Впустять чи не впустять до Польщі, якщо виїхав по завершенню візи, безвізу чи карти побиту? Інформація станом на 15 08 2024

ЗАПИТАННЯ: Які документи нині треба пред’явити при перетині кордону з Польщею громадянину України, щоб виїхати з Польщі чи в’їхати  у Польщу

ВІДПОВІДЬ: Паспорта громадянина України буде достатньо

ЗАПИТАННЯ: а як є карта?

ВІДПОВІДЬ: то ще карту

ЗАПИТАННЯ: а як карти нема, а є дія пл?

ВІДПОВІДЬ: то тоді показати дію пл. Зактуалізувати перед кордоном, де може не працювати інтернет

ЗАПИТАННЯ: А як нема ні карти ні візи ні днів безвізу ні дії пл?

ВІДПОВІДЬ: тоді паспорта громадянина України має вистачити

ЗАПИТАННЯ: а на що Ви посилаєтесь, стверджуючи, що паспрта вистачить?

ВІДПОВІДЬ: на закон про допомогу громадянам України що рятуються від збройного конфлікту та зміни до нього. Тут лінк, скачайте собі і читайте 

ЗАПИТАННЯ: але де там написано про те, що можна з паспортом перетинати кордон і цього вистачить?

ВІДПОВІДЬ:  ART 1 ust 3

3)     w art. 2 w ust. 2 w zdaniu pierwszym, w art. 4 w ust. 20a w zdaniu pierwszym, w art. 12a w ust. 1 we wprowadzeniu do wyliczenia, w art. 42 w ust. 3a w zdaniu pierwszym, w ust. 5a, w ust. 6 w zdaniu pierwszym, w ust. 7 w zdaniu pierwszym, w ust. 8 w części wspólnej, w ust. 11 w części wspólnej i w ust. 12a, w art. 42a w ust. 1, w art. 42b oraz w art. 100d w ust. 1 we wprowadzeniu do wyliczenia wyrazy „do dnia 30 czerwca 2024 r.” zastępuje się wyrazami „do dnia 30 września 2025 r.”;

ЗАПИТАННЯ: Але ж це стосується біженців, а якщо я не біженець?

ВІДПОВІДЬ: Ваше право так вважати. Закон стосується громадян України, якщо Ви вважаєте, що Вас цей закон не стосується –  цей текст вам не допоможе. Ігноруйте його. Це інформація для людей яких цікавить документальна сторона діла. Психологічних проблем (надуманих страхів, негативного мислення, думки, що все і всі навколо проти вас) цей текст вам вирішити не допоможе. Я можу лише повторити те, що написав вище. Якщо ви громадянин України – Ваше перебування у Польщі є легальним до 30 09 2025. Далі докладна інформація на тему що винесена у заголовок.

ЗАПИТАННЯ Чи витрачаються дні безвізу під час очікування карти, та час очікування значно більший ніж 90 днів?

ВІДПОВІДЬ: Так, якби не було устави про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту, але оскільки є цей закон, який ПРОДОВЖУЄ БЕЗВІЗ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ до 30 09 2025 року, то відповідь  – НІ. Однак, це не означає, що Вас на кордоні не будуть мурижити і можуть не пропускати. Щоб пропустили  треба зробити як написано у цьому тексті. Дочитайте до кінця

Треба розуміти, хто такі прикордонники. Прикордонники ввічливо, з дотриманням процедур нищать людську гідність. Важливо розуміти, що саме такі люди (котрим пасує таке заняття по життю)  і вирішують стати прикордонниками. Вони розуміють, що служба прикордонником дозволить їм ритися у чужих речах, безкарно завдавати болю іншим людям і пишатися тим, що вони це роблять. Це стосується прикордонників в усьому світі. Саме цієї професії. Висновок, який стосується левововї частки занепокоєнь, з якими звертаються до мене люди: будьте готові до приниження на кордоні. Прикордонник, який не спробує вас принизити – просто неякісно виконує свою роботу, не дотримується процедур. Вони цим живуть. Вони приходять на роботу саме для цього. А ви мусите це памятати і не піддаватися та дочекатися, коли вони припинять вас принижувати і пропустять через кордон, бо підстав не пропустити у них переважно немає. Точно немає наразі підстав не пропускати громадян України у Польщу на польсько-українському кордоні. Далі – деталі. Але основне я уже написав. І перед тим як дзвонити у щось у мене питати  – прочитайте ще раз цей абзац.
Текст стосується УСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Немає значення коли хто приїхав: до 24 02 чи після 24 02, чи є статус укр чи немає, чи є карта побиту чи немає? Якщо ви пишете чи дзвоните мені, щоб я вас заспокоїв, тобто, щоб повторив те, що уже тут написав – спочатку зробіть передоплату за психологічну консультацію. Бо я відповідаю без оплати тільки на питання які стосуються документів. Повторюю те, що уже тут написано, відповідаю на питання “Чи це правда?” та всілякі подібні  – після передоплати. Сума – на ваш вибір. Реквізити – тут

Також текст стосується пересування громадян України з Польщі і у Польщу, неважливо з якої країни.  Головне, що треба знати  – ТОЧНОЇ ВІДПОВІДІ ВПУСТЯТЬ ЧИ НІ –   НЕМАЄ!!!!!!!!!!!!!! Якщо є чинна карта побиту або прострочена карта побиту, термін чинності якої завершився після 20 03 2020 – не мусить бути жодних проблем, бо саме з цих часів вступила устава антиковідова, а потім все те, що продовжила устава антиковідова, ще більше для громадян України продовжила устава про допомогу громадянам України, що рятуються від збройного конфлікту. Тобто, нині термін легального перебування усіх без винятку громадян України на території Польщі – 30 09 2025 року. Саме до цього часу діє те, що громадяни України називають “безвіз”. Неважливо, чи 90 днів пройшло після закінчення терміну дії візи чи карти побиту чи більше. До 30 09 2025 року громадян України впустять на територію Польщі, відповідно до устави про допомогу громадянам Україні, які рятуються від збройного конфлікту. За яких обставин можуть не впустити? Якщо ви фігуруєте у списках осіб, небажаних у ЄС.  Тобто, перед виїздом треба перевірити у прикордонників чи часом ви там не фігуруєте. Остатньо був інцидент у мого клієнта, котрий заїздив з Туреччини. Виявилось, що він фігурує у цій системі. на щастя, ми перед виїздом подали вньосек до UDSC з проханням про викреслення його з тої системи і надали довідку про некаральність. Бо він туди потрапив як покараний, а насправді вирок скасували. То при поверненні його помаринували у аеропорту і зрештою впустили. Однак не без нервів. Ще існує такий страх, його теж озвучила моя клієнтка:

ЗАПИТАННЯ: Я отримаю карту побиту, втрачу статус укр, не матиму доступу до дія пл і не зможу показати, що мої діти мають статус укр…

ВІДПОВІДЬ: Пояснюю: У мене є клієнти зі статусом Укр, котрі отримали карти побиту і статус укр втратили, однак надалі перетинають кордон, показуючи разом з паспортом довідку про надання песеля УКР. Раджу перед виїздом сходити до уженду дільниці і взяти свіжу довідку, щоб точно знати, що статус УКР надалі актуальний.

Водночас, ПРЕДСТАВНИК АВІАКОМПАНІЇ МОЖЕ НА ВПУСТИТИ НА СВІЙ РОЗСУД, тому перед купівлею квитків треба детально розпитати у авіакомпанії чи не буде проблем з посадкою у літак при поверненні? Це компетенція саме авіакомпанії а не прикордонників.

При вїзді  з України часами бувають нюанси. Наприклад, 14 липня 2023 року  при вїзді у Польщу з України громадянку України з позитивним рішенням по карті побиту і з смс про дату отримання карти не впустили, написавши як причину перевищення 90 днів перебування у ЄС у цьому півріччі. Тобто, так, ніби закону від 12 03 2022 року та змін до нього немає.

Улітку минулого року громадянина України з простроченою картою побиту не впустили на літак з Кіпра до Варшави. Не впустили представники авіакомпанії Візейр, не надавши жодних письмових пояснень. Правових підстав для невпускання такої людини немає, але це сталося. Правда, ці люди не спілкувалися з менеджерами авіакомпанії. Думаю, спілкування з менеджером перед купівлею квитків, врятує від подібних проблем.

04 07 2024  був у прикордонників у Варшаві, де разом з клієнткою поставили питання: чи зможе людина, що нині не має жодних підстав для перебування крім укр паспорта і поданого вньоску на побит часовий, полетіти у Хорватію та повернутися звідти у Польщу, не маючи клопотів з прикордонниками? Відповідь прикордонників наступна: “У Польшу клієнта, як громадянина України, впустять. Однак, прикордонники тої країни у яку він їде чи поліція, у разі перевірки документів, МОЖУТЬ поставити зобовязання до добровільного повернення, вважаючи перебування такого громадянина України (без статусу УКР, візи і карти побиту) нелегальним. При цьому, за словами прикордонника з яким ми спілкувалися, люди зі статусом УКР і електронною дією пл подібних проблем не матимуть.  Зверну увагу на те, що Я НЕ ЗНАЮ ЖОДНОГО ВИПАДКУ КОЛИ Б ПО ДОРОЗІ У ХОРВАТІЮ ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН БУЛИ ПРОБЛЕМИ З ДОКУМЕНТАМИ У ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. Всі успішно доїхали і всі повернули. Хорватія – член ЄС, як і всі країни по дорозі до неї. 

ЗАПИТАННЯ: Чи вмикається безвіз по завершенню карти і чи є можливість вилетіти , наприклад, до Португалії і повернутись за декілька днів?

ВІДПОВІДЬ:  Безвіз продовжено до 30 09 2025 ЯК НАПИСАНО У ЦЬОМУ ТЕКСТІ! Відповідно до закону від 12 03 2022 зі змінами, перебування громадян України без віз карт (тобто те, що ви називаєте БЕЗВІЗОМ) продовжено до 30 09 2025 року. Ви питаєте коли він вмикається так ніби він ще не увімкнувся. На це питання неможливо відповісти. Бо безвіз уже увімкнувся і триває до 30 09 2025 року.

ЗАПИТАННЯ:  Так і не зрозумів чи я маю безвіз по завершенню карти? І чи є змога виїжджати до інших країн ЄС на короткий термін, під час подовження карти до вересня 2025 року?

ВІДПОВІДЬ: Жодних юридичних перешкод для громадянина України наразі я особисто не бачу, якщо зробити так, як написано у тексті нижче.

ЗАПИТАННЯ: А не вийде так, що  в іншій країні, працівники авіакомпанії подивляться на прострочену (подовжену за польським законодавством) карту і скажуть «вибачте, але це вже не дійсне і ви тут нелегально.

ВІДПОВІДЬ:  Подібні випадки траплялися тільки у Німеччині.  Працівники авіакомпаній часами ставлять додаткові вимоги і вони часами є абсурдними та суперечними з законодавством. Працівники авіакомпанії як і прикордонники на мою думку – мавпи з гранатою і від них можна чекати чого завгодно. Тому якщо сумніваєтесь – нікуди не їдьте. Сидіть і бійтеся  Усі питання стосовно повернення у Польщу що стосуються трактування законів державою я описав у тексті. Прочитайте його до кінця і потім ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Студент хоче виїхати відпочити у Кіпр. Немає карти побиту.  Його впустять назад чи ні?

ВІДПОВІДЬ: Якщо є сумніви, що впустять – хай нікуди не їде.  Впустять чи не впустять – на розгляд прикордонника. Нині усіх громадян України у Польщу впускають, ЯКЩО ВОНИ НАДАДУТЬ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ОБГРУНТОВУЮТЬ ЇХНЄ ПЕРЕБУВАННЯ, тобто документально пояснять, що вони робитимуть у Польщі.  Докладно запитати про те впустять чи не впустять ЯКЩО Є СУМНІВИ, можна перед виїздом у прикордонників. Знайдіть у своєму місті Placówka straży Granicznej і запитайте, якщо не вірите уставі про допомогу громадянам України, яка дає право перебувати на території Польщі громадянам України до 30 09  2025, А ОТЖЕ І ВЇХАТИ!!!! Але якщо є сумніви  – сидіть нікуди не їдьте.

ЗАПИТАННЯ:  в мене карта закінчилась 30.04, Хочу поїхати в Україну Чи зможу я назад заїхати по біометричному паспорту?

ВІДПОВІДЬ: Ваша карта буде чинна до 30 09 2025 року відповідно до останніх змін до польського законодавства. Ви зможете заїхати по карті. Але навіть якби у вас карти не було – вас все одно б впустили.

ЗАПИТАННЯ: Я десь у когось прочитала в інтернеті, що якщо довго перебуваєш в Україні, то можуть не впустити, навіть якщо маєш карту побиту

ВІДПОВІДЬ: ключові слова “десь у когось прочитала”… Якщо у вас є чинна карта побиту і є що у Польщі робити та є документи які це підтверджують (наприклад, умова з роботодавцем)  – жодних питань до вас не буде. Але якщо карту анулювали – вона буде чинна тільки до 30 09 2025

ЗАПИТАННЯ: Чи треба робити візу, щоб заїхати у Польщу, якщо немає ні візи ні безвізу ні карти?

ВІДПОВІДЬ: Якщо вїзд з України і прикордонники не впустять попри те, що ви попросите покликати керівника зміни і почекаєте спокійно і ввічливо  – доведеться зробити, хоча докладна відповідь на це питання  – у тексті, який ви зараз читаєте. Дочитайте до кінця і ставте питання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Ок, я прочитаю. Але скажіть чи треба робити візу?

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Там відповідь,

ЗАПИТАННЯ: Навіщо мені ваш текст? Мене цікавить чи треба мені робити візу чи ні?

ВІДПОВІДЬ: У цьому тексті я докладно відповів на це питання. Нічого іншого окрім того, що написано у цьому тексті, я вам на цю тему не скажу. Хіба що ви поставите питання, відповіді на яке у тексті немає. Будь  ласка, прочитайте текст і ставте запитання, відповідей на які не знайдете.

ЗАПИТАННЯ: Я виїхала в Україну і ще не зробила візу. Була така інформація що має пройти 2 неділі тоді можна їхати назад . В мене немає песесля укр, а звичайний

ВІДПОВІДЬ: Прочитайте текст. Почніть з самої гори і до кінця. У тексті докладно описано все, що я можу з цього приводу сказати. Повторю ще раз те, що уже кілька разів повторено від початку тексту: “ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НИНІ МОЖУТЬ ВЇХАТИ У ПОЛЬЩУ НАВІТЬ МАЮЧИ 5 річну заборону на вїзд. Так було з моєю клієнткою.”

ЗАПИТАННЯ: Прочитали Вашу статтю на сайті про перетин кордону для українців . І не впевнені чи ми не отримаємо департації з нашими документами

ВІДПОВІДЬ: Що саме викликає Вашу невпевненість? Поставте запитання, відповідь на яке не знайшли у тексті на телефон +48 730150901  Відповім без оплати. Якщо ви хочете щоб я повторив те, що у тексті уже написано – спочатку заплатіть 100 злотих на конто яке знайдете за лінком

ЗАПИТАННЯ: Чи можна Вам зателефонувати, шоб пояснити  ситуацію?

ВІДПОВІДЬ: Можна, але спочатку КОРОТКО напишіть питання на вотсап +48 730150901 Якщо переписки буде мало – зідзвонимось. Коротко, без пояснень напишіть, відповідь на яке питання ви не знайшли у тексті?

ЗАПИТАННЯ: Виїхали з Польщі на Кіпр на 10 днів , прикордонник на виїзді сказав: «Я вас назад не впущу, вам потрібна віза»

ВІДПОВІДЬ: Якщо вважаєте, що вас не впустять – сидіть на Кіпрі і нікуди не летіть. Але я б ризикнув. Вас будуть маринувати на кордоні в аеропорту тривалий час, але потім все одно впустять, якщо ви громадяни України. Вас принижуватимуть, казатимуть вам що посадять вас назад у літак і що вам треба віза. Тиснутимуть на вас, щоб ви поверталися. Мусите це пережити, ввічливо попросити покликати керівника зміни. Це все може тривати години з чотири або і більше. Справа в тому, що Кіпр хоча і є членом ЄС, не входить у зону Шенген, тому у вас буде прикордонний контроль в аеропорту.  Раджу якщо все ж наважитесь летіти – не нервуватися у аеропорту, спілкуватися ввічливо і з посмішкою і негайно просити покликати керівника зміни. Але все це ввічливо і без нервів. Перед вильотом раджу написати на мейл і зателефонувати до плацувки стражі гранічної того аеропорту куди ви прилітаєте. Якщо це, наприклад, Катовіце – то це сюди  Placówka Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ul. Wolności 90, Pyrzowice, 42-625 Ożarowice
tel.: (32) 390 34 00, fax: (32) 390 34 05 e-mail: [email protected] Godziny pracy urzędu: w dni robocze od 7.30 do 15.30
Służba dyżurna: całodobowo

Якщо Варшава то сюди Placówka Straży Granicznej Warszawa – Okęcie im. gen. bryg. Waleriana Czumy ul. Żwirki i Wigury 1 00-906 Warszawa +48 22 500 36 00 (centrala) fax sekretariat: +48 22 500 37 85 czynny w godz. 7.30 – 15.30  lub  +48 22 500 37 80 (całodobowo) e-mail: [email protected]

Зверну увагу на те, що прикордонник, який контролюватиме ваші документи, пропонуватиме вам вибір: або депортація в Україну, або ви добровільно летите туди, звідки прилетіли. Це шантаж з метою змусити вас добровільно заплатити за квитки і летіти на Кіпр. Не піддавайтеся. Ввічливо кличте керівника зміни. Раджу перед вильотом написати польською мовою заяву, видрукувати її підписати і тримати на випадок, якщо буде вся ця принизлива процедура. Цю заяву не давайте прикордоннику тільки його керівнику

Зміст приблизно такий (хоча зрозуміло, що у кожного своя ситуація)

“Я  такий то такий то, живу і працюю у Польщі з такого то часу, подався на побит часовий тоді то, чекаю на рішення у цій справі, вирішив поїхати на Кіпр, знаючи що перебування громадян України у Польщі є легальним до 30 09 2025 року. Не моя провина, що відділ справ іноземців розглядає мою справу про побит часовий уже другий рік, я не можу повернутися на Кіпр бо мені нема куди там повертатися, натомість центр моїх життєвих інтересів нині у Польщі. Тут я знімаю житло, маю стабільну працю і планую тут жити тривалий час. Прошу впустити мене, як громадянина України. Бо в Україну я не можу повернутися через небезпеку життю і здоровю”

Дата, підпис

Наостанок, історія, котра сталася сьогодні і вчора 24 і 25 липня 2024 року. Учора мені вчергове поставили питання, чого чекати на кордоні при поверненні з Кіпру (член ЄС, але не входить у Шенген, тому є прикордонний контроль)людям у яких немає ні візи ні карти ні безвізу ні  песеля укр. Але вони з 2020 року живуть і працюють у Польщі. . Я відповів, що їх помучають, принижуватимуть, пропонуватимуть летіти назад на Кіпр або погрожуватимуть депортувати в Україну. Запропонував спокійно і ввічливо попросити покликати керівника зміни і дати письмову заяву, де описати свою ситуацію та причини, чому вони мусять потрапити у Польщу. Прикордоннику, який їх контролюватиме, нічого не пояснювати, якщо він почне морочити голову і ввічливо, з посмішкою, ніжно попросити покликати керівника. Також порадив написати листа прикордонникам. Вони написали і отримали відповідь, що їм дадуть рішення про відмову вїзду. Я порадив, попри це, все одно летіти, стверджуючи, що їх помучають, попринижують, пошантажують, але потім впустять, бо немає підстав не впустити. Просто це рішення ухвалить хтось, хто має хоча б якусь подобу мозку – тобто, керівник, котрому дозволено думати. Так і вийшло. Кордон у аеропорту Катовіц ці люди пройшли за 3 хвилини. Це все я пишу для тих, хто дзвонить і питає про те саме. . Короткий висновок: не впускати громадян України у Польщу нині немає підстав. Хіба що ви вчинили злочин і вас шукає інтерпол. Тоді Ви теж заїдете, просто у кайданках.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації