“Пересічники” запропонували митникам і прикордонникам варіант зменшення черг на КПП

пересічкаДжерело: ГО “ЗАВТРА”

У четвер та п’ятницю, 21 та 22 січня, колектив ГО “ЗАВТРА” передав офіційні звернення до керівництва Львівської митниці ДФС, Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, Обласної Ради та Облдержадміністрації щодо проблем черг на пропускних пунктах, проблем, пов’язаних з автомобілями іноземної реєстрації, а також запропонували свої варіанти їх вирішення.

Основною пропозицією був вже неодноразово згаданий законопроект про тимчасове ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією на платній основі, як альтернативу та компроміс у вирішенні згаданої проблеми, і прохання ініціювати, в межах своїх повноважень, звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо при прийняття даного законопроекту.

Також, як тимчасове рішення – у вигляді експерименту на одному або кількох контрольно-пропускних пунктах (наприклад, КПП «Шегині», де є фізична можливість це зробити) запровадити можливість розвороту на нейтральній території, як це організовано, наприклад, у Закарпатті. Щоб частина людей, які їздять на кордон просто «відмітитися», тобто зробити «перезаїзд», виконуючи вимоги статті 95 митного кодексу України, не була змушена стояти в черзі і створювати черги іншим, та навантажувати зайвою роботою працівників митних та прикордонних служб країн ЄС. Також була описана пропозиція виділити окрему смугу для жителів прикордоння, учасників малого прикордонного руху (MRG), як це організовано на польській стороні.

Усі звернення були подані у відповідні інстанції особисто, зараз очікуємо відповіді на них. Крім цього, ми просили і надіємося на прийом голови Львівської обласної державної адміністрації Синютки Олега Михайловича і начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби України Єгорова Володимира Сергійовича. З керівництвом Львівської митниці ДФС представникам нашої організації вдалося поспілкуватися ще вчора, під час вручення звернення.

Дуже вдячні за довгу, змістовну та конструктивну розмову заступнику начальника Львівсьої Митниці ДФС Тодощуку Андрієві Васильовичу. Під час спілкування обговорили усі вищезгадані проблеми і не тільки та шляхи їх вирішення, а також домовилися про співпрацю та визначили основні її напрямки. Надіємося, що перші результати даної співпраці будуть помітні вже найближчим часом.

Крім цього, в четвер, за запрошенням керівництва, представникам ГО “ЗАВТРА” випала нагода відвідати презентацію програми розвитку та модернізації Львівської митниці, яку проводив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук і громадські слухання за участі громадської раді при митниці ДФС.

Основними ідеями, представленими на презентації, з нашого боку хотілося б відзначити:

1. Реконструкція пунктів пропуску “Шегині”, “Краківець” та “Рава-Руська”. Наприклад, “Шегині” планується реконструювати повністю, зі створенням спільного контролю на польській території, як це організовано на КПП “Грушів” та “Смільниця”. Аналогічно планують організувати на КПП “Краківець”, де зараз пропускна здатність польської сторони значно перевищує таку ж здатність на українській стороні.
2. На під’їздах до пропускних пунктів планується зробити спеціальні зони для комфортного “відстою” автомобілів, які очікують в черзі, а також великогабаритного транспорту літом, в період підвищеної температури повітря.
3. На дорогах до пропускних, а також на кільцевих та основних дорогах міста пунктів встановити інтерактивні показники кількості автомобілів, які очікують в черзі на КПП, щоб водіям, яким не принциповий пункт перетину кордону, могли вибрати найбільш комфортний для себе пропускний пункт.
4. Безкоштовний Wi-Fi доступ до Інтернету на пропускних пунктах.
5. Встановлення додаткових камер на пунктах пропуску як з польської сторони, так і з української сторони.
6. Об’єднання баз даних прикордонної та митної служб для зменшення обсягу даних, які вводяться при перетині кордону працівниками.
7. Будівництво нових доріг між існуючими пунктами пропуску – для того, щоб була можливість швидко переміщуватися між пунктами пропуску у випадку накопичення великих черг на якомусь з них.
8. Розроблення мобільних додатків для подорожуючих, для швидкого доступу до інформації щодо перетину кордону, а також одержання актуальної інформації щодо ситуації на пунктах пропуску.

Варто відзначити, що програма розвитку дійсно заслуговує уваги. Багато ідей, які були озвучені – це саме те, про що ми говоримо вже довгий час, багато ідей та рішень, які стосуються перетину кордону та пов’язаних з цим тем, неодноразово озвучувалися до цього і нашою організацією. Щиро сподіваємося, що ці плани не залишаться лише планами, або впровадженими лише на папері – адже щиро хочеться, щоб нарешті щось в цьому напрямку реально почало змінюватися на краще.

Про всі подальші новини в цьому напрямку, обов’язково будемо інформувати по мірі їх надходження.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації