Останній вояж перед політичною смертю, "вбивство" брата, концерт для Ляшка з оркестром – огляд минулого тижня від РБЦ

плагіатАвтор: Міла Грушник

До голосування за президента України лишаються лічені дні.  Кандидати втомлені, але зосереджені й навіть креативні. Чим подивували? – В огляді минулого політичного тижня. 

 Дорогий і рекордно великий.   Вже за тиждень кожен з нас зможе отримати на виборчій дільниці бюлетень розміром 20 на 80 сантиметрів. Він буде захищений від підробки десятьма різними способами. А на ньому спеціально виготовленою фарбою буде надруковано прізвища 39-ти кандидатів у Президенти. Обійшовся кожен з  30 441 372  бюлетенів  у  4 гривні 26 копійок. Голова ЦВК  Тетяна Сліпачук запропонувала під час його презентації всілякі асоціації. Приміром, склала площу всіх замовлених бюлетенів, вирахувала цифру 5 квадратних кілометрів і запевнила, що це 70-т футбольних полів. Та все ж, очевидно,  варто зосередитися не на асоціаціях, а на прізвищах кандидатів.

Розклади від соціологів  незмінні: лідирує  Володимир Зеленський (29,4%) , друге і третє місця за Юлією Тимошенко (17,2%) і  Петром Порошенком (14,9%). Такі дані опитувань  центру “Соціальний моніторинг” і Українського інституту соціальних досліджень імені  Яременка. Також за Анатолія Гриценка 10,7% , а за Юрія Бойка  10,4% . Готовність взяти участь в голосуванні  31 березня підтвердили 82,5% опитаних. До слова, понеділок 25-го березня  – останній день, коли можна тимчасово змінити місце голосування. Такою можливістю вже скористалися  щонайменше 181 602 громадян. Цікаво, що  жителі Донецької і Луганської областей, тобто вимушені переселенці, складають менше половини цієї кількості.

   Настрої, з якими українці підходять до вирішальної дати залишають бажати кращого. Приміром у міжнародному рейтингу щастя ООН Україна посіла 133-тє місце. При цьому йдеться про +5 позицій. Ну хоч тенденція…  А от у чесності виборів, твердять соціологи Gallup, упевнені лише  12% дорослих українців. Та ж сама компанія констатувала повне лідерство України в рейтингу недовіри до влади. Лише 9 відсотків  вірять владі.

  Цьоготижневі інсайди довіри не додали. «ДТ» повідомило, що у США розслідується низка кримінальних проваджень щодо зловживань людьми з оточення президента Петра Порошенка. Видання твердить, ніби,  деякі фігуранти цих справ підписали угоду  зі слідством і почали свідчити. Це повідомлення у  штабі   Порошенка   назвали “класичною передвиборчою “чорнухою”. 

    Справжньою чорнухою вразив канал 1+1. У програмі “Українські сенсації” розповіли про численні корупційні схеми, які організував або в яких брав участь чинний президен Петро Порошенко.  Але ж корупцією українця не проймеш.  Відтак,  у програмі оприлюднили 100%-ву сенсацію:  Петро Порошенко “убив свого брата”. Йдеться про його брата,  який загинув у ДТП.

  Ще одна передвиборна сторі у площині Україна-США теж не «біла й пухнаста». Генпрокурор Юрій Луценко в інтерв’ю ТheНill звинуватив посла США в Україні Марі Йованович у тому, що вона  дала йому список людей і просила їх «не переслідувати».  Луценко також нагадав, що Генпрокуратура досі не отримала від американського посольства 4 мільйони доларів, які диппредставництво, нібито, мало спрямувати на реформу  ГПУ. Після інтерв’ю Луценка Тhe Нill опублікувало статтю з поясненням, що Луценко звинуватив Посольство США  у втручанні в 2016 році у антикорупційні розслідування, а також у тому, що посол США відмовилася співпрацювати у розслідуванні можливого незаконного присвоєння американської допомоги в Україні. У відповідь на цеДерждеп США назвав заяву Луценка “відвертою вигадкою”. Там ще зазначили, що зараз  не допомагають ГПУ, хоча  після Революції Гідності намагалися підтримати. Та згодом у Держдепі дійшли висновку, що політичної волі для справжніх реформ недостатньо. Тому «перенаправили допомогу більш продуктивним проектам».
   Далі – звичайні дипломатичні реверанси: Президент Петро Порошенко заявив, що посол США в Україні Марі Йованович має його повну особисту підтримку. Речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко заявила, що відомство плідно співпрацює з Марі Йованович і вдячне американському дипломату за внесок у розбудову стратегічного партнерства між країнами.
      У брехні звинуватив Генпрокурора Луценка і Центр протидії корупції, який, виявилося, фігурував у розслідувані ГПУ розкрадання коштів у 2016 році. Слідчі розшукували понад 4 мільйони доларів, які мали надійти зі США  на реформуГенпрокуратури. Очевидно, через ЦПК. У ЦПК ж твердять, – грошей не отримували. Підставою називати слова Луценка про «список Йованович» брехнею ЦПК вважає те, що справа була закрита в 2016 році, а Йованович стала послом в Україні пізніше.
   Ще одне звинувачення у брехні на адресу Луценка, але вже з іншої «опери». Інформація Генпрокурора про затримання на Одещині учасників мережі підкупу виборців з великою сумою готівки  не відповідає дійсності, – заявили у партії «Батьківщина».  Луценко ж бо повідомляв про викриття правоохоронцями «чорної готівки» для підкупу  виборців цією політсилою.  Натомість представники кандидата у президенти Юлії Тимошенко у  Харкові виявили квартири, в яких подекуди прописано кілька сотень людей. Раніше у «Батьківщині» заявили, що кілька квартир, де прописано по кількасот виборців, виявили у столиці.
 
   Відтак, доволі закономірним  стало повідомлення американського посольства у Twitter про те, що посол США в Україні Марі Йованович та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрічалися у четвер, щоб поговорити про «важливість вільних і справедливих виборів».
        Зустрічався Аваков за час передвиборчої кампанії не раз і з кандидатом Юлією Тимошенко. Тобто, Тимошенко неодноразово відвідувала міністерство внутрішніх справ та зустрічалась з його головою Арсеном Аваковим. Таке на розслідували журналісти «Схем». Розпитали про зустрічі Авакова. Той сказав, що  спілкується майже з усіма кандидатами.  У відповідь на прозорі натяки про намагання зберегти посаду, Аваков відповів журналістам, що збереження  його посади  виходить за межі компетенції президента. Тимошенко також нічого конкретного не сказала про долю Авакова у разі її перемоги. Запевнила,  – її першочерговим завдання буде «не дєвочек мінять».  А от кандидат Анатолій Гриценко продовжє називати  прізвища своїх «майбутніх урядовців».  Він упевниний, – уряд очолить нинішній мер Львова Андрій Садовий, який знявся з перегонів на користь  кандидата Гриценка. Садовий, певно, теж на це сподівається – заявив, що більше не балотуватиметься в мери.  Раніше Гриценко анонсував призначення на посаду глави МЗС Світлани Заліщук, Міноборони – Івана Апаршина,  Нацбанку –  Олександра Савченка, СБУ – Віктора Трепака, Генпрокурори – Давида  Сакварелідзе.
          Гнів на паузі. Та повернімося до НЕкадидата очільника МВС Арсена Авакова, якому не раз доводилося публічно спростовувати не лише  з партнерство Тимошенко, а й координацію «Національними дружинами». Цікаво, чи стала зустріч Авакова з Йованович приводом для наступної новини. Йдеться про заяву керівника Нацкорпусу Андрія Білецького про тенайближчим часом більше не планується масових акцій.  В суботу була остання. І вже не така яскрава, як кілька попередніх. Зібралися на Майдані Незалежності, сходили на Банкову,  через заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса передали вимоги Президенту. Акції  «Свинарчуків за ґрати» з 9 березня відбулися у кількох містах України. Тих, де побував Петро Порошенко. Акції супроводжувалися яскравими постановками, на зразок кидання іграшковими свинками, та сутичками. На останній акції в столиці, – написали ЗМІ,  – 15-20% присутніх  становили явно не нацдружинники, а  малозабезпечені верстви населення, які, ймовірно, заробляють на мітингах, пенсіонери та люди, схожіна безхатьків. Вони стояли відокремлено, від камер відверталися,  тримали плакати з тими ж гаслами, що й у більшості демонстрантів. Лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький пояснив це спробою СБУ дискредитувати акцію. Спецслуби, ніби, їх для того самі ж і звезли. Хто б не був на тих акціях «гніву», як називали їх організатори, але сам факт їх проведення змусив послів  країн  G7 написати листа міністрові внутрішніх справ   Арсену Авакову про загрозу діяльності “екстремістських рухів”.
Останній вояж перед політичною смертюЧим і кому загрожує витівка ще одного кандидата?..  Юрій Бойко, прихопивши кума Путіна Віктора Медведчука, попхався до Москви. 22 березня вони посиділи під об»єктивами камер  з прем’єром  Росії Дмитром Медведєвим. Назвали це зустріччю і протранслювали на кількох українських телеканалах,  які пов»язують з Медведчуком. Опісля Бойко і Медведчук сказали, що продовжуватимуть переговори з керівництвом РФ. В якій ролі, від імені якої держави, щоправда, не уточнили. Медведчук, який очолює політраду “Опозиційної платформи – За життя” запевнив,  що “в результаті домовленостей і укладення нового контракту з 1 січня 2020 року” ціна на російський газ для України може знизитися як мінімум на 25%.      
   У “Нафтогазі”  вже порахували, що примарна «знижка» невигідна, бо   за чинним контрактом, зміненим в арбітражі,Росія вже мусить продавати Україні газ за ціною на 48% дешевше, ніж та, яка вийшла б у березні за формулою у початковому контракті. Тому пропонувати знижку 25%   несерйозно,  зазначили в Нафтогазі.
    Не зовсім зрозуміло, на яку реакцію в Україні розраховували Бойко з Медведчуком, влаштовуючи такий перформанс з Медведєвим, але у підсумку суспільна дискусія триває в ключі: хто ж відправив Бойка на Москву – Порошенко, підпорядковані якому силові органи дозволили цьому відбутися, чи Тимошенко, про можливу коаліцію з якою кількома днями раніше говорив Бойко. Щоправда, в  «Батьківщині» від можливості такого союзу віхрестилися вустами керівника фракції “Батьківщина” Сергія Соболєва.   Тим часом СБУ пообіцяла  у стислі терміни надати у межах своєї компетенціїнадати правову оцінку візиту  Бойка та Медведчука до Москви. Водночас у спецслужбі припустили, що це може бути пов»язано з попередженим СБУ у Харкові терористичним актом у метрополітені.  Своєю чергою у Держприкордонслужбі констатували, – будь-який громадянин України, незалежно від прізвища чи посади, не може бути обмежений у в’їзді в Україну. Відповідаючи на питання, чи повноважний Медведчук постійно їздити і вести  приватні переговори з владою країни-агресора, у ДПС нагадали, що це питання не до них.
 
  Паралельну реальність створили на телеканалі «Наш».  Канал нардепа  Євгена Мураєва, який вже не кадидат у Президенти, бо знявся на користь кандидата Вілкула, показав інтерв’ю з Миколою Азаровим. Колишній прем»єр, нібито,сидів у студії та говорив з ведучим. Однак, присутнім там був тільки  ведучий та глядачі на трибунах, які навіть  реагували на шоу.  Азаров же був віртуальним. Попри те, що під час шоу на екранах була плашка “Микола Азаров у студії нашого каналу”прес-служба каналу згодом зізналася, що  Азарова  в реальну студію транслювали. Схоже, топ-менеджери Нашого перечитали Пелєвіна)
 

   Реальні політики – топові  кандидати в президенти не поспішають долучитися до національних президентських дебатів на Суспільному.  Мовник повідомив, що  запрошення на ефір одержали 18 кандидатів, які мають найбільші рейтинги за дослідженнями провідних соціологічних служб. Суспільне отримало офіційні підтвердження участі від 13 кандидатів. І то – ходять не всі з тих, хто підтвердив. 

    А кандидат  Анатолій Гриценко запросив через ФБ подебатувати лідера електорального рейтингу Володимира Зеленського вийти на дебати у прямому ефірі. У відповідь – тиша. Раніше керівник   штабу Зеленського Іван Баканов запевнив, –  Зеленський не боїться приходити на політичні ток-шоу. При цьому кандидат після кожного ефіру потерпає від власних «зашкварів». От недавно знову став  об’єктом насмішок у соцмережах  через  спіч  про оподаткування та ФОПи у ІТ-галузі. Серед інших інформаційних посилів кандидата: заяви про відсутність домовленостей з олігархом Ігорем Коломойським; про те, що   питання руху України в Євросоюз треба вирішувати на референдумі.  І знову  заява про готовність в разі перемоги на президентських виборах  вести двосторонні переговори з Росією. Але заяви – то лише заяви. Наприкінці минулого тижня у соцмережах зявилася обкладинка книжки, з назвою “Слуга народу” нібито виданої у Вінниці хтозна коли,  з сюжетом однойменного популярного у колах українофобів серіалу.  Якщо така книжка реально існує (бо соцмережа – це все-таки не першоджерело і поки сам не тримав у руках – стверджувати не буду), то це – гидка інтелектуальна крадіжка за участі кандидата у президенти. І це уже дія, а не заява. 

    На фоні таких баталій зовсім загубився кадидат Ляшко…  Спроба реанімувати електоральну любов не змусила довго чекати. «Ти для чого ворюгу призначив?» – кричав в обличчя прем»єру Гройсману Ляшко, увірвавшись на засідання Кабміну, який таки продовжив ще на рік контракт з главою «Нафтогазу»  Андрієм Коболєвим.  В контакті записали  три вимоги:  здійснити анбандлінг “Нафтогазу” до 1 січня 2020 року, наростити видобуток газу компанією “Укргазвидобування” та зменшити рівень заробітних плат на 50% зі скасуванням преміальних виплат. Недотримання означатиме звільнення, – запевнив Гройсман.

 До слова, днями, єдиний акціонер “Укртрансгазу”  НАК “Нафтогаз ”  вирішив виплатити премії чотирьом членам правління товариства за підсумками роботи у 2018 році.  Йдеться про премію  100%-150%   розрахункового річного доходу за 2018 рік.

 

    Кому не пощастило з преміями, можна помолитися. В усіх храмах   Православної Церкви України до завершення виборчого процесу підноситимуть молитовні прохання про справедливі вибори глави держави, за мир та єдність в Україні.  Такий собі  флеш-моб до виборів. Так, що долучайтеся, браття і сестри)

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації