Це історія про покидька, котрий вирішив побудувати свій добробут на обмані друзів і приятелів. Тарас Штепа народився у містечку Пологи запорізької області, де і обрав собі жертв серед близьких людей. Звернувся до кількох товаришів і позичив у одного три тисячі доларів, у іншого ще три. Загалом десь набрав таким чином тисяч 30. Кожному, певно розказував якусь нову історію. Памятаєте, як Швейк, будучи денщиком у фельдкурата Отто Каца напозичав 300 корун у всіх, у кого йому фельдкурат казав пробувати позичити. Так і Тарас Штепа, так звуть нашого героя. Поплакавшись друзям дитинства і зібравши певну суму, Тарас дав драла. Бо він і не планував нічого нікому повертати. Усе своє майно переписав на дружину, сам утік з іншою дівчиною і тепер живе собі поживає у Бидгощі у Польщі. Щомісяця надсилає батькам гроші через картку дівчини, борги, як і раніше повертати не планує. До мене звернувся один з тих, у кого Тарас Штепа позичив грошей. Передав мені розписку. Спочатку я зясував чи справді він перебуває у Польщі. Для цього заявив про зникнення людини у польську поліцію і написав про це у консульство у Гданську. Консульство звичайно ж не відповіло (чи воно там у Гданську існує, взагалі?) Поліція відповіла. Але опосередковано. Знайшла Тараса, передала йому мій телефон і повідомила, що я його шукаю. Другим джерелом інформації став відділ справ іноземців куявсько-поморського воєводства, який надіслав мені відповідь на мій запит, що без пелномоцніцтва вони мені інформацію не нададуть. Але для мене було важливо знати, що у них є така інформація, тобто, що людина з таким прізвищем, паспортом і датою народження подала документи. Тобто, опосередковано підтверджено факт перебування Тараса Штепи у Куявсько-Поморському воєводстві. Далі – наступний крок. Приготувавння кредиторами цивільного позову і подача його до районного суду у Бидгощі. А суд уже звернеться до поліції, щоб встановити місце перебування злочинця. Який злочин вчинив пан Тарас? З артикулу 286 кримінального кодексу Польщі,
Dz.U.2020.1444 t.j. | Akt obowiązujący Wersja od: 22 czerwca 2021 r. do: 31 grudnia 2021 r. Art. 286. [Oszustwo] § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Перед публікацією цього повідомлення, яке, я сподіваюсь, дещо змотивує або Тараса, або людей, які до цього мали з ним справу, але тепер зрозуміють, з ким вони мають справу і будуть обережніші, я більше як півроку намагався з паном Тарасом домовитись. Учора мені навіть вдалося зорганізувати телефонну розмову пана Тараса з кредитором. Він, певно, подумав, що до нього дзвонить якийсь клієнт. Але поки що все це марно. Тому наступний крок – опублічнення цієї неприємної історії і цивільний позов. Усім, хто захоче допомогти у змотивуванню пана Тараса на повернення боргів людям які у 2016 році йому повірили – запрошую писати мені на мейл [email protected] Я робитиму знижки на свої послуги тим, хто мені у цьому допоможе. Допомога може бути від розповсюдження інформації у соцмережах, до розклеювання спеціально приготованих мною оголошень про розшук пана Тараса як покидька, що не віддає гроші, хоча пообіцяв це зробити. Дякую за усіляку допомогу у цій справі. Справа непроста, неприємна, але, як я казав, той, хто заангажується, матиме знижку на мої послуги. І тут не має значення де ви живете – в Україні, у Польщі чи у Штатах. Допомога усіх і кожного придасться.