Скільки чекати на польську карту побиту? (карту тимчасового перебування) Інформація станом на 08 04 2021

 

У мене часто питають, скільки чекати на отримання карти тимчасового перебування у Польщі (karta pobytu czasowego) та з якої причини можуть відмовити?

У мазовєцькому воєводстві від моменту коли зявилося повідомлення у онлайнсправі, що рішення ухвалене, до моменту відбору карти побиту проходить десь місяць – два. Пришвидшити можна лише написавши прохання вислати децизію поштою раз вони не можуть у розумні терміни видати карту. І тоді вам зателефонують і попросять щоб не висилати і призначать дату. Можна написати листа і попросити видати швидше, пояснивши чому вам це треба і додавши документи. Наприклад, у вас уже куплений квиток на літак, чи ще щось таке.

У кожному воєводстві по-різному. Найгірше у Поморському, найлегше у Любельському. Я більшість клієнтів маю у Мазовєцькому тому переважно писатиму про це воєводство. Отже, за словами інспектора, котрий приймає документи, сказаними 14 01 2021 року на Маршалковській, свіжі справи розглядають, дотримуючись термінів. Тобто, якщо написано, що справа буде розглянута до квітня 2021 року, то так воно і буде. За словами цього інспектора. Я такого майже не зустрічав донині.  На сталому побиті і резиденті – так. На часовому побиті  на жаль, поки що все дуже довго. Ось вчора прийшла смс про відбір карти побиту для дитини 2014 року народження. Уся родина: дві дитини і мама, подалися у жовтні 2019 року. Мама і старша дитина отримали карти у березні 2020. А менше дитина мусила чекати аж до 22 січня, коли ми заберемо цю карту. Чому так? А бог його знає. Є звичайно, припущення: певно, справа переходила по різних інспекторах, поки ті, хто вів, хворіли. Можливо, затримка сталася через те, що за цей вньосек мати заплатила на 5 днів пізніше, бо у день подачі не було грошей. Можливо, причиною було те, що і їй і дитині дали карту на рік, вона подалася заново і отримала відмову та оскаржила рішення. І менша дитина зависла. Але, мені, зрештою, вдалося довести, що попри відмову, мати має право на перебування у Польщі, має де і за що жити, уся родина застрахована, а отже карту побиту треба видати. Так і сталося, хоча і довго було дуже. 

У Поморському, Дольношльонському, Західнопоморському, Великопольському воєводствах дуже все складно. Подавати доводиться поштою і чекати на відбитки доводиться інколи більше року. А потім ще рік після відбитків. При цьому у Дольношльонському наприклад є “правники”, родичі яких працюють в уженді. Тоді для вас широка дорога. Нещодавно пару таких корупціонерів заарештували у Вроцлаві, але краще поки шо не стало. У моєї клієнтки, вньосек якої подано у травні 2020, до цього часу немає сигнатури справи, а відбитки ми здали тільки у листопаді і то після кількох скарг у різні інстанції про неможливість здати відбитки. 

У Куявсько-Поморському ситуація з записом на відбитки теж така сама. Термінів у календарі немає. Доводиться чекати листа і потім записуватися через телефон. Від дня подачі до дня здачі відбитків теж пройшло чимало часу. Десь місяців зо три. А рішення має бути десь у лютому березні. 

Сам я подав документи через канцелярію, тобто, не здаючи відбитків пальців і не записуючись на здачу документів. Це було 13 12 2016 року. Отримав карту побиту 12 07 2017 року, тобто, моя справа тривала більше ніж півроку. Наступну карту отримав на три роки і справа тривала 5 місяців. Третю карту мені теж дали на три роки і справа тривала півроку.

Нині час очікування на відбитки у мазовєцькому  – чотири місяці і більше. через пандемію. 

Нагадую, що очікуючи на рішення по карті побиту, людина може легально працювати, маючи дозвіл на роботу.   Найшвидше поки що отримана карта побиту трохи більше як за три місяці.  ВербіцькаЦе з одним донесенням документів.  Найкумедніше, що єдина людина, яка нічого не доносила і у неї нічого не вимагали, а після подачі просто через якийсь час прийшла смска –«прийдіть заберіть карту побиту» – це хлопець, який взагалі ні дня легально не працював на території Польщі, хоча заїхав по робочій візі. От просто лояльний інспектор трапився – і все вийшло. І цей чоловік відповів польській державі взаємністю. Він працює легально, успішно будуючи метро у Варшаві, платячи податки і інтегруючись у польське суспільство.

На жаль, вистачає і негативних децизій. Наприкінці 2020 року відділ справ іноземців як сказився – відмови сипались одна за одною. Нині доведеться усіх цих людей заново подавати. Який сенс було відмовляти? Питання риторичне. 

При цьому, системи у негативних децизіях теж я не простежую поки що. Все – справа випадку. Наприклад, робив карту побиту чоловікові і дружині. Однакові документи, подавали в один день, доносили документи одночасно. Результат: вона отримала карту побиту на три роки. Він  – відмову. Чоловік отримав карту тільки у 2020 році. Так тепер дружині відмовили!!!!   Була подана апеляція. І дружину можна подати вдруге, бо її карта закінчилася під час карантину. На жаль, у такому випадку не можна їхати в іншу країну ЄС.  В країну звідки приїхав  – можна. ТІльки вїхати не можна буде. Доведеться робити візу.. У цій же родині, яка живе в одному місці я робив карти побиту двом донькам. Одна уже має карту побиту на три роки – інша отримала листа про те, що її вньосек залишено без розгляду, бо вона не забрала на пошті лист і не донесла документи. Розумієте, так? Лист про те, що вона не забрала лист дійшов до адресата. А попередній  чомусь не дійшов. У цьому випадку пошта польська вирішила долю дозволу на перебування і побит.  Навчений цим сумним досвідом я більше не погоджуюсь на те, щоб листи йшли до клієнта. Тільки на мою адресу. І це правильно. За три роки жодного листа моє поштове відділення не загубило. 

У іншому випадку, пошта польська розпорядилася долею чотирьох (уже пятьох) людей з Харкова. Теж, до речі, людина з русского міра з метою економії 50 відсотків на моїх послугах перейшла на українську без жодних проблем і говорить зі мною українською. Хоча багато хто стверджує, що у Харкові це неможливо. Можливо, просто треба, щоб це було вигідно. Тобто, щоб людину, яка не говорить українською не приймали на роботу вище підмітайла. Щоб не видавали такій людині паспорт громадянина України. Бо громадянин України  – це людина, яка знає мову своєї країни. Так от, харківян у Варшаві шукали за однією адресою, щоб вручити їм лист з відділу справ іноземців, а вони жили за іншою, яку і вказали у вньоску. Тобто, хтось щось переплутав, а нам довелося писати апеляцію, щоб ця людина могла і далі зі своєю родиною перебувати у  Польщі. Ту справу завершив хабар, до речі. Вони десь отримали документи, що мають польське походження і уже мають карти сталого побиту та подалися на громадянство. Але я фальшуванням не займаюсь, тому це робив уже хтось інший.

Таким чином, поки що справа легалізації перебування у Польщі  – багато в чому – лотерея. Однак, все це у десятки а то і сотні разів легше вирішити, ніж подібні проблеми вирішити в Україні. В Україні до міграційної служби без тисячі баксів іноземцю краще не підходити. І цим Польща вигідно відрізняється від України. Тут чиновники служать польській державі і не сприймають свою посаду як місце заробляння грошей на хабарях. Вони з повагою ставляться до відвідувачів і я відповідно ставлюся з повагою до них.  Їх є за що поважати.   Хоча б за те, що вони реагують на писульки іноземця про їх роботу і удосконалюють її.

На відміну від профнепридатного українського посла, який ховається від журналістів і відмовляється відповідати на запитання стосовно того, що цікавить більшість громадян України. Серед цих питань  – і робота посла, яка б полегшила процес легалізації українців у Польщі. У нього є чимало можливостей для того, щоб це зробити. Однак, послу до лампочки наші з вами проблеми. Докладно про це  – тут 

Кілька слів про запис на здачу документів і відбитків безпосередньо в уженді. Нині це робиться через інтернетовий календар. календар інтернетовий

Нині запис відбувається на лютий З того, що я спостерігав випливає, що відділ справ іноземців нарешті подолав ажіотаж і терміни подачі документів є у доступі для пересічної людини, а не лише для хакерів, які написали спеціального робота, щоб блокував усі терміни. 

Якщо текст був корисним – зайдіть сюди і або зробіть внесок на розвиток сайту, або відгук напишіть

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації