анульована, інспектор воєводський ліпить уможенє вньоску, бо дві справи з одного приводу не можуть розглядатися. Це на жаль, дуже неприємна історія. Адже у шефа уженду нині понад 50 тисяч апеляцій, а розглядають їх ті ж інспектори, що розглядали коли таких апеляцій було тисяча. Тобто, шансів, що вони доберуться до анулювання вашої апеляції на підставі вашого листа – небагато. А отже буде уможенє вньоску на карту. Я пишу про свою практику. Якщо у вас щось інше і вам вдалося отримати карту побиту за таких обставин, коли шеф уженду ше не завершив справу – напишіть у коментарях. Якщо я написав незрозуміло – теж напишіть. Для мене важливо, щоб тексти були зрозумілими, тому я їх регулярно переписую з врахуванням нового досвіду, нових рішень, нових питань, нових історій клієнтів. 

Як правило, шеф уженду повертає справу воєводі, якщо після подачі апеляції, сторона донесла якісь нові документи, які доводять те, що сторона аргументує. Як ви подасте апеляцію і будете просто чекати, не цікавлячись справою – рішення воєводи буде підтвердженим. І тоді доведеться подаватися заново, якщо є для цього підстави.    Пишучи пояснення, чому ви не погодились з децизією воєводи треба посилатися на статті адмінкодексу.  Одна зі статей адмінкодексу говорить про те, що інспектор, який вів вашу справу, мав ухвалювати рішення на підставі всього зібраного матеріалу. Якщо інспектор професійний і його зусилля спрямовані на виршення питання, а не на пошук приводу для відмови – він вам напише або навіть у термінових випадках зателефонує, щоб ви негайно щось донесли. Якщо цього не було зроблено і вам відмовили через якусь дрібницю – є усі підстави посилатися саме на цю норму. Вона у листі виписана внизу.  Ще раз повторю, що апеляція розглядається дуже довго  бо шеф уженду розглядає справи з усієї Польщі. Треба запастись терпінням. Водночас, подана апеляція є формальним дозволом на перебування. І завдяки тому, що справа розглядається так довго  – можна суттєво продовжити термін свого перебування.

Варто пам’ятати, що подаєте ви апеляцію у канцелярію воєводи, який відмовив, а розглядається вона у Шефа уженду до справ іноземців на Taborowa 33. Саме туди треба адресувати свої питання про долю своєї справи. Контакти знайдете на сайті відділу справ іноземців. Саме туди треба приносити документи до матеріалів справи. Перші півроку номера справи у вас не буде. Тому, у разі як у вас є якісь документи, які хочете донести – потрібно вписувати імя прізвище та дату народження іноземця на супровідному листі.  Разом з апеляцією можна одразу подати прохання про видачу довідки – засвядченє про те, що ваша справа у цьому уженді розглядається. Одразу за неї заплатити 17 злотих. Тоді, коли до вашої справи доберуться, вам вишлють на пошту листа з цим засвядченєм. Це буде підтвердженням легальності вашого перебування поки у вашій справі не ухвалять рішення. Часами цього документу вимагає роботодавець. Але у більшості випадків роботодавцю вистачає підтвердження складеної апеляції і повідомлення у онлайн справі воєводства про те, що справа передана до шефа уженду.  

Я до своїх апеляцій ще додаю перелік децизій з грубими помилками, щоб показати, наскільки тупі працівники взяті на роботу у відділ справ іноземців і що вони у цьому випадку теж зробили помилку

Jako udowodnienie tego iż WSC musi zaprzestać korzystanie z drobnych błędów cudzoziemców lub z opóżnienia załatwienia spraw i zaćiąc działać uczciwie i według przepisów

Niżej podaję sygnatury spraw w których inspektory prowadzące popelnili blądy. Czy zostały za to ukarane? Czy wywalili ich z pracy? A cudzoziemca za drobną omylkę karają negatywną decyzją. To niesprawiedliwe

WSC-II-D.6151.56661.2018 – w tej sprawie obywatela Tadżykistanu nazwano cudzoziemką, wskazana inna sygnatura i popełniono razem 25 błądów. Mam sprostowanie.

WSC-II-B.6151.20113.2019 – w tej sprawie obywatela Ukrainy mężcyznę nazwano cudzoziemką w pozytywnej decyzji.

W poniższych sprawach jeden i ten sam błąd popełniony przez różnych inspektorów 10 razy!!! Ten sam bląd. Niniejszym chczę udowodnić iż bląd można naprawić i tolerować jak ze strony urządu tak i ze strony petenta

WSC-II-B.6151.8336.2018 – omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji WSC-VII-A.6151.39742.2017 analogiczna omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji  WSC-II-F.6151.43363.2017 analogiczna omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji  WSC-VII-D.6151.53297.2017 analogiczna omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji  WSC-VII-A.6151.347.2018 analogiczna omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji  WSC-VII-A.6151.2170.2018 analogiczna omylka w decyzi w nazwie pracodawcy co moglo spowodować deportację cudzoziemca i mandat dla pracodawcy w sprostowaniu napisano iż omylka nastąpila przy komputerowym sporządzeniu decyzji

Wyżej wymienione omylki powtórzone wiele razy różnymi inspektorami prowadzącymi udowodniają lub niski poziom wyksztalcenia inspektorów, lub problem z poszukiwaniem pracowników do tej pracy, lub systemowe szkodliwe dzialania które psują opinię o WSC Województwa Mazowieckiego To iż nikt z inspektorów  które wielokrotnie popelnili taki ełementarny i taki poważny błąd nie zostal za to ukarany i nadal pracuje w WSC, swiadczy o tym iż kierownictwo rozumie iż popelnienie blądu nawet urządnikiem jest możliwe i jest do przebaczenia. Jak to jest do prebaczenia urzędniku, musi być również do przebaczenia petentu, obcokrajowcu. Szczególnie temu, który chcze uczciwe mieszkać w Polsce, placic podatki i być korystnym Panstwu pobytu.

Далі часті запитання і відповіді на них:

ЗАПИТАННЯ: Як я уже не працюю у того роботодавця, від якого подавалася, то хіба можна подати апеляцію?

ВІДПОВІДЬ: Можна. Бо у вас же залишилися плани працювати у Польші. То як ви знайдете собі нового роботодавця – донесете до актів справи на Taborowa 33 документи від свого нового роботодавця.

ЗАПИТАННЯ: У мене є номер справи воєводський. А як дізнатися номер справи на Таборовій?

ВІДПОВІДЬ: Пишете їм мейла сюди [email protected] Або ж телефонуєте сюди +48 477217675

Нижче подаю проміжний результат написання апеляції – воєводу зобовязують повторно розглянути справу мотивуючи це тим, що були долучені документи, яких воєвода не бачив. А також автор децизії посилається на вирок головного адмінсуду, де описано, що мусять зробити чиновники (ретельно розглянути справу і використати усі можливості для збору інформації. Тобто, не дзвонити вони не можуть А у Мазовєцькому цей вирок адмінсуду ігнорують масово і системно.)

ВАЖЛИВО!!! На жаль, у сфері легалізації перебування багато шахраїв і невігласів, нестелепних довести справу до кінця, водночас таких, що уміють замакітрити голову наївним буратінам. Будьте уважні. Далі – нехороший приклад на цю тему

Два роки  тому моїм клієнтом став громадянин України, якому відмовили у карті побиту через невігластво “юриста” Надії Hinderer.

Ця надія написала апеляцію у травні 2018 року і до квітня 2019 року нічого не робила ВЗАГАЛІ!!!! , А потім кинула клієнта напризволяще і коли його дістало, він заплатив мені втричі більше ніж їй і я почав займатися. Я змушений був спочатку зясувати статус справи, потім записатися на огляд і чекати до листопада, щоб побачити, що там є чого нема. Отримав довідку, про те, що справа в процесі, отримав для нього в уженді праці дозвіл на роботу, пояснив роботодавцю, що треба зголосити до зусу, отримав зуси РЦА і чотири місяці доносив їх до матеріалів справи, доніс умову з роботодавцем, заяву роботодавця про те, що працівник живе у будинку, власником якого є працедавець. Написав кілька листів з проханням пришвидшити розгляд справи. по дорозі отримав ще кількох клієнтів з цієї ж фірми і уже обслуговую їх комплексно. Сьогодні мені телефонує клієнт і розгублено повідомляє, що щойно йому зателефонувала пані Надія і повідомила, що їй прийшла смс про те, що він може забрати свою карту. Вона телефонувала, я так розумію, щоб отримати якісь гроші за свою “роботу” останні півроку, не підозрюючи, що у актах є пелномоцніцтво на мене, що мені приходили листи, що я уже півроку працюю і клієнт знає про кожен мій крок. Клієнт звичайно послав пані Надію далеко-далеко. А я зараз зясовую, чи уміє читати інспектор, який вислав смс… Майте на увазі, якщо пані Надія – не шахрайка, то вона точно невіглас. Вона не в курсі, що одного листа одволаня, малувато для того, щоб видали карту побиту. Обходьте її десятою дорогою. Ну і ще одна порада: не купуйтесь на дешевизну у цій сфері. Нині кожне чмо малограмотне оголошує себе фахівцем у цих справах і, на жаль, знаходить клієнтів. Бо ринок перенасичений попитом і не має достатньої пропозиції якісних послуг. Встроми палицю під дверима уженду на маршалковській і вона почне заробляти як консультант до справ легалізації перебування. Тобто, збирати гроші з наївних буратін і зникати. Як зробила пані Надія півроку тому. Поширюйте будь-ласка це повідомлення. Ви врятуєте від подібної халепи усіх, хто це прочитає. Я бачу пані Наталю в уженді регулярно. Але до сьогоднішнього дня не знав, що ця усміхнена підтоптана тітонька дурить своїх клієнтів.
UPD Тітка не зупинилась і вирішила мені погрожувати. За чотири роки моєї роботи тут і за 20 років роботи загалом це траплялося зі мною часто. Це як маркер, що я все роблю правильно.

 

Ця бабуська, до речі, і далі ходить до уженду так, ніби не обдурила перед тим людей. Тобто, на таку профуру теж знаходяться довірливі люди, а отже вона обдурить ще не одного. На жаль, ця сфера переповнена людьми, які освоїли тільки зовнішній вигляд послуги і можуть лише подати документи, а отримати позитивне рішення – не завжди, бо просто не знають як це робиться. А отже, пані Надія Хіндерер продовжує працювати на мене, бо рано чи пізно такі люди до мене звертаються.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації