Кожні 12 годин на українських прикордонних КПП на роботу заступають два прикордонники, які виконують наступні види робіт:
1 прикордонник: на вїзді у КПП з українського боку записує у талон номер автомобіля, що в’їжджає на КПП і дає цей талон водієві
2 прикордонник: забирає згаданий талон зі штампом при виїзді з КПП у бік закордону.
Те саме відбувається з іншого боку де авто в’їжджають в Україну
З огляду на це, виникає два питання:
- Де вчать цим прекрасним професіям? Коли і як проводиться конкурс на виконання цієї високоінтелектуальної праці?
- А слабо поставити сканери, як у словаків чи поляків, і зекономити на зарплатні 8 дармоїдів?
Відповідь: сканери поставити слабо. Бо тоді доведеться скоротити цих 8 дармоїдів, а це ж чиїсь родичі… Якщо не так – то чому донині сканери не поставлені? На це питання ДПСУ поки відповіді не дала. Точно так, як не дала відповіді на питання, чому при шести наявних робочих місцях працює одне або два, навіть тоді, коли на кордоні збираються десятигодинні черги?
Висновок: прикордонники зацікавлені у тому, щоб черги на кордоні ніколи не зникали. Це їх джерело заробітку. Заради цього місцеві жителі мріють назбирати грошей на посаду прикордонника на КПП і заради цієї мети возять у трусах цигарки через кордон. У цьому місці у стандартного українського редактора виникає думка: «Оціночне судження». ЦЕ ФАКТИ!!! Якщо ні – буде судовий позов до мене. А у суді я вже якось собі пораджу. Я уже два роки досліджую чергу на українсько-польському кордоні. Говорив на цю тему з прикордонним начальством у Києві, у Львові, з керівництвом митниці, з послом Польщі в Україні, з послом України у Польщі, з контрабандистами, з пересічниками.
Прошу прочитати, подивитися відео і прослухати мої матеріали за лінками і потім тільки робити висновки стосовно того, що я викладу далі.
Отже, проаналізувавши усе побачене і почуте стверджую, що черги на кордоні можна прибрати дуже швидко і легко, здійснивши кілька нескладних кроків.
- Підняти вартість цигарок і алкоголю до польського рівня, що моментально забере мотивацію 99 відсотків черги на кордоні у ній стояти.
Чому цього досі не зроблено? Цигарки – соціально важливий товар? Алкоголь – життєво необхідний продукт? Звичайно, ні! Отже, сміливо можна підняти акциз до польського рівня, припинивши таким чином перевезення цих товарів через кордон ніби-то для власних потреб, а насправді – на перепродаж.
- Уже куплені власниками карток МПР авто на польських бляхах розмитнити в Україні за нульовою ставкою. Встановити дату, після якої жодне таке авто не може бути придбане власником картки МПР і вїхати в Україну у статусі транзиту. Це прибере потребу власників авто на польських бляхах кожні п’ять діб стояти у черзі на кордоні Вони ніколи не куплять нового авто, бо воно в Україні задороге. Натомість, автомобілізація найбідніших – це важлива соціальна функція держави. І такий крок був би позитивно сприйнятий прикордонною громадськістю та якось би компенсував підняття вартості цигарок і алкоголю до польського рівня.
- Негайно звільнити керівництво прикордонної і митної служби. Не забути при цьому про звільнення людини, відповідальної за набір кадрів. Інтелектуальний рівень українських прикордонників настільки низький, вони настільки примітивно мислять і настільки необізнані з правилами спілкування, що це просто ні в які ворота не лізе. А рівень фізичних кондицій цих людей у погонах просто не витримує жодної критики. Люди на КПП, у разі, якби їм довелося використати зброю, навряд чи дістали б свій пістолетик вчасно, бо заплуталися б у жирових складках. Чому з польського боку кордону немає людей з зайвою вагою на КПП? Бо там працює кадрова служба і розуміє, що кордон – це вітрина, візитка. Важлива складова правильної кадрової політики – за жодних обставин не брати на КПП людей, що мешкають поряд з кордоном, мають там хоча б мінімальні родинні зв’язки. Люди з заходу мусять служити далеко на сході або півдні і навпаки. Бо, їй-богу, важко дивитися на те, як прикордонник перевіряє родича- контрабандиста. Постійний конфлікт інтересів, який прикордонники і місцеві жителі успішно долають на шкоду державі. Мені розповіли про волинянку у декреті, яка возить величезні сумки з цигарками через кордон. Вона працювала до декрету на митниці і після декрету, мабуть, теж туди піде…
У приватних розмовах люди у погонах, з якими я спілкуюся, заявляють, що насправді на КПП працюють так звані «шлагбауми» і вони не можуть репрезентувати ДПСУ. Що насправді, реальні прикордонники не світяться і мовчки, тихо роблять свою роботу та виявляють контрабанду і реально охороняють кордон. І що їхня робота потрібна, корисна та якісна. Не заперечую. Але мене цікавить спокійний і якісний перетин кордону без корупційної 10- годинної черги. І у зв’язку з цим питання до прикордонників:
1 Чому на КПП працює одне вікно замість шести навіть тоді, коли на кордоні збирається черга з 400 машин? Відповідь: «У нас не вистачає людей»
АЛЕ Ж ЦЕ БРЕХНЯ!!!!
Одразу чотири людини можна звільнити від видавання і забирання талончиків і посадити за комп’ютери на паспортний контроль. Чому цього не зроблено?
Крім того, помітив, що коли я прибуваю на кордон і прикордонники про це дізнаються, різко починають працювати ще три місця паспортного контролю і черга починає рухатись швидше. Чому так? Чому не можна організувати це на постійній основі? У випадку з виїздом з України ще можна зрозуміти: поляки багато часу витрачають на контроль одного авто і у мене враження, що спеціально гальмують чергу. Це окрема розмова
А що заважає оперативно пропускати на українському КПП на в’їзд в Україну?
Контроль мого авто і у поляків і в українців обмежується п’ятьма хвилинами на обох КПП: «Відкрийте багажник, закрийте багажник, що везете? Мета поїздки?, Щасливої дороги» Чому заради цих п’яти хвилин я мушу стояти у черзі контрабандистів впродовж 10 годин?
А поряд зі мною стояли поляки, що вирішили поїхати відпочити на озеро Світязь. Як думаєте, вдруге вони наважаться на такий туристичний подвиг?
Люди з малого прикордонного руху самі знищують потенціал свого регіону, щодня стоячи у черзі з цигарками в трусах. Пояснювати їм усю шкоду такої діяльності – все одно що пояснювати тарганам їхню непотрібність на кухні. Дихлофос тарганів переконає швидше. Саме таким дихлофосом і має стати підняття вартості алкоголю і цигарок до польського рівня. А пігулкою для подолання цього стресу буде розмитнення за нульовою ставкою уже придбаних авто на польських номерах, щоб у них не було потреби кожні п’ять діб виїздити за кордон для збереження транзитного статусу. Обидва ці рішення – у компетенції уряду. Треба тільки, щоб хтось докричався до них і щоб було бажання витягти кордон з корупційного болота раз і назавжди.
У коментарях під текстами на цю тему я постійно знаходжу повідомлення типу: «А де ж взяти роботу?» «А ви знаєте яка у нас зарплата?» «Люди виживають. Вони нічого не порушують» «Хай нам держава забезпечить, тоді ми… »…. ну і так далі. Знаєте, у наркомана теж є серйозне виправдання, чому йому треба вколотися. Але лікар розуміє, що колотися наркоману – це себе знищувати. А наркоман цього сам не розуміє, поки хворий. Тому лікар наркоману колотися не дає, навіть силою. Так і українське прикордоння треба відлучити від контрабандної голки вольовим рішенням про підняття вартості цигарок і алкоголю. А у прикордонники набрати тих, для кого присяга – не порожній звук, а погони і пістолет – не можливість заробляти, а відповідальність перед державою. До речі, якщо ви знаєте хоча б одного порядного митника або прикордонника на західному кордоні (вступив у академію прикордонної служби без десятки тисяч доларів хабаря генералу, не заплатив за вступ дитини у цю академію, говорить українською, не купив своє місце на кордоні, не бере участі у схемах пропуску контрабанди, не зливає соляру, куплену на державні гроші, затримав родича-контрабандиста) – напишіть мені про нього у приват фейсбука – розкажу про нього. Я впевнений, що десь така людина є. Просто мені поки що не вдалося її зустріти.
Що далі? – питають мене у коментарях. А далі треба писати скарги на кордоні, якщо ви стоїте довше ніж півгодини. Треба за допомогою звернень пояснити владі обох країн, що черга на кордоні – неприйнятна. Кому потрібен текст типової скарги польською та українською мовою – пишіть мені. Вишлю у відповідь