Прийдіть на вибори у Варшаві навіть якщо ви не встигли змінити виборчу адресу

Посольство
Навіть якщо ви не змінили виборчу адресу і вас не включили до списку виборців – все одно раджу прийти на виборчу дільницю.  Принаймні, ви зясуєте, як вирішити цю проблему до другого туру. Принагідно побачите скільки ж у Варшаві є громадян України, яким не по барабану.

Дехто їхатиме здалеку. Маючи укр паспорт, ви зайдете на територію дільниці. Ну, так, вас не знайдуть у списках, але ви, принаймні, візьмете участь у цій тусовці, хоча б подивитесь. Це надихаюче відчуття, коли велика кількість громадян твоєї країни збирається в одному місці. Сьогодні, до речі, можна піти у консульство і перевірити себе у списках. Інколи у цьому є сенс, навіть якщо ви отримали запрошення. Адже люди, що працюють у комісії – малоосвічені, неуважні, або ж свідомі шкідники. Фото двох запрошень на одну і ту ж адресу, у якій відправники умудрилися зробити купу суттєвих помилок – нижче

Як мені вдалося з’ясувати, одна з причин, чому частина виборців не прийде на виборчу дільницю у Варшаві – небажання ставати на консульський облік або ж небажання стояти у черзі під посольством, щоб змінити виборчу адресу. На сайті Посольства України у Польщі докладно пояснено, що і як робити, щоб проголосувати. Як щойно пояснила людина, що взяла телефон у виборчій комісії (телефон, до речі ось 22 6290935), у разі оголошення   другого туру, можна встигнути внести себе у списки виборців за місцем перебування і ставати на консульський облік для цього не потрібно. Більше того, громадяни України, що мають подвійне громадянство, без проблем можуть проголосувати у Варшаві, змінивши свою виборчу адресу. Вистачить умови винаймання житла чи засвядченя про мельдунок. Паспорт громадянина Польщі ніхто у вас не вимагатиме.  Тобто, можна сміливо йти  і реєструвати себе у списках на другий тур. Те, що він відбудеться, думаю, ні в кого сумнівів не викликає.
Далі – інформація з сайту посольства
У випадку, якщо особа з тих чи інших причин не бажає ставати на консульський облік, то особисто подати до закордонної дипломатичної чи консульської установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців  – Примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси (детальніше ).
У разі, якщо  особу раніше було включено до Державного реєстру виборців, однак вона з тих чи інших причин змінила виборчу адресу і має намір голосувати за новою виборчою адресою, необхідно особисто подати до закордонної дипломатичної чи консульської установи заяву про зміну виборчої адреси – Примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси (детальніше:  ), а також копії документів, що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.
Це стосується, зокрема, випадків зміни виборчої адреси в Україні на адресу проживання/перебування за кордоном або зміни однієї адреси проживання/перебування за кордоном на іншу (наприклад в іншій країні або на території консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи).
Оскільки процедура внесення змін до Державного реєстру виборців вимагає певного алгоритму дій, наполегливо рекомендуємо подавати заяви про включення або зміну даних у Державному реєстрі виборців заздалегідь.
Увага! Заяви приймаються у Посольстві України в Польщі  без попередньої реєстрації щоденно  з 9:00 до 20:00.
У разі, якщо Вас включено до списку виборців за своєю виборчою адресою, однак Ви знаєте, що у день виборів тимчасово перебуватимете за іншою виборчою адресою, в т.ч. в Польщі (наприклад у зв’язку з відрядженням, навчанням, роботою чи іншими подіями), необхідно особисто подати до органу ведення Державного реєстру виборців в Україні заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Це дозволить Вам одноразово проголосувати в день голосування на одній з виборчих дільниць в Республіці Польща (детальніше).
Зазначена Заява  подається виключно до органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою в Україні не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на  виборах Президента України, тобто до 25 березня 2019 року включно.
УВАГА!  Законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення громадян України до списку виборців закордонної виборчої дільниці в день голосування.
 
У разі додаткових питань просимо звертатися до дільничної виборчої комісії з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці № 900069 закордонного виборчого округу –  тел.: +48 22 6290935,  e-mail: [email protected] .

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації