Автор Наталка Федечко
Наше питання взяв на контроль департамент культури Києва. З другої чверті викладання буде українською!!!
І на цій ноті — ми з Dmytro Fedechko та іншими батьками Viktoriya PolchenkoTetyana Zhukovska Андрій Бондаренко вирішили включитись у масштабний процес)) Рада директорів і її результати
“Только Чайковського не трогайте!”– закричала директор мистецької школи на зауваження, що Москва завжди викачувала українські таланти і Чайковський походить з козацького роду. Як це розуміти – не говорити дітям про спорідненість композитором? Дивні зауваження виникали часом від директорів мистецьких шкіл Києва сьогодні. Чому у нас не можна як у Швейцарії? російську ввести другою?! — мабуть тому, що наша країна в стані війни? І нам країну з”єднувати, а не роз”єднувати треба? Але це були нечасті виступи.
До честі департаменту культури КМДА Diana Popova усі розкольницькі розмови звелись до однозначного сигналу директорам: “Час розірвати коло: “Чому дві мови, бо не вчать українську. А чому не вчать, бо всі двомовні!” А тепер результати зустрічі з директорами:
1. Через рік атестацію пройдуть і зможуть викладати тільки ті педагоги, які знатимуть державну мову, щоб вільно нею викладати.(це уявіть яка ситуація на 25му році незалежності)
2. Викладачі повинні користуватися новішими розробками і виданнями в роботі(не перевиданнями).
3. Заступник голови ради пообіцяв уже з другої чверті на педрадах розробити рекомендації по оновленню матеріалів(пісень зокрема) для уроків сольфеджіо.
Батьки розуміють, що викладачі потребують підтримки та уваги як і наші діти, тому просимо у Київського департаменту культури:
1. Робити семінари по обміну авторськими методиками та напрацюваннями (напр. Лесі Горової чи Марія Пилипчак)
2. Сприяти імплементації та роботі над новими напрацюваннями методистів ради директорів (на першому етапі хоча б сольфеджіо для 1-3 класів).
3. Організувати для потребуючих викладачів курси української мови та основ патріотичного виховання(за законом України “Про позашкільну освіту” саме це є завданням позашкільної освіти!!)
А тепер про те, що потрібно від міністрества для того, аби мистецька освіта в Україні виховувала українських артистів і вони не знімали штани перед московською публікою.
1. Переглянути список рекомендованої літератури. Замінити радянські підручники, які вчать з прицілом на розвиток у РФ(музичні виші Перербурга і Москви). Деякі книги уже є в переліку, інші можна взяти з досвіду ЗахУкр шкіл наприклад. Скидайте у коментарях матеріали для уроків сольфеджіо.
2. Розробити методику спрямовану на виховання українців з повагою до культури своєї країни та розширити кругозір у пізнанні світової класики.
3. Пароводити семінари, обмін досвідом викладачів з різних регіонів України. Після таких зустрічей вчителі, які на них побували повинні ділитись досвідом із колегами. Такі зустрічі повинні бути обов”язковими.
Олександр Шаліт дякую за запрошення і тверду позицію! Я сподіваюсь що таких директорів як ви у Києві більшість. Доповніть мене, якщо потрібно.
П.С.: Багато букв і обтічні формулювання, все не по-журналістськи це точно. Бо є ціль — не посварити, а знайти спільну мову заради того, хто на фото) накидайте-но в коментарях своїх талантів біля інструментів)