Бетонні терористи готуються перебудувати садибу Терещенків на бульварі Тараса Шевченка, 34!

1111222333444Автор Олена Єскіна 

Друзі, мені стало відомо, що ВАТ «Центрелеватормлинбуд» готує знищення (перебудову) улюбленої всіма киянами унікальної садиби Терещенків, розташованої на бульварі Тараса Шевченка, 34!

Садиба, побудована у стилі неоготики у 1874 році, вже понад сотню років залишається прикрасою й візитівкою Києва та є пам’яткою архітектури місцевого значення (рішення київського міськвиконкому №49 від 21.01.1986р., охоронний номер 110. Флігель будинку теж перебуває на державному обліку як нововиявлена пам’ятка архітектури (наказ по управлінню охорони пам’яток №15 від 02.04.1998р.) Містобудівний інтерес представляють також огорожа та ворота, виконані в єдиній стилістиці з усім комплексом будівель.

Садиба також має велике історичне значення: крім того, що у ній мешкали відомі київські меценати Терещенки, тут містилося генеральне секре¬тарство шляхів сполучення УЦР і УНР, Міністерства шляхів сполучення УНР і Української Держави, а також було обрано Директорію УНР!

До кінця 2007 року садиба перебувала на балансі КП «Київжитлоспецексплуатація», яка здавала її в орендне користування. Але у 2008 році Черновецький, за корупційною схемою, передав унікальні будинки у власність Відкритому акціонерному товариству «Центрелеватормлинбуд» під РЕКОНСТРУКЦІЮ (перебудову), який свідомо довів їх до аварійного стану!!!

Протягом останнього місяця власник будинків намагається отримати довідки, що вони не представляють історичної цінності або вже не придатні до реставрації, а тому реконструкція є єдиним виходом!

Статус території, де розташована садиба, та самої пам’ятки не дозволяє проведення жодних робіт з реконструкції або будівництва. Чинне законодавство дозволяє виключно реставрацію. Але, як ми бачимо, унікальні будинки свідомо доводяться до руйнування недобросовісними власниками. Укладені на частину будинків охоронні договори з моменту їх укладення не виконуються! Зараз будинки знаходяться в аварійному стані (фото ззовні додаються, що відбувається всередині – можемо лише здогадуватися)

Під час своєї депутатської каденції виносила питання про відчуження будівлі до комунальної власності. Управління охорони культурної спадщини та правоохоронні органи з незрозумілих причин бездіють, кримінальна справа за ст. 298 Кримінального Кодексу України по відношенню до недобросовісних власників не порушується, оскільки вони мають потужнє лобі в органах влади!

Прошу включитися до порятунку садиби Терещенків всіх небайдужих киян та журналістів й примусити київську владу та правоохоронні органи:
1.з’ясувати правомірність відчуження будинків садиби Терещенків з комунальної власності;
2. негайно ініціювати відповідні заходи щодо повернення будівель на бульварі Т.Шевченка, 34, доведених недобросовісними власниками до аварійного стану, у власність територіальної громади м. Києва у порядку та на підставах, визначених чинним законодавством України;
3. сприяти притягненню до відповідальності недобросовісних власників за ст. 298 ККУ
У протилежному випадку Київ втратить унікальний будинок.

Лише надання максимальної публічності цій ситуації, може врятувати пам’ятку архітектури місцевого значення – садибу Терещенків на бульварі Шевченка, 34!

РБЦ банер 2 варіант

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації