Karta rezydenta długoterminowego UE – як отримати та хто може отримати? Інформація доповнена 02 09 2023

Карта довготермінового резидента ЄС  може бути видана іноземцям, якщо вони нададуть державний сертифікат знання мови на рівні B 1. Часто людей, які тут перебувають уже по 10-15 років цей сертифікат і екзамен лякає і вони надають перевагу або подаватися на побит часовий або взагалі шороку робити нову візу.  Право кожного бути переляканим невігласом і думати про себе як про сміття.

Цей текст для тих, хто себе поважає..Місця на іспит дуже швидко закінчуються. У Варшаві розлітаються впродовж пяти хвилин. Однак у якихось далеких загублених краях, наприклад, у Любліні, можна спокійно записатися і там здати.  Якщо ви у Польщі живете уже 5 років – у вас просто немає шансів цей іспит не здати. Треба бути дуже тупим, щоб це сталося, або ж зовсім не цікавитись підготовкою до іспиту.  Однак, заплативши за іспит 475 злотих, думаю, Ви не зможете не готуватися

Запитання: як рахується 5 років перебування перед подачею на карту резидента: чи від дати вїзду чи від дати отримання першого рішення у справі побиту часового? Інфолінія любуського стверджує, що 5 років треба рахувати від дати видачі децизії на побит часовий.
ВІДПОВІДЬ: Незрозуміло на підставі чого вам так відповіла інфолінія. У поясненні на сайті будь якого воєводства стосовно вимог до людей, що подаються на карту резидента ясно написано. Треба перебувати безперервно 5 років  (тобто не менше 10 місяців у кожному з 5 років) на території Польщі. І жодного слова про те, на підставі чого людина має перебувати.

ЗАПИТАННЯ: Яка сума доходу нетто потрібна на те, щоб подати документи на карту резидента?

ВІДПОВІДЬ: Така, щоб у вас після оплати за квартиру та інші витрати, які бачить інспектор, були гроші на перебування з розрахунку 760 злотих на однгого члена родини щомісяця чистими. Але не менше мінімальної крайової, яка нині є 3600 брутто за найпростішу роботу. Зверну увагу, що відділ справ іноземців оцінюватиме як ви працювали три роки перед подачею на резидента. Тобто, чи заробляли ви тоді стільки, скільки декларували що зароблятимете при подачі на побит часовий. Тобто, менше мінімальної крайової бути не може, якщо карта побиту була з працею. Якщо ж карта побиту була не з працею і ви перебуваєте на утриманні – то оцінюватимуть чи та людина, на утриманні якої ви перебуваєте, заробляла у цей час достатньо, щоб були гроші на перебування усієї родини. 

Далі про екзамен. Заплатити треба наперед і гроші у разі нездачі, не повертаються. Отож, треба постаратися, тим більше, що це матиме конкретне економічне підгрунтя. Адже, отримавши карту резидента, ви назавжди вирішите ваші документальні питання перебування у Польщі. Більше не треба буде щотри роки чи щорік доводити, що ви не верблюд. Крім того, наприклад, у Мазовєцькому воєводстві, тобто у Варшаві, карту резидента людина може отримати впродовж трьох-чотирьох місяців. Просто треба виконати усі умови. Отже, перша умова – 5 років перебування і щонайменше три роки сплати податків, якщо ви працюєте.

W rozumieniu art. 195 ust. 4 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach pobyt cudzoziemca uznaje się za nieprzerwany jeżeli żadna z przerw nie była dłuższa niz 6 miesięcy i wszystkie przerwy łącznie nie przekroczyły łącznie 10 miesięcy.

Якщо буде хоча на день менше, ніж мусить бути – буде відмова. Це важко прийняти, але це так. І треба до цього достосуватися. Тобто, у кожному з років мусить бути 9 місяців  перебування. Друга річ – сертифікат знання мови на рівні B 1, я уже про це писав. І третє – ви мусите довести те ж, що і при подачі на побит часовий: що у вас є чим тут займатися, є гроші на перебування, є страхування і є де жити. Все це докладно описано у тексті про побит часовий – перейдіть за лінком і прочитайте.  Запис на подачу здійснюється за тими ж лінками. Відкрийте, знайдіть своє воєводство свою чергу. У мазовєцькому запис відбувається нині, 1 лютого – на 5 лютого. Жодної проблеми з записом немає. Як довести, що вам є чим займатися? Вистачить дозволу на роботу зусів з роботи і умови на майбутнє. Бажано на тривалий період – хоча б на рік, а ще краще на три. Додаток номер один у даному випадку не подається. Дуже важливо показати, що ви тут працювали уже тривалий час раніше. Тому сходіть до ЗУСу за місцем проживання і візьміть довідку за останні 5 років про сплачені за вас складки. Звичайно ж, бажано принести PIT 37 за усі роки вашої легальної праці у Польщі. До речі, роки навчання зараховуються наполовину. Тобто, учню чи студенту доведеться до моменту подачі на побит часовий перебувати не 5, а 10 років.  Від моменту подачі до моменту ухвалення рішення, як я уже писав, пройде не більше 4 місяців у мазовєцькому воєводстві. Бо тут у відділі, що займається сталим перебуванням і картами резидента, зібрані інспектори, які працюють в тому уженді щонайменше 10-15 років, є досвідченими, фаховими людьми, крім того, у них є допуск до баз даних, якого немає у тих, хто займається побитом часовим. І їм не доводиться писати листи у різні органи – вони все перевіряють, сидячи у себе в офісі. Отримавши карту довготермінового резидента, ви можете відкрити приватне підприємництво, працевлаштовуватися без вироблення дозволу, через 5 років процедура заміни пластику займе у вас не більше місяця, на відміну від подачі на побит часовий, що займає у Мазовєцькому,  наприклад, 10 місяців і більше.  Крім того, ви можете на підставі цієї карти працевлаштуватися на 90 днів у іншій країні ЄС і карта резидента дає можливість податися у тій країні на тимчасове перебування та залишитися більше ніж 90 днів до ухвалення рішення. Карта сталого побиту, на жаль, не дає такої можливості.  Кажу на підставі практичного досвіду своїх клієнтів, які попри  мою наполегливу пораду терміново легалізуватися у країні перебування, продовжують працювати і перебувати нелегально, бо місцеві держустанови ставлять зависокі вимоги до працюючих іноземців при подачі на дозвіл на перебування з працею.  Якщо якісь питання залишилися невисвітленими – ставте їх у коментарях а також, якщо справа термінова – шукайте мене у фейсбуку і ставте там через месенджер Ivakhniuk Oleksandr – так я називаюся у фейсбуку

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації

Карта побиту від поліцеальної школи

РАДІО БЕЗ ЦЕНЗУРИ

Щодня о 21 годині за Варшавою слухайте про можливість отримання карти побиту через поліцеальну школу. 

Клацайте сюди

Мої особисті обрані
Послуги