(я є автором більшості матеріалів цього сайту, але спеціально вписую прізвище автора там, де хотів би позову у суд про захист честі і гідності від героїв цього матеріалу. Якщо вони такий позов не подадуть – я і далі вважатиму їх профнепридатними селюками, які через свою обмеженість, намагаються знищити клуб віндсерфінгу)
Два тижні тому вийшов сюжет про клуб віндсерфінгу, який 25 років не може легалізувати своє перебування на набережній Вишгорода. Так от, після виходу цього сюжету тиск міської влади на спортсменів тільки посилився. Це змусило нас копнути глибше. Я виявив чергові докази того, що вишгородська влада працює за принципом: «Друзям – все, решті – закон»
Вишгород і район – місце неймовірних краєвидів і дорогущої землі. Недаремно князь Володимир свого часу вибрав це місце за резиденцію. Новітні князьки теж гніздяться поряд з красою і природою. Тут жили колишній президент Янукович, живе колишній прем’єр Яценюк та багато інших українських держслужбовців – скоробагатьків. Депутати вишгородських місцевих рад як гарячі пиріжки видавали і видають землю під палаци крутеликів, бо знають – у них є потужний дах, а місцеві жителі дуже лояльні, бо залякані.
БЛІЦИ
1 Начальство у нас хороше
2 Я сам міська влада
3 Ні, ні, я нічого вам не скажу
4 Я не буду з вами говорити
КОР Про начальство – або добре, або нічого. У місті відсутні медіа, які б критикували міську владу.
Ярослав Буткевич, громадський активіст: Місцеве телебачення – статисти. Що їм скажуть – те вони і показуватимуть, а у міськраді радниками працюють колишні регіонали.
КОР Саме тому у Вишгороді друзям – все, решті – закон. Оцю землю у мальовничому місці заповідної зони вишгородська міська рада часів Януковича виділила під елітну хатинку. А депутати нової каденції розвели руками.
Юрій Городиський, голова земельної комісії вишгородської міськради: “На жаль конституційний суд ухвалив рішення, яким забороняє органам влади на місцях скасовувати рішення про землевідведення, якщо внаслідок цих рішень певні особи уже мають якісь зобов’язання”
КОР За словами сусідів, жити у цій хатинці буде не Тиха Олена Володимирівна, на яку записана земля, а людина з депутатським мандатом. Пересічним вишгородцям на таку лояльність розраховувати не доводиться – закон буде дотриманий до останньої літери
Юрій Городиський, голова земельної комісії вишгородської міськради: “Земля призначена під торгівлю. Зміна цільового призначення заборонена. Хто за, хто – проти?”
КОР У пані Марії 25 років тому відібрали шмат землі у самому центрі Вишгорода на громадські потреби. Незайнятими залишаються 10 соток, де стояла прадідівська родинна хата. Саме цю землю жінка просить їй повернути.
Валерій Прокоп’юк, керівник місцевого клубу віндсерфінгу: “Отам будинки побудували без жодних документів, а тепер якимось чином узаконюють. А нам не можна”
КОР Валерій Прокоп’юк навіть звертатися не наважується до нової міської влади. Його клуб віндсерфінгу теж розташований у місці не для простих людей чи якихось там спортсменів. Йому про це прямо сказали, показавши статтю у законі
Олексій Момот, міський голова, відсторонений від посади на час слідства: “Так по закону має бути. Не може бути, що хтось заробляє гроші і не платить за землю”
КОР Все по закону. Точно так, по закону, встановили шлагбаум на набережній, Прихильники та родичі міських начальників переконують, що серфінгісти гасають по набережній на своїх авто з шаленою швидкістю і тому їм заборонили проїзд. Але самі серфінгісти запевняють: їх перестали пропускати саме після виходу сюжету на каналі ZIK.
Тарас, працівник клубу: “Не пускають, але ми пробуємо вирішити питання”
КОР Попри те, що земельна комісія міськради демонструє відкритість у своїй роботі, навіть запросила журналіста, ворожого, з їх точки зору, телеканалу – запитань більше ніж відповідей. Чому одному можна будуватися навіть у заповіднику, а іншому не можна ні город легалізувати, ні прабатьківську землю повернути, ні отримати землю під клубом віндсерфінгу? Чому 25 років гниє санна траса? Чому влаштований смітник на місці, де міг би бути оглядовий майданчик для туристів? Чому, зрештою, у самому центрі міста поряд зі стаціонарним закладом торгівлі встановлений неоковирний клейончатий кіоск для розпиття алкоголю? Ми і надалі шукатимемо відповіді на ці питання і сподіваємось на співпрацю вишгородців, яких ще не залякала місцева влада. Попередній матеріал на цю тему можна почитати тут
Велике прохання написати мені інформацію, яка допоможе відкрити виборцям очі на міську і районну владу, а адміністрації президента допоможе зрозуміти, яких профнепридатних колгоспників призначили на посади президентської вертикалі у районі.