Посипались запитання такого типу: “Тимчасовий захист продовжено до 04 03 2025” тому сенсу подавати на карту побиту немає?
Відповідаю: справді Єврорада (поки що не ЄВРОКОМІСІЯ, виконавчий орган ЄС, а ЄВРОРАДА) домовилась про продовження тимчасового захисту до 04 03 2025. Що це означає? Що тепер на підставі цих домовленостей, ЄВРОКОМІСІЯ має видати відповідне розпорядження, а потім кожна країна ЄС мусить це затвердити і видати свій порядок продовження тимчасового захисту для громадян України. Ось нижче лінк на першоджерело цієї інформації – сайт Євроради.
Процитую тут і перекладу для зовсім лінивих.
How long does temporary protection last? Як довго діє тимчасовий захист
Depending on how the situation in Ukraine evolves it can be extended for another year, until March 2025. Залежно від ситуації він МОЖЕ бути продовжений до березня 2025 року. Зверніть увагу на слово МОЖЕ.
Далі ще важливіше
Is temporary protection automatic? Чи тимчасовий захист надається автоматично
The temporary protection is automatic but beneficiaries should apply for a residence permit in the EU country where they have decided to stay. Тимчасовий захист надається автоматично, але той хто ним скористався ПОВИНЕН податися на дозвіл тимчасове перебування у країні, де вирішив залишитися.
А тут – інформація про те, що домовились продовжити до березня 2025. Натисніть на фото щоб перейти до першоджерела
ДОМОВИЛИСЬ ПРОДОВЖИТИ і ПРОДОВЖИЛИ – це різні речі, Звертаю на це увагу
З цього випливає, що захист діятиме, але податися на побит треба. Звичайно, на території Польщі нині діє порядок, за яким до 04 03 2023 року нічого можна не робити з цим. Але європейська рада чітко визначила що і як треба зробити і про це написано на сайті.
Щоб було зрозуміло, хто ухвалив рішення – ось Вам інформація про те, що таке Європейська Рада.
Європейська рада — вищий політичний орган Європейського союзу, який складається з глав держав та урядів держав-членів ЄС. Членами Європейської ради є також її голова, який обирається раз на 2,5 роки, та голова Європейської комісії.
Тобто це дорадчий орган, який щось обговорює, але законів, котрі потім треба виконувати результат цього обговорення ще не є. Результатом цього обговорення потім ще буде тривала процедура імплементації цих домовленостей і перетворення їх у закони у кожній з країн. Сподіваюсь зрозуміло. Все це я до того, що наразі жодного закону який би щось продовжував для громадян України у Польщі – немає. Можливо, буде. Але ще немає. Яким буде в результаті це продовження наразі невідомо. Я прогнозую, що перебування людям у Польщі продовжать. Але у разі їх виїзду за межі Польщі тимчасовий захист буде скасований. Нині це уже відбувається у наступний спосіб: людина виїздить, наприклад, до канади на 90 днів. Повертається – її статус укр анульований, дія пл не завантажується, вона не може виїхати за межі Польщі, бо їй можуть вліпити заборону вїзду. Німці, скажімо, часто таке роблять з українцями, що подорожують через Німеччину з польськими вїздами і без статусу укр та карти побиту. І ця людина, робота якої передбачає відрядження по країнах ЄС, фактично втрачає можливість пересуватися за межами Польщі. У неї була можливість податися на побит часовий і отримати карту побиту у момент коли вона з Канади повернулася (у березні 2023 року) але вона вирішила: а навіщо, як перебування і так продовжено до березня 2024 року? І тепер опинилася у складній ситуації.
Тобто, вілповідаючи на питання, чи треба подаватися на побит часовий, маючи інформацію про продовження тимчасового захисту моя відповідь – так. Думка про те, що найближчим часом в Україну можна повернутися бо там уже не падатимуть ракети і бомби – наївна маячня. Залишки совка ще довго псуватимуть життя Україні. Розраховуйте на 5 або і більше років. Тому не рекомендую чекати з моря погоди. Користуйтесь можливістю легалізувати хоча б своє перебування, якщо ви працюєте чи займаєтесь бізнесом, бо дітей, що прибули після 24 02 2022 року поки що подати на карти не вдасться. Я не виключаю, що Польща дозволить подавати на побит часовий дітей зі статусом укр з тих родин, де хоча б один член родини зі статусом укр або працює або займається бізнесом. Але це лише мої припущення. Як буде – побачимо. Розмови про те, що на побит часовий подаватися не треба бо уже продовжено тимчасовий захист я вважаю диверсією проти громадян України, вірусом, котрий шкодить. І ще раз нагадую, що рішення, яке б зобов’язувало, ще немає. Є лише домовленості глав держав, озвучені Європейською Радою. Тому мої поради:
Якщо ви працюєте або провадите дялальность господарчу – подайтеся на побит часовий
Якщо ваша дитина вчиться, їй уже є 17 років – знайдіть їй якогось роботодавця, який погодиться взяти її на роботу після отримання карти побиту, підпишіть у нього відповідні документи і подайте дитину на побит часовий з працею.
Не варто чекати з моря погоди, щоб потім не кусати лікті.
Будуть питання ПІСЛЯ ПРОЧИТАННЯ – ставте. Прошу ставити питання, відповідей на які ви не знайшли. Не питати чи правда те, що написано і самим це перевірити, пішовши за вказаними лінками на сайт першоджерела – Європейської Ради.
Телефон (WhatsUp) `+48 730150901 Facebook, Twitter, Instagram, Youtube. Прямий ефір радіо