Вишгородський колгосп “Червоне дишло” або, що виходить, коли на державні посади призначають випадково?

ВишгородАвтор Олександр Івахнюк
                                                                                                    Замість епіграфа:
«На освіту і медицину ми ще грошей
знайдемо, а культура нехай на весіллях заробляє»   
Теофіл Бауер, держслужбовець України,
голова ОДА, виходець з села (Тарашани).
 Слова сказані у 1996 році під час зустрічі з працівниками філармонії у відповідь на запитання про час, коли заплатять заборговану зарплатню

25 років на набережній Дніпра у Вишгороді існує клуб віндсерфінгу. Його очолює професійний серфінгіст Валерій Прокоп’юк.  Клуб фізично складається з ангару для зберігання обладнання. На сплату комунальних послуг та інші господарські потреби (охорона, наприклад) витрачає фактично усі гроші, які збирає з власників серфів і вітрил, що тримає на зберіганні.  У сезон ще є невеликі доходи від прокату обладнання на вихідних.  Міська і районна влади з ментальністю совка вважають цей клуб  звичайним суб’єктом господарювання і ставляться до нього як до якоїсь наливайки чи іншого бізнесу, який вкладається у їхні уявлення.  Причому це стосується не лише попередньої влади, яка 25 років відмовляла цьому клубу у легалізації і передачі землі під майном, (а при Януковичу їм прямо сказали, що їх скоро знесуть). Це стосується і нинішньої влади, яка має свої плани на набережну. І у ці плани уже існуючий клуб віндсерфінгу з понад 25-річною традицією, не вписується.  В ефірі телеканалу ZIK голова Вишгородської РДА Олександр Горган ще раз наголосив на незаконності перебування клубу на набережній.

Після виходу сюжету в ефір телеканалу ZIK , заступник міського голови Вишгорода Трофим Сергійович Іванов особисто заборонив проїзд до клубу віндсерфінгу

«З моменту, коли у поле зору державної влади потрапляє цей об’єкт – ми змушені реагувати на той факт, що там  немає рятувальної служби…”  – зазначив Олександр Горган

(БРЕХНЯ!!! Там є рятувальна служба, організована самими серфінгістами)

Що вони, будучи громадською організацією, здають обладнання напрокат…

А чому вони громадська організація і все? Бо ви їм землю не даєте!!! Якби вони отримали землю – отримали б інвестиції, отримали б можливість проводити міжнародні змагання системно. Під це діло усі б ваші провінційні убогі заклади розміщення були забиті туристами!!! У Польщі на Балтиці саме так і сталося з прибережними містечками. Як цього не може зрозуміти державний службовець? Просто не вкладається в голові!!!

… Це насправді елітний вид спорту, який звичайній людині просто недоступний…

Оця фраза вимагає особливої уваги. Віндсерфінг – елітний вид спорту? Для Вишгорода? Де сотка землі коштує більше ніж у Києві? Де маса приватного сектору? Весь Вишгород  – це мільйонери і мільярдери. Усі ці люди  – еліта. Бо більшість з них – власники елітної землі.( Невелику кількість обслуговуючого персоналу та бюджетників, що живуть  у багатоквартиних будинках, не рахуємо. )А отже такий вид спорту, якщо він справді елітний, якраз для Вишгорода. Водночас,, схоже,  голова РДА плутає дошку з вітрилом і яхту?  Він плутає спорт і відпочинок? Ті, кого він називає елітою через свої животи не встоять на дошці, не піднімуть з води вітрило. Це спорт, як усі інші. Як велоспорт. Велоспорт набагато дорожчий за віндсерфінг. Чому? Тому що можливостей тренуватися в Україні для підготовки до міжнародних змагань немає, бо немає доріг у горах. А  можливість для тренування серфінгістів є. І безкоштовна. Водосховище у пішохідній доступності жителів Вишгорода.

Ми умисно уникали теми цього клубу, щоб не змушувати їх платити за землю, яку вони зайняли самовільно.

Цьому держслужбовцю років 40. Коли цей клуб зайняв землю на набережній – йому було 15 і він ще навіть школу не закінчив у Калуші.  Можливо, той факт, що пан Горган ( чи Лялька, за попереднім прізвищем) не є місцевим і спричиняє таке його ставлення до людей, які у цьому місті народилися і все життя йому присвятили?

«….таким чином ми допомагали розвитку спорту, не змушуючи їх здійснювати приписи чинного законодавства.  Тому що сьогодні закон, який повинен бути однаковий для всіх, у випадку формального застосування до цієї спортивної спільноти, просто знищить цю структуру.»

Ну що сказати цій людині у відповідь на таке невігластво? З точки зору нормального громадянина, якщо закон на шкоду громаді –  треба про це сигналізувати. Чи були сигнали від Вишгородської РДА стосовно того, що ось, є такий клуб на березі, він формально порушує закон, але фактично, може бути місту дуже корисний як такий, що залучить туристів і податки у місто. Давайте щось робити. Чи було щось таке? Та ні!!!  Мовчки чекали, поки члени клубу зберуть необхідну суму і занесуть кому треба! Чи ні? А якщо ні, як вийшло, що попередні виборні органи міста і району дружно дозволили одному стоматологу з родини президента збудувати не березі житлові будинки? Цю інформацію підтвердив міський голова Олександр Момот.

Більшість з попередньої каденції і зараз засідають і у районній  у міській раді. На жаль, ведучий це питання не поставив. Отож, доведеться відповідь на це питання пошукати при підготовці наступних сюжетів та текстів про цю проблему. Проблема  полягає у тому, що міські начальники не розуміють як такий клуб може їх різко підняти, якщо вони йому допоможуть. А Валерій Прокоп’юк – звичайний спортсмен, не менеджер. Він хоче залишатися спортсменом і не хоче приймати правила гри українських держслужбовців, коли щось комусь треба нести за рішення на користь міста. От є такі наївні. У Прибалтиці вони б уже були почесними громадянами за те, що залучили туристів і доходи до бюджету. А у Вишгороді через печерну …….   міських начальників, зокрема і тих, кого вибрали самі вишгородці, цей клуб 25 років – на пташиних правах.

Цей клуб віндсерфінгу на набережній Вишгорода і питання його легалізації – індикатор корупції і профнепридатності вишгородської влади.  Коли начальники знайдуть спосіб легалізувати віндсерфінг саме під проводом найавторитетнішого українського серфінгіста Прокоп’юка на березі Вишгорода – буде зрозуміло, що у владу нарешті прийшли не лише професійні і чесні, а ще й освічені люди, які працюють не на убогих нездар, а на успішну частину жителів міста, яка рухає його вперед.  Звичайно, віндсерфінг можна вважати елітним видом спорту, якщо ти нічого не вмієш, нічого не хочеш і готовий жити на зарплатню бюджетника, замість робити щось корисне. Звичайно, можна ляпнути, що культура (філармонія, театр) може заробляти на весіллях (див епіграф). Але чому людей з такими уявленнями про спорт, культуру призначають на державні посади?  Є стільки вакансій для таких людей!!! Мести двори, прибирати сміття, працювати у поліції. Армія, зрештою. Чому вони керують цілим районом? Невже не зрозуміло, що це – шлях у прірву невігластва?

Я стежитиму за цією історією сам і колег закликаю поцікавитись  у голови Вишгородської РДА його думками з інших приводів. Можливо, він точно так вважає  читання книжок теж елітним видом відпочинку? За його логікою,  бібліотека – явно нерентабельний бізнес. І м’ясний павільйон у її приміщенні був би доречніший.  Якщо ж голова РДА насправді не такий ………  як виглядає з його коментаря – тоді він просто чекає, що його якимось чином зацікавлять? Поживемо – побачимо. Сподіваюсь, Олександр Любомирович знайде своє місце у житті і не нудитиметься на посаді голови РДА, де треба користуватися мозком.  А якщо сам не зрозуміє, сподіваюсь, йому пояснять ті, хто випадково призначив його на посаду, яка не відповідає його інтелектуальним можливостям. Я особисто старатимусь  знайти для цього вагомі аргументи.

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації