Цього тижня на сесії Київради затверджено цілий ряд детальних планів територій, які допоможуть київським будівельникам залити бетоном не одну зелену зону, перетворити у руїни не одну історичну будівлю. Чому вони це роблять? Чому люди з дипломами архітекторів ставлять свої підписи під неоковирними курниками, які забудовник називає житловими комплексами? Чому такого не роблять у наших найближчих сусідів?
«Місто повинно розвиватися», кажуть нам столичні будівельники і ліплять чергову висотку на місці історичної будівлі чи зеленої зони. Результатом такої діяльності стають мікрорайони, де люди змушені кидати авто просто на дорозі, бо місць для паркування не передбачено, зелені – нуль, дитсадки і школи – тільки за величезні хабарі. Але потенційних покупців менше не стає. Велика кількість людей мріє про квартиру у Києві і і на першому етапі згодна навіть на такий курник від забудовника. Будівельники і найстрашніше – архітектори – підтримують такий попит
Тетяна Булавська, архітектор:
Я вважаю, що архітектор – це людина яка закладає форму життя для декількох поколінь наступних і я на себе такий гріх не хочу брати, щоб люди відчували дискомфорт проживання.
Архітектор Тетяна Булавська розробила проект облаштування озера Качиного, де комунальна компанія планувала збудувати висотку, однак таких архітекторів як Тетяна у Києві – одиниці. Більшість ховають подалі свої професійні принципи і виконують усі забаганки будівельників. Знову ж таки під гаслом «Місто повинно розвиватися»… А депутати Київради забезпечують одобрямс таким рішенням, вірячи «професіоналам» архітекторам і будівельникам
Євген Лішанський, автор ДПТ, який замуровує Почайну у колектор:
Є урбаністичне перетворення території, Наприклад на Хрещатику текла річка, давайте ми її відновимо ….
Віталій Кличко, київський міський голова
06 33 Озеро Качине так зване це озеро 20 на 10 метрів Ця територія завжди планувалася під забудову і розповіді про те, що там живуть тварини з червоної книги – це політичні маніпуляції
Володимир Гончаров, депутат Київради:
Кожен повинен займатися своєю справою. Ні ви ні я не є головними архітекторами Києва. Не можна допускати, щоб керували державою люди, які у цьому не розбираються.
Будь-хто, хто живе у Києві може і повинен керувати державою та містом. Через усвідомлений вибір тих, хто захищатиме інтереси кухарки чи будь-кого іншого. І тоді фраза «Місто повинно розвиватися» набере нових обрисів. Як у Варшаві, наприклад.
Це звичайне «оседлє» у спальному районі Варшави Що ми тут бачимо? Будинок у якому 8 поверхів, не 25 а 8. Це не центр – це спальний район на зразок наших теремків чи Позняків. Я зараз Вас здивую фонтанами. А ще подивіться на скляні балкони. Це рівень Конча-Заспи у нас. А тут це рівень звичайного громадянина який живе де-небудь на Троєщині
«Місто повинно розвиватися» – кажуть нам столичні депутати та будівельники і судяться з громадськими активістами, штовхають їх на нарадах, підкупляють місцевих жителів дитячими майданчиками та продуктовими пакетами на виборах, затверджують на сесіях скандальні детальні плани територій. Але кияни не здаються і часом перемагають. Нещодавно під тиском людей було скасоване засипання озера Качиного, врятована річка Почайна. А скандально відомий забудовник цього тижня був закутий у кайданки і вивезений у СІЗО. Отже є надія, що з часом і решта «розвивателів міста» разом з архітекторами, які своїми підписами такий розвиток освячують, підуть його шляхом. Борімося – поборемо.
Сюжет мав бути сьогодні в ефірі, але не пішов. Буде наступного тижня. Ось таким він мав бути.
Цей портал існує за гроші читачів, слухачів, глядачів. У власника сайту, Олександра Івахнюка, завжди є можливість взяти гроші у одного спонсора і дути у його дудку, як це роблять більшість медіа стосовно своїх власників. Якщо ви бажаєте, щоб хоча б одне медіа у нашій країні працювало на читачів – перекажіть гроші за цими реквізитами. Навіть мінімальна сума буде для авторів сайту свідченням того, що їхня робота потрібна і треба продовжувати у цьому ж руслі.