Шенгенський кодекс знову важливіший за закон від 12 березня 2022 року при вїзді у Польщу

Напередодні прикордонники у аеропорту Катовіце розвернули і відправили назад у Туреччину громадянина України, котрий прибув у Польщу з удокументованою метою візиту – зйомках проекту “Голос Польщі”. Зйомки мали відбутися 8 серпня. Але польські прикордонники.  Відповідно до закону від 12 березня, усіх громадян України що вїздять до Польщі мали б впустити тому, що люди рятуються від війни. Однак, як з’ясувалося, уже пройшли ті часи, коли можна було в’їхати на підставі українського внутрішнього паспорта чи паспорта небіометричного. Знову шенгенський кодекс є важливішим, як випливає з рішення, котре бачите на фото. У людини паспорт був небіометричний, попри те, що вїхав він до ЄС свого часу через Польщу, все ж попросив статус захисту в Угорщині. Мало того, залишив ЄС і був у Туреччині, звідки і прибув. Не допомогло ні звернення до організаторів, ні звернення до української амбасади. Є правила і їх треба виконувати  – такий вердикт прикордонників.  Підставою для відмови у вїзді зазначено перевищення 90 днів перебування у ЄС відповідно до шенгенської угоди. Зважайте на це. Перед вильотом, консультуйтеся з прикордонниками у тому місці куди ви прилітаєте. На жаль, Україна – не та держава, де дипломати боротимуться за право кожного громадянина, незалежно від статусу. На жаль, українці – не той народ, якому відкриті усі кордони. Треба з цим погодитись і починати вчитися виконувати правила. Ну, крім того, прикордонники – це мавпи з гранатою у кожній країні. Тому треба бути готовим до несподіванок. Я сотні раз перетинав кордони різних країн, але все одно завжди готовий до несподіванок. І вам раджу.

Додам до цього ще текст з сайту Посольства України у Польщі про електронний документ. Я цього ще не перевіряв і не знаю, як воно діє, але рано чи пізно доберусь до цього, коли буде замовлення

Польща повідомила Європейську Комісію про електронний документ– Diia.pl, як документ, що підтверджує легальне перебування на території Польщі громадян України, які прибули до Польщі, втікаючи від війни, дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати зовнішні кордони ЄС. Інформацію про Diia.pl одночасно також було надіслано до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.
Після офіційної нотифікації електронний документ Diia.pl, яким володіє громадянин України або інший іноземець (перебування якого на території Республіки Польща вважається законним, відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у цій країні), діє як дозвіл на проживання, є документом, який використовується разом з дійсним проїзним документом, що дозволяє перетин зовнішнього кордону ЄС. Він також дозволяє переміщення в межах Шенгенської зони протягом 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.
➡️ Більше про Дія пл / Diia.pl
➡️ Як додати Дія пл /Diia.pl у свій смартфон https://www.gov.pl/…/mobywate…/jak-dodac-dokument-diiapl
ℹ️ Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на смартфон з Android та iOS.

 

Старий текст на цю тему – тут 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації