Коли ти цілими днями сидиш у паперах (здаєш папери на пошту, забираєш папери з пошти, готуєш папери) і спілкуєшся тільки з клієнтами та працівниками держустанов – інколи, щоб не здуріти, треба змінити локацію і вид занять.
Специфіка моєї роботи не дозволяє мені зробити це надовго, бо відділ справ іноземців чи якась інша установа у будь-який момент може відреагувати на якусь справу, яку я проваджу і запросити на зустріч, донесення документів чи інші якісь справи. А не погодитись на їх термін – це значить чекати наступного. Така ситуація не дає мені можливості зникнути з Варшави чи з Польщі (бо у інших воєводствах теж маю клієнтів) на довше ніж пара днів. Та й то, у будні треба все одно бути на зв’язку, бо телефонують держустанови з номерів, які не висвітлюються, тобто передзвонити, якщо дзвінок пропустив, можливості немає. Отож, на відпочинку телефон мусить бути весь час при мені. Як це зробити і де за таких обставин відпочити, щоб недалеко, щоб це справді був відпочинок, а не стовпотворіння з чергою до пляжу, паркінгу, їжі чи розваг? Я знайшов таке місце за 50 кілометрів від Варшави біля містечка Мщонув. Там буквально перед запровадженням карантину відкрився величезний аквапарк. Найсучасніший, найкрасивіший, найпродуманіший, який я коли небудь бачив. А бачив я кілька купалень під Варшавою, у Буковині Татшанській, терми у Бялці Татшанській, купальню Сечені у Будапешті, у Хайдусобосло величезний старий класний аквапарк, під Києвом є аквапарк у Броварах, я теж там був. Так от цей перевершує все донині мною побачене. І інші люди, які бували у більшій кількості сучасних аквапарків від цього водного парку – у захваті. По порядку. Там є три стрефи: сауни, стрефа з трубами для з’їжджання і стрефа релаксу. Найбільше людей, звичайно, у стрефі з трубами. Квиток на одну стрефу на цілий день коштує 109 злотих. На дві – 124 на три – 139 Тобто, зроблено так з цінами, щоб ви шкодували, що не купили одразу на три стрефи. Ціна не сильно відрізняється, а у кожній стрефі є щось своє. Можна взяти квиток на 4 і навіть на дві години. На 4 коштує, здається 89 на дві 69. Купивши квиток у стрефу з’їжджалень, ви отримаєте уявлення про парк і захочете туди ще раз. Якщо, звичайно, не втомитесь від кількості людей. За жодних обставин не варто планувати поїздку на вихідні – народу буде так багато, що відпочинок перетвориться на пекло. Я підозрюю так. Сам не випробовував долю і двічі у цей парк приїздив у будні. Перший раз це було у четвер і була дощова погода та друга половина дня – взагалі було супер. Здавалося, що парк – для тебе. Людей небагато. Цього разу ми компанією з іншою парою українців (до речі, усі четверо – працівники сфери інтелектуальної праці. Троє працюють у польських філіях великих міжнародних компаній. Це коли хтось Вам щось втиратиме про нещасних українців-заробітчан у Польщі. Це в Україні нещасні заробітчани. Ті, хто наважився їхати у іншу країну – уже тільки за цим критерієм є якіснішим матеріалом за убогих, що погоджуються працювати за копійки або йдуть на компроміси, несумісні з порядністю, обслуговуючи скоробагатьків у медіа ) взяли квитки на цілий день у дві стрефи: з’їжджальні і релакс. У пятницю вранці людей було багатенько, але не критично.
Тепер кілька слів про те, що ж там є і що варто спробувати. Найкраща, на мою думку, стрефа релаксу.
Тут великий басейн критий і на вулиці. Можна з критого виходити на вулицю. Маса джакузних місць.
Вода масує тобі усі частини тіла. І немає до них черг, бо їх дуже багато і на всіх вистачає. У будні, принаймні. У вихідні, підозрюю, доведеться чекати. Ще там є масажне ліжко, де за 25 злотих за 10 хвилин вас чудово помасує абсолютно сучасний автоматичний масажер. Я ще такого не бачив. У цій стрефі є кілька ресторанів. Поїсти у плавках – це атракція будь-якого аквапарку. У цій стрефі тихо, спокійно, не галасливо. Наша компанія провела там більшість часу. Хоча я побував на усіх зїжджальнях. Решта тільки раз постояли у черзі до з’їжджалень по разу зїхали і більше не хотіли. З’їжджальні різні і цікаві. По разу буде цікаво усім, хто уже наспускався такими трубами у різних аквапарках. З нового, ще небаченого – капсула, у яку людина стає, її просять покласти руки на груди, ноги схрестити. Далі інструктор закриває капсулу, натискає якусь кнопку, підлога під людиною провалюється і вона з швидкістю снаряду летить вниз, опиняється у трубі, яку пролітає секунд за 15. Враження ще те. Черга на цю атракцію, яку умовно можна назвати: «Змий мене в унітаз» теж доволі велика. Я спробував. Один раз можна. Кожна труба цікава по-своєму. Але мені було цікаво один раз. Вдруге я уже не хотів стояти у черзі. Зверну увагу, черги на з’їжджальні навіть у будній день все ж таки є. Доведеться хвилин 5- 7 постояти, чекаючи своєї черги. Ну, але, щось за щось, як кажуть поляки. Хочеш покататися – мусиш миритися з тим, що інші теж хочуть. Маса людей: молодих, старших, зовсім старших. Це кумедно мабуть збоку дивитися як лисі пузаті дядьки стоять у черзі щоб з’їхати з труби. Але роздивлятися було ніколи. Загалом, труби любителям сподобаються. Але труби то таке… У басейні стрефи з’їжджалень є морська хвиля! Так, так. Те, за що ми любимо море – погойдатися на хвилях – можна знайти у критому приміщенні у чистій теплій воді без водоростей, медуз чи сміття і каміння.
Хвиля вмикається раз на годину. Дуже ефектне видовище. І самому цікаво у цьому взяти участь. Ще одна атракція цієї стрефи – підземна річка. Сідаєш у надувне коло, таке як на з’їжджальнях і пливеш за течією річкою у тунель, де тебе поливає тропічним дощем, чи де на тебе падає водоспад. Кумедно і дуже красиво. Ну, звичайно ж, у цій стрефі теж є басейн на вулиці з масою джакузі. У стрефі релаксу, до речі, поряд з басейнами на вулиці є місце для засмагання. Стоять тапчани. Ідеальна травичка, по якій можна походити босяком, бо це одне з небагатьох місць, куди не пускають з домашніми тваринами. Нині собак можна зустріти і у магазинах, і у ресторанах, і де завгодно. На щастя, у аквапарках вхід з тваринами заборонено.
Ну і третя стрефа – сауни. Вона розташована над стрефою релаксу. Вперше коли ми там були – не зразу знайшли. Довелося двічі питати у працівників, куди ж, власне, йти? У стрефу саун заходять без трусів. Загалом, без купальних костюмів. Їх треба лишити у спеціальному місці на рецепції, обв’язатися рушином чи парео і йти всередину. Як свого не взяв – тут тобі дадуть за 9 злотих. За тим, щоб усі зняли труселя, суворо стежить спеціальна пані на вході. Ввічливо, акуратно завертає тих, хто цього правила не зрозумів. Зрештою, рушник можна не знімати у цій стрефі. Але тоді ви не зможете скористатися водоспадом і басейном. У басейн входять голяком. Причому, там нічого такого – просто басейн. Єдина атракція якраз у тому, що туди треба зайти голяком. У водоспад, який можна оглядати з усіх місць стрефи саун, теж можна зайти у рушнику, але ж який сенс? Одним словом, у цій стрефі людям з совка буде непросто. Водночас, можна спробувати позбутися совкового страху свого тіла. Зі зрозумілих причин, фото звідти немає. Стандартний набір саун та інших атракцій: кімната зі снігом і мінусовою температурою, соляна кімната, де на підлозі сіль, стіни обкладені соляними плитами, грає спокійна музика і там можна сидіти та дихати цим солоним повітрям. Ну і стандартний набір саун: ароматична, парна, звичайна фінська сауна. Оця фінська сауна, як найпопулярніша, тут – величезна, у вигляді амфітеатру. Люди сидять і дивляться у величезне вікно, схоже на кіноекран, попереду. У нього видно водоспад і людей, які наважуються зняти рушник і зайти під струмінь холодної води, а потім бігом вибігають і витираються. Кіно таке живе. Потім ця людина йде далі, бачить сауну-амфітеатр, всідається і дивиться на інших під водоспадом. І розуміє, що її сусіди щойно роздивлялися її голою. Я про себе, між іншим розказую. Стрефа саун теж не залишить вас байдужим…
На додаток до всього описаного, скажу, що чудово організовано вхід, персонал докладно і чітко все пояснює. Для різних стреф різні роздягалки. Звичайно ж, для тих, хто купив квиток на всі три стрефи, у роздягальні буде найвільніше. Загалом персоналу настільки багато, що розумієш – власник не економив на безпеці. Є спеціальні люди, котрі оперативно витирають воду зі стежок, і загалом прибирають – вони усі у жовтій уніформі. Є рятувальники – вони у червоній уніформі. Є інструктори при з’їжджальнях – вони у зеленій уніформі. Я вперше зустрічаю громадський туалет, у якому немає жодних органічних запахів. Хоча людей тими туалетами користується величезна кількість, Але якось встигають прибрати, або ж все так сконструйовано, що воно саме прибирає і ароматизує.
Величезна парковка перед входом. З Варшави їхати – одне задоволення. Весь час швидка траса, нормальна дорога. Окрім того, що цей аквапарк дає можливість відпочити величезній кількості людей, які, я впевнений, їхатимуть сюди з усієї Європи, він є ще й величезним роботодавцем для людей з містечок в околиці. З цього аквапарку живуть усі навколишні готелі. Бо люди приїздять на кілька днів і зупиняються у готелях поблизу. Це я кажу для того, щоб ви розуміли – відвідуючи цей парк ви не лише розважаєтесь, ви даєте можливість достойно жити і містечкам навколо, і місцевим жителям, серед яких чимало громадян України. У мене у тій місцевості у готелях та на інших підприємствах працює 5 клієнтів. Одному вчора, якраз коли я їхав у аквапарк, прийшла відповідь з відділу справ іноземців, про те, що рішення у його справі по карті побиту позитивне.
Я хотів би знайти якийсь негатив, бо не може бути все добре. Коли все добре – то це реклама. А у даному випадку я просто описую щось, що бачив на власні очі і можу порадити іншим. Саме цим я займаюсь останні 20 років. Не можу у цьому випадку знайти нічого поганого. Навіть те, що я хряпнувся на слизькому у стрефі релаксу – це забулося, бо я сам був винен. Мої шльопанці уже стерлися і те, що я розтягнувся на кам’яній підлозі поряд з рятувальниками, зістресувавши їх, просто стало сигналом що шльопанці пора купити нові. Ну, і ще раз подякую карантину з коронавірусом за те, що я у такому популярному туристичному місці чую українську, польську, англійську, німецьку мови І НЕ ЧУЮ МОВИ СОВКА!