Українці за кордоном – зрадники батьківщини чи справжні громадяни, надія України?

Нова мулька русского міра – розповідати світові, що Україна настільки некомфортна країна, що у ній стрімко зменшується кількість населення. Дивіться, хто такі думки поширює і позначте для себе цих людей як представників русского міра.

Як правило, спочатку така заява робиться на міжнародному рівні (вона уже зроблена у дебатах в ООН по кримській резолюціїї) і тепер російські тролі і їх українські колеги будуть обсмоктувати цю тему, розповідати про заробітчан, про мігрантів, про виїзд з країни. Контраргументом таким тролям може бути фото з польського кордону з чергами людей, які нині повертаються в Україну. Вони повертаються витрачати зароблені гроші і святкувати різдво з родинами, ясно показуючи усім всепропальшикам, де їхня батьківщина. Це інвестори їдуть вкладати гроші в Україну. Веселих свят. Будьмо уважними.

У дискусіх на цю тему, мій фейсбучний френд написав, що громадяни Украіни що працюють за кордоном насправді шкодять Украіні, бо мали б працювати в Украіні і тут платити податки та створювати ввп.
Заперечу
На жаль, це утопічна заява, маніпуляція статистикою і цифрами. Я наведу власний приклад і приклад своїх колег. В Україні я працював з 1995 року. До 2002 року працював у державному театрі на державному радіо і державних школах У театрі платив звичайний податок з доходу. На радіо і у шкллі платив 20 відсотковий податок з доходу як на роботі за сумісництвом. Це було дорого і на мою думку несправедливо, але я це робив поряд з тими, хто вважав себе підприємцями і не платив нічого, або платив копійки. З 2002 до 2007 року я працював на приватниз телеканалах і радіо. На радіо офіційно мені платили мінімальну зарплатню, а більшу частину давали доларами. Шансів зберегти роботу і домогтися стовідсоткової оплати білої зарплатні у мене не було З 2007 по 2009 я працював на держслужбі і платив податок з 5 тисяч гривень, а ще три тисячі доларів мені давали у конверті. Потім я знову потрапив на радіо і працював на тих самих умовах – частина грошей легальна. Більша частина – у конверті. Це було приниження мене як працівника. У 2015 році мені довелося звільнитися з радіо через цензуру. Тобто, усіх навколо влаштовувала ситуація, що власник не дотримувався закону, мене не влаштувала і я пішов, написавши причину у заяві про звільнення. Пішов на інший телеканал, де мені пообіцяли чесну роботу без конформізму, але теж не вийшло. Цензори зрештою ухвалили мене звільнити, бо вважали, що я не зможу ефективно удавати журналіста, працюючи насправді агітатором і пропагандистом. Тобто, мені пропонували роботу підставки для мікрофона. А я з цим не погодився і перестав грати у ці ігри па на запрошення роботодавця приїхав у Польщу. Тут я плачу податок зі ста відсотків свого прибутку. Тому що контроль і тому що роботодавець не ризикує красти. Крім того, тут підприємці уже звикли не красти. Тут усім легально працюючим, а саме з такими я маю справу, платять білу зарплатню. Немає зарплатні у конверті. Людина може з гордістю дивитися на роздруківку своєї зарплатні і чесно заробляти свої 4 тисячі злотих. Дехто працює по 300 годин у місяць. І то уже 6000 злотих це 36 тисяч гривень. З цих грошей уже заплачені податки. Ці гроші нині на банківських картах їдуть в Україну, Ці гроші будуть витрачені на домогосподарства. За них будуть куплені товари, з тих покупок будуть заплачені податки. Люди, які заробляють ці гроші у Польщі, не мали шансів заробити їх в Україні Я зараз пишу про некваліфіковану роботу, без освіти і знання мови країни перебування. Тому, шкоду Україні нині роблять ті, хто погоджується на нелегальну роботу за зарплатню у конверті на території України. А таких – більшість. Це – біомаса, яка не сміє підняти голови.
ОПОНЕНТ НА ЦЕ : що за маячня))) Ви ще скажіть, що заробітчанство в РФ, це велике благо для України. А як же, зароблені в окупантів рублі українці потім витрачають в Україні, А те що економіка окупантів отримує зиск від цих заробітчан вами не враховується. Подумайте самі навіщо Польща приймає українців, а не сподівається на заробітки поляків в інших країнах? Бо на цих заробітках не збудуєш потужну і сильну Польщу. І тому вони створюють робочі місця в себе. Так само Україна не стане сильною тільки від зарплат українців за кордом. Влада повинна створи умови для значного, багаторазового росту економіки і доходів українців в Україні. Якщо влада цього не робить, а навпаки змушує українців до виїзду, то вона працює на рашку.
МОЯ ВІДПОВІДЬ
“влада повинна створити…” Ви даєте завдання якійсь владі. А Ви де у цьому процесі? Кожен на своєму місці мусить робити те, що уміє для тих, кому це потрібно. Апокаліптичні сценарії малювали і Польщі у часи коли поляки масово поїхали у Велику Британію. Однак, Польша нині міцно стоїть на ногах і економічно і культурно. Про заробітки у Росії. Чи є у Вас знайомі, які працюють на Росії легально, сплачуючи податки? Я таких не знаю. Усі, з ким я мав справу і хто мав досвід роботи в Росії, працювали там нелегально. Я не знаю, чим Ви у житті заробляєте на життя, але якби заробляли як аналітик – вилетіли б в трубу. Ви у цьому не розбираєтесь, визнайте це і заспокойтеся. Ринок все ставить на місце. І нині ринок ставить на місце справи в Україні. Я впевнений, що незабаром отримаю пропозицію організувати україномовну радіостанцію в Україні і службу новин, яка буде працювати на свою аудиторію і заробляти гроші, дотримуючись українського законодавства. Я за таку роботу попрошу 7 тисяч доларів у місяць чистими. Це коштує 10, але я попрошу 7, бо хочу допомогти своїй країні і можу поступитися своїми заробітками. Точно так у кожній сфері. Прийде час, коли в Україні буде потреба у людях, які уміють щось робити. І тоді мої послуги та послуги двох мільйонів громадян України, що нині працюють у Польщі будуть належним чином оцінені і вони з задоволенням приїдуть в Україну. Нині такої потреби немає. І щоб вона зявилася, повинна скластися відповідна ситуація на ринку. Коли власники бізнесів зрозуміють, що секретарки, родичі, коханки чи підлабузники не забезпечують належний продукт. Отоді буду потрібен я. А поки що я потрібен тут. І поки я тут потрібен – я буду тут. Я був місяць тому в Україні і спілкувався з працівниками медіа одного з найпопулярніших телеканалів. Я спеціально сказав “з працівниками медіа”. Вони себе називають журналістами. Але до журналістики робота цих хороших в принципі людей, не має жодного стосунку. Це – агітація і пропаганда під виглядом журналістики. Мало того, це робота на якій оплата податків відбувається з 3 тисяч гривень, а решту 30 тисяч вони отримують на чорно. І так усюди. І всі з цим погоджуються. Не погодились тільки оці 2 мільйони, що нині легально працюють у Польщі, показуючи, що вони можуть працювати, що їх можуть цінувати роботодавці, що можна чесною, навіть некваліфікованою працею заробити собі на життя, родині в Україні на життя, ще й щось відкласти, щоб на свята поїхати чи полетіти. Люди, що працюють у Польщі роблять те, що уміють для тих кому це потрібно. І це проста істина для успіху. Якщо ви держслужбовець і вам платять 10 тисяч гривень – вас принижують. А людина не мусить терпіти приниження. Тому мусите знайти роботу, де вас не принижуватимуть. А найближча така робота – у Польщі.
Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації