Це найважливіші дати. Звичайно, у коментарях можете доповнювати своїми. Тільки пишіть польською, бо співбесіда буде саме польською мовою. Треба це прочитати ВГОЛОС. Запамятати потім розказати ВГОЛОС своїм близьким. А потім мені під час симуляції співбесіди. Ви мусите бути готові розказувати це все підряд поки вас не зупинять, але також мусите бути готові до відповіді на питання інспектора, які стосуватимуться цих дат. А для цього механічне повторення ВГОЛОС запамятовування і кількаразове переказування близьким людям, зацікавленим у тому, щоб ви отримали карту побиту НЕ БУДЕ ЗАЙВИМ. Прочитавши і ПРОГОВОРИВШИ ВГОЛОС ці коротенькі тексти, ви підготуєте свою память до того, що вона вам підкаже і у момент коли ви будете стресувати. Мусите розуміти, що через стрес з ваших знань залишиться ДЕСЯТЬ відостків. Тому мусите постаратися, щоб ці десять відсотків були якісними, були сказані чітко, впевнено і з задоволенням. Ваша впевненість, позитивний настрій під час співбесіди мимоволі передасться інспектору і він буде до вас лояльнішим. Це дуже важливо. Той, хто пропустить ці поради як неістотну психологічну демагогію прирікає себе на провал під час співбесіди. Якщо щось з написаного нижче вам незрозуміло – вкиньте у перекладач і перекладіть. Якщо після цього теж буде незрозуміло – запитайте у мене. Мій телефон +48 730150901 на цьому телефоні усі месенджери. Мій мейл [email protected] Отже:
1. Chrzest Polski – rok 966, początek naszego kraju Jest to wydarzenie, które miało ogromny wpływ na nasz naród. Zjednoczenie plemion przez wczesnych władców Polski w końcu znalazło polityczne zwieńczenie – ślub Mieszka z Dobrawą i chrzest naszego kraju. To zapewniło nam bezpieczeństwo na kolejne lata i pozwoliło na tworzenie pierwszych struktur państwowych.
2. Zjazd Gnieźnieński – rok 1000, zawiązanie relacji z Zachodem Był to sposób na zaistnienie na arenie chrześcijańskiej. Wydarzenie to przyczyniło się do umocnienia naszej pozycji i uzyskania przychylności cesarskiej. Dało nam to szansę na rozwijanie relacji ze znacznie silniejszymi państwami ówczesnej areny międzynarodowej.
3. Podział Polski na dzielnice – śmierć Bolesława Krzywoustego, rok 1138 To źródło wielu wewnętrznych problemów. Rozbicie dzielnicowe doprowadziło do podziałów, konfliktów, a także przyczyniło się do mocnego osłabienia naszego kraju. Związane z nim jest także sprowadzenie Krzyżaków do Polski w roku 1226, które jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń tamtych lat. Nikt nie wiedział, że historia może przenieść się na wojenną ścieżkę z tak znaczącym zakonem w przyszłych latach.
4. Powstanie Uniwersytetu Jagiellońskiego (Akademii Krakowskiej), 1364 rok Kazimierz Wielki został zapamiętany jako jeden z najwybitniejszych władców na tronie Polski. Jego reformy doprowadziły nie tylko do umocnienia infrastruktury naszego kraju, ale także stworzenia uniwersytetu, który przez lata stanowił siłę polskiej nauki. Do tej pory jest to uczelnia, która aktywnie bierze udział w rozwoju naszego państwa.
5. Bitwa pod Grunwaldem, rok 1410 Bitwa pod Grunwaldem była wydarzeniem, które wyniosło dynastię Jagiellonów na szczyt ówczesnych sił w polityce. Ponadto, pokonanie zakonu krzyżackiego umocniło obraz silnej Polski na arenie międzynarodowej.
6. Unia lubelska z Litwą – rok 1569 Rzeczpospolita Obojga Narodów stanowiła jedno z najsilniejszych państw na arenie międzynarodowej swoich czasów. Siła Polski była ogromna, a połączenie narodów z Litwy i Polski zmieniło obraz Europy tamtych lat.
7. Rozbiory – 1772 do 1795 rok, razem z insurekcją kościuszkowską Jeden z najtragiczniejszych momentów historii Polski. Do tej pory jest to kość niezgody wśród wielu zaangażowanych historyków. Rozbiory zapoczątkowały okres, który mógł spowodować zupełne zlikwidowanie naszego narodu. Na szczęście tak się nie stało.
8. Odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 roku Po latach udało się w końcu odzyskać niezależność. 1918 rok to najważniejsza data w historii XX wieku w polskich realiach. W końcu mogliśmy mieć kontrolę nad swoją ojczyzną i próbować szybko ją odbudować po I WŚ. Niestety, zwycięstwo nie było długotrwałe.
9. Bitwa Warszawska Tak zwany Cud nad Wisłą był bardzo znaczący z perspektywy historycznej. Do tej pory uznaje się go za moment zatrzymania komunistycznej rewolucji, która mogłaby spróbować wyrządzić spore zamieszanie w zmęczonej, powojennej Europie.
10 Powstanie warszawskie (1 sierpnia – 3 października 1944) – wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową
11. Obrady okrągłego stołu 1989 rok. To początek realnego wyparcia wpływów wschodnich w naszej polityce. Jest to okres, który bardzo mocno rzutuje na to, jak wygląda nasz kraj w tym momencie.
12 12 marca 1999 25915-qt
wstąpienie Polski do Unii Europejskiej
Завдання для моїх клієнтів: (Яна, Ганна, Діана, Юрій, Олександр): Щодня висилайте мені на вайбер розповідь про одну з перелічених історичних подій. Можете просто прочитати під запис і вислати. Я хочу чути ваші голоси і розуміти, що ви готуєтесь
Facebook Comments