Найскладніша справа і найгидкіша ситуація у процесі легалізації перебування – це коли подані вами документи на карту побиту залишили без розгляду. Чому таке може трапитись і що у такому разі робити? Саме про це – у тексті далі.
Зверну увагу, що все написане нижче стосується людини, термін перебування якої не продовжений через карантин. Якщо термін перебування продовжений автоматично – не треба нічого робити з того, що написано нижче. Просто подайте новий вньосек і уже не пропустіть листа. Яким чином зрозуміти термін перебування продовжено чи ні? Текст про це – за лінком. Якщо описані за лінком ситуації вас не стосуються – поверніться до читання цього тексту і робіть як написано.
Отже, ви подали вньосек на побит часовий і чекаєте листа з запрошенням на здачу відбитків. Нині через кілька днів після того, як ви подали вньосек – приходить смс на номер, вказаний у вньоску про те, що вньосек зареєстрований і що треба чекати листа. «Чекати листа» – це не означає чекати, поки у скриньку щось покладуть. Треба ходити на пошту, показувати паспорт і питати чи не було листа, треба електронічно питати чи була у справі кореспонденція, треба письмово питати чи була у справі кореспонденція і здавати ці листи у канцелярію. Не можна нехтувати. На жаль, у більшості таких нехороших випадків, перший лист, яким вас запрошують на відбитки, не приходить, або приходить і ви його не отримуєте. А другий чомусь завжди приходить. А там уже написано про те, що у зв’язку з нездачею відбитків, не показанням паспорту вньосек залишається без розгляду.
У такому разі потрібно написати прохання про повернення терміну, до якого докласти листа-рекламацію на пошту. У проханні про повернення терміну потрібно обґрунтувати брак Вашої провини у тому, що ви не прийшли у відведені терміни здавати відбитки. На жаль, таке прохання, до позитивного рішення з цього приводу, не дає підстав для легального перебування. Тобто, якщо вньосек залишено без розгляду, то, на жаль, людина перебуває на території Польщі нелегально з моменту, як у неї закінчилася віза чи карта. За таких обставин не можна потрапляти на контроль документів. Бо перший же контроль спричинить депортацію. Потім, звичайно, депортацію можна буде оскаржити до шефа уженду до справ іноземців і перебувати на території Польщі далі. Однак, краще все ж дочекатися поки буде ухвалене позитивне рішення стосовно прохання про повернення терміну і повторно вислане запрошення на відбитки.
Отже, підсумовуючи. Якщо ви отримали повідомлення Zawiadomienie про залишення вньоску без розгляду, робите наступні речі.
Йдете на пошту і пишете рекламацію – тобто повідомлення про неналежно надану послугу. Підтвердження у вигляді копії рекламації з штампом пошти забираєте собі.
Пишете прохання про повернення терміну усунення браків формальних і додаєте до цього копію зданої на пошті рекламації
Пишете окремого листа у канцелярію з проханням повторного надсилання запрошення на здачу відбитків – wezwania
Пишете прохання про огляд матеріалів справи і коли вам призначать дату огляду справи – фотографуєте там везванє і йдете з цим фото здавати відбитки пальців так, ніби ви не отримували жодного повідомлення про залишення вньоску без розгляду
У разі як вам відмовили у поверненні терміну – пишете скаргу Zażałenie до шефа уженду справ іноземців на бездіяльність воєводи у вашій справі.
Ще йдете на особистий прийом до воєводи. Там жива черга і конкретні дні прийому. Є уже досвід, коли людина пішла безпосередньо до воєводи і її справа зрушила з місця. Треба це пробувати практикувати. Навряд чи цей варіант для масового ужитку, але мій сайт читають тільки люди з мозком, отже це для усіх моїх читачів.
Якщо ж усе вищеперелічене не спрацювало – зголошуєтесь до прикордонників, отримуєте депортацію, оскаржуєте депортацію до шефа уженду за посередництвом коменданта плацувки стражі гранічної і чекаєте рішення. Чекати можна і два роки. І весь цей час легально перебувати. Працювати – під сумнівом. Але перебувати – сто відсотків.