ПП “Орєст” , яке орендує ділянку берега в затоці Берковщина, ніякої зони відпочинку там робити не збирається, а хоче побудувати готельний комплекс. Власники пов’язані з групою Приват.
В 2013 році прокуратура вже намагалася забрати в «Орєста» цю земельну ділянку з тією ж аргументацією про неведення будівництва і програла суд. (від редакції: це стандартна схема узаконення рішень Київради, коли вони ухвалені з грубим порушенням. Прокуратура подає позов, згодом або пропускає терміни оскарження, або погоджується з купленим рішенням суду)
Власником ПП «Орєст» на момент отримання ділянки у 2004 році був Ігор Гарькавий, у 2005 р. власниками стали Валерій Міщенко (20%) та Олег Бокій (80%), вони ж лишаються власниками понині.
Олег Бокій в 2004-2008 р.р. був директором «Розрахункового центру ЗАТ КБ «Приватбанк» у Києві. Окрім того Бокій відомий як керівник фірми «Аеробуд», яка мала виступити підрядником будівництва готелю.
Акціонерами «Аеробуду» є п’ять кіпрських компаній, близьких до одного з лідерів групи «Приват» Геннадія Боголюбова: «Ренальда інвестментс лімітед», «Формоса інвестментс лімітед», «Грінгот ентерпрайзес лімітед», «Сісера інвестментс лімітед», «Броалія венчерз лтд».
Бокій очолював компанію в 2007-2011р., з грудня 2014 р. знову є в.о. голови правління. Керівником «Аеробуду» в перерві між двома строками Бокія був Григорій Козинський, який раніше виконував будівельні проекти на замовлення Боголюбова, наприклад, будівництво єврейського центру «Менора» у Дніпропетровську вела очолювана Козинським фірма «Рубікон трейдінг». А інша заснована Козинським фірма «Рубікон-моноліт» отримала від Дніпропетровської облдержадміністрації підряди на будівництво оборонних споруд на кордоні з ЛНР і ДНР на 62,85 млн грн.
Довідково:
згідно з планувальними обмеженнями на Містобудівниому кадасті Києва ділянка повністю розташована в зоні потенційного підтоплення, а ззгідно з функціональним зонуванням Генплану мала б належати до території зелених насаджень загального користування.
За матеріалами судової справи більша частина ділянки (2,79 га) раніше була в користуванні у Київської міської водомоторної пристані, там повинні були влаштувати ремонтно-відстійний пункт мотосуден. Однак у 2003 р. у зв’язку з ліквідацією підприємства, Київрада ділянку вилучила, зарахувала до земель запасу житлової та громадської забудови, і передала в оренду «Орєсту» під будівництво вже вказаної вище зони відпочинку. При цьому зазначалося, що понад гектар належить до прибережної захисної смуги і ще півгектара – до водної акваторії.
Згідно з договором від 2004 р. фірма повинна була завершити будівництво не пізніше, ніж через три роки з моменту підписання оренди.
У 2007 р. фірма справді замовляла в геодезистів топографо-геодезичні роботи, а в проектувальників – проектно-кошторисні роботи з будівництва зони відпочинку, і навіть найняла підрядника – ЗАТ «Аеробуд». Однак згодом замовила проект уже іншого будівництва: готельно-розважального комплексу з паркінгом та фітнес-центром, кафе-баром-рестораном, тенісними кортіами і причалом для маломірних суден.
Дозвіл на розробку проекту було отримано в КМДА, при цьому остання також погодила намив берега затоки і розпорядилася «передбачити максимальне використання підземної частини території для будівництва паркінгів».
В 2013 р. прокуратура подала до суду, наполягаючи на невиконанні договору. Однак суд позов відхилив. Судове рішеня можна прочитати тут
Стосовно забудови в цілому суд зазначив, що фірма хоч не змогла вкластися в строки договору – однак під час дії спірного договору вчиняла дії, необхідні для затвердження документації і початку робіт.
Щодо порушення цільового використання, яке могло б стати причиною розриву договору – то підставою є саме факт використання землі не за цільовим призначенням (засвідчене, наприклад, ДАБІУ), а не невикористання земельної ділянки протягом трьох років