Karta pobytu: що і як робимо у день подачі документів, коли маємо уже термін подачі?

Цю інструкцію я роблю переважно для своїх клієнтів, але інші теж можуть нею скористатися У цьому тексті йтиметься конкретно про день подачі вньоску на побит часовий у Мазовєцькому воєводстві.

На подачу нам будуть потрібні такі документи. Припустимо, що це подача з працею:

1 Заповнена анкета – вньосек (2 штуки) З цим прийду я.

Паспорт та КОПІЯ УСІХ СТОРІНОК ДЕ Є ВІЗИ ЧИ ШТАМПИ ЧИ ЩОСЬ РУЧКОЮ НАПИСАНО,

Умова винаймання житла оригінал та копія

Ваша умова з працедавцем ОРИГІНАЛ ТА КОПІЯ

Якщо є довідка про надання песеля то ця довідка а також її копія

Якщо є дозвіл на роботу то цей дозвіл та його копія

2 Фотографії (мусить бути 4 неушкоджених, однакових фотографії розміром 3,5 на 4,5 де 70 відсотків площі  займає обличчя) Особливо закликаю жінок потурбуватися про фотографії заздалегідь. Бо фотографія з автомата рідко коли якій жінці подобалася. Якщо ж не вийде зробити до того – зробимо на місці.

Треба мати при  собі 457 злотих на КАРТОЧЦІ, щоб заплатити оплату скарбову. Чому 457? Бо 440 за вньосек і 17 за пелномоцніцтво, щоб я міг займатися вашою справою. Такий порядок.

Я принесу все решта.

Приходимо на свій час НЕ РАНІШЕ. Тобто, якщо подача о 14.40 то раніше 14 40 не приходимо. Ми все одно ще годину будемо чекати. На жаль, це у кращий бік не міняється. Подача  відбувається на вулиці Marszalkowska 3/5 Вхід навпроти трамвайної зупинки, а не з боку смітників, як часто комусь здається.

Чекаєте на мене біля кабінету 10 чи 11 і дивитесь на монітор, що висить на стелі. Там висвітлюються номерки X

Припустимо ви маєте номер X 711 на 14.40 То цей номер може зявитися десь між 14 50 і 15 30 а може і пізніше. Треба стежити за номерками і як тільки буде ваш номер – йти до кабінету, номер якого висвітлиться поряд з номерком X Номери зявляються не підряд. Спочатку може зявитися 715 потім 700 а потім 711 чи якось інакше.  Навіщо так  – не знаю. Чому доводиться чекати? Бо люди приходять не приготовані і часми на одну людину йде не 20 хвилин, а більше. І через це до кінця дня (а впускати припиняють о 15, Вся робота закінчується о 16. У понеділок – впускати припиняють о 17 вся робота закінчується о 18) виходить велике запізнення. Часами прийдеш на свою годину, а зайдеш на відбитки через годину.

Я сам за цим всім стежитиму, бо я буду поряд. Я прийду рівно о 14 40. Бо знаю, що потім ще годину чекати.

Які дії, в часі очікування? Я принесу кілька документів для підпису.

Вньосек

Заява про кількість людей на утриманні

Пелномоцніцтво

Поки чекаємо – підписуємо це. Коли приходить наш час – заходимо.

Перше що показуємо інспектору – паспорт

Далі інспектор бере вньосек впроваджує дані у систему бере відбитки, друкує лист везванє, як підтвердження прийнятого вньоску. Пелномоцнік, тобто я, на ньому підписується і справа зроблена. Це 5 відсотків роботи. Далі починається найскладніше.

У везвані перелічено документи, на підставі яких вам дадуть карту побиту. Це стандартний перелік. Більшість з того ми принесемо і віддамо. Але оскільки справа триватиме півроку, треба буде актуалізувати документи. І я за цим стежитиму. Та у разі як буде потреба, проситиму якісь документи у вас або у вашого роботодавця. Що це можуть бути за документи? Наприклад, у вас закінчився термін умови винаймання житла. То я попрошу принести актуальну умову.

Однозначно треба буде щомісяця приносити зус рца з підтвердженням висилки. Цей документ дасть роботодавець. Якщо з цим буде проблема  – підемо до зусу і отримаємо там цей документ. Ще до подачі ви можете замовити довідку про відсутність податкових боргів в уженді скарбовому за місцем проживання. Я підкажу як це зробити. Якщо маєте профіль зауфаний – можна це зробити не виходячи з хати.

Але в уженді скарбовому вам її дадуть одразу, якщо ви давно живете там і уже складали хоча б одну податкову декларацію з цієї адреси.

Про податкову декларацію. Піт 37 за минулий рік – це теж обовязковий документ. Часами люди не переймаються цим, коли вперше подаються. Тоді доведеться закласти профіль зауфаний і вийняти піт 37 з електронної системи уженду скарбового, адже з 2018 року уженд скарбовий сам рахує піт 37 для платників податків, а платник податків тільки його корегує та затверджує. Якщо ж не затвердив, то вважається що піт складений у тому вигляді у якому його порахував уженд скарбовий

Отже уже немає цієї проблеми, що як особисто піт не приніс то маєш мороку.

Якщо усе вищеперелічене буде в порядку, то все інше теж буде ок. На жаль, відділ справ іноземців щоразу вигадує нові способи відмовити, але так чи інакше, на все є рада. Закон у Польщі працює і я цим користуюся: читаю, як зробити і роблю, як написано.

Часами справа тягнеться дуже довго. На це я не маю жодного впливу. На жаль, нині, затягування адмінсправи у відділі справ іноземців не вважається бездіяльністю. Це закріплено законом від 8 квітня. Змінами до закону від 12 березня, тобто.

Часами мені доводиться пояснювати своїм клієнтам щось, про що вони дізналися від якихось «юристів». Наприклад, сьогодні, якраз перед тим як сісти писати цей текст, я змушений був пояснювати, що у разі, як справа в апеляції буде завершена не на користь іноземця, то він, оскільки він громадянин України, не буде змушений залишити територію Польщі впродовж 30 днів, як це було передбачено до ковіду і до війни.

Також змушений був пояснювати, що у звязку з набранням чинності уже згаданих законів, також у громадянина України немає більше обовязку змінювати децизію, якщо карта побиту видана з працею.

Дуже прошу, коли ви консультуєтесь у якихось «юристів» просіть щоб вони вам давали посилання на закон, на підставі якого вони заявляють те чи інше. Таких юристів вистачає. Але сил і часу на те, щоб коментувати їхні розглагольствування у мене немає. Дякую за розуміння

Тепер питання, які виникали у людей сторонніх не клієнтів, і відповіді на них

 

Я маю дату і час візиту. Як проходить процес подачі формально в ужонді Мазовієцькім, на ул Круча , вхід Е ? Як там зорієнтуватись ? там якісь вікна? Черга?  Білет?
На кручі подаються на сталий побит або побит резидента. Якщо ви подаєтесь саме на це – приходьте на свій час і запасіться терпінням. Інспектор назве номер  – ви зголоситесь.
2. Відбитки пальців і штемпель повинні поставити одразу підчас подачі?
Так. Саме для цього вас кличуть. Печатку поставлять, як ви принесете все, що мусить бути:
Оплату (якщо це резидент або подача за пол походженням)
Паспорт покажете
Фото дасте
Дасте умову винаймання житла копію та покажете оригінал
Дасте оригінали документів що підтверджують польське походження та оригінали присяжних перекладів. Їх вам віддадуть при видачі карти
3. Wniosek треба друкувати на папері одностороннім друком чи двостороннім ?
Це не має значення. Видрукуйте як вийде
4. В wniosku якщо щось неправильно заповнено , чи можна виправити на місці за допомогою інспектора?
Можна
Чи варто взяти чистий екземпляр без заповнення , щоб замінити аркуші при необхідності ?
Я не бачу у цьому необхідності
5. Чи потрібно вклеювати фото самостійно?
Це питання психологічне  – не юридичне. Можете самі, можете віддати фото – інспектор сам вклеїть.
6. Чи достатньо присяжних перекладів усих документів чи , як написано на офіційному сайті -powinny być opatrzone klauzulą apostille lub potwierdzone przez polskiego konsula?
Люб – означає або. Тобто, якщо у вас є присяжні переклади документів і оригінали – цього вистачить.

 

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації