Підготовка до співбесіди у справі дозволу на pobyt stały z tytulu polskiego pochodzenia: визначні історичні події

На початку ще раз наголошу: за жодних обставин не можна сприймати цієї співбесіди як екзамен з історії.  Відділ справ іноземців проводить це опитування, щоб переконатись, що людина, яка декларує що вона є польського походження цікавиться або цікавилася раніше історією і культурою Польщі. Від вас ніхто не вимагає досконалого знання історії, але за результатами співбесіди мусить бути зафіксований факт, що ця культура і історія вам не чужа. Для цього елементарних знань вистачить. Для цього треба до співбесіди щодня присвячувати перегляду історичних документальних фільмів, читання польською мовою і знайомства з польською культурою, якщо вона ще не стала для вас рідною. У цьому тексті згадаю про історичні події, про які поляк чи полька (на думку інспектора, який ухвалюватиме рішення у вашій справі) не може не знати. А якщо не знає – отже це не поляк і не полька, навіть якщо у документах про народження написано що його батьки були поляками. Зверну увагу, неважливо якою мовою ви будете спілуватися під час співбесіди. Але, звичайно, краще, якщо ви не будете користуватися послугами перекладача. Також дуже важливо памятати, що перекладач не мусить бути присяжним, але це не може бути ані пелномоцнік, ані хтось з вашої родини. Я у тексті подам інформацію українською і польською.  Отже:

1 Катинська трагедія:  (zbrodnia katyńska)

— масова страта польських громадян, здійснена органами НКВС СРСР за секретним наказом Сталіна. Це сталося у Катинському лісі (поблизу села Катинь Смоленської області), в тюрмі міста Калінін (нині Твер) та в Харкові навесні 1940 року.

Zbrodnia katyńska – masowa egzekucja obywateli polskich przeprowadzone przez NKWD ZSRR na tajny rozkaz Stalina. Stało się to w lesie katyńskim (w pobliżu wsi Katyń, obwód smoleński), w więzieniu miasta Kalinin (obecnie Twer) i w Charkowie wiosną 1940 r.

2 Волинська трагедія (поляки називають це волинська різня.

Під час співбесіди треба розповісти польську версію цих подій, забувши, про історичну правду) По цій темі самі пошукайте інформацію

3 Варшавська битва, чудо над Віслою

Військо польське перемогло Червону армію у битві під Варшавою 15 серпня 1920 року, врятувавши і Польщу і всю Європу від більшовиків

Bitwa Warszawska  nazywana Cudem nad Wisłą – Wojsko Polskie pokonalo Armię czerwoną pod Warszawą 15 sierpnia 1920  roku. To uratowało Europę od komunizmu

4 Прийняття Польщею християнства  Data chrztu Polski?

Польща прийняла християнство у 966 році, коли князь Полян Мешко перший одружився з чеською княжною Добравою.

966 r.  przez osobisty chrzest Mieszka I, ożenił się z czeską księżną Dobrawą

5 Варшавське повстання

1 sierpnia – 3 października 1944 – wystąpienie zbrojne Armii Krajowej w Warszawie. 1 sierpnia o godzinie 17 w pamięc o początku powstania w całej Polsce staje ruch

1 cерпня о 17 годині 1944 року Армія Крайова почала звільняти Варшаву від німецького гарнізону.  Вдалося це зробити, але потім німці повернулися з артилерією і знищили Варшаву разом з 200 тисячами цивільних

6 Потоп Шведський (окупація Польщі шведським військом)

inwazja Szwecji na Rzeczpospolitą w latach 1655–1660, Inwazja ta zakończona podpisaniem traktatu pokojowego w Oliwie w 1660 roku, stała się najbardziej niszczycielskim i śmiercionośnym konfliktem w historii Rzeczypospolitej Polskiej, zaraz obok drugiej wojny światowej

 

Шведське вторгнення в Річ Посполиту в 1655–1660 рр. Це вторгнення завершилося підписанням Олівського мирного договору в 1660 р., стало найбільш руйнівним і смертоносним конфліктом в історії Польської Республіки після Другої світової війни.

 

7 Перемога Яна Собеського у битві під Віднем
Bitwa pod Wiedniem odsiecz wiedeńska –  bitwa stoczona 12 września 1683 pod Wiedniem między wojskami polsko-cesarskimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Bitwa była przełomowym wydarzeniem w wojnie – zakończyła się klęską Osmanów, którzy od tej pory przeszli do defensywy i przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy.
Віденська битва  — битва, що відбулася 12 вересня 1683 року під Віднем між польсько-імперськими військами під командуванням короля Яна III Собеського та армією Османської імперії під командуванням візира Кара Мустафи. Битва стала переломною подією у війні – вона завершилася поразкою османів, які відтоді перейшли до оборони та перестали становити загрозу для християнської частини Європи.
8 Початок другої світової війни – напад Німеччини на Польщу,

 

1 września 1939 roku w piątek o godzinie 4.45 rozpoczął się niemiecki atak na Polskę. Do Zatoki Gdańskiej wpłynął pancernik Schleswig‑Holstein i rozpoczął ostrzał polskiego garnizonu na Westerplatte. Niemcy przekroczyli granicę II RP, niszcząc szlabany i polskie symbole państwowe.

 

У п’ятницю, 1 вересня 1939 року, о 4:45 ранку розпочався напад Німеччини на Польщу. Панцерник «Шлезвіг-Гольштейн» увійшов у Гданську затоку і почав обстріл польського гарнізону Вестерплатте. Німці перетнули кордон ІІ Речі Посполитої, знищуючи шлагбауми та польську державну символіку.

 

9 Захист Вестерплятте

Westerplatte to półwysep w Gdańsku, będący symbolem rozpoczęcia II wojny światowej i bohaterstwa polskich żołnierzy. Obrona Westerplatte trwała od 1 do 7 września 1939 roku pod dowództwem Henryka Suсharskiego. Podczas tych bitew garnizon walczył samotnie, otoczony przez przeważające siły wroga.

Вестерплатте – півострів у Гданську, який є символом початку Другої світової війни та героїзму польських вояків Оборона Вестерплатте тривала з  1 по 7 вересня 1939 року під командуванням Генрика Сухарського. Під час цих боїв гарнізон воював поодинці та в оточенні переважаючих сил ворога.

 

Дороблятиму ще цей текст пізніше. Тим часом згадуйте про що питали у вас під час співбесіди саме з історичних подій.

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації