Бетонний тероризм у Києві. Сюжет на телеканалі ZIK

Григоренка

Вашій увазі пропонується два варіанти сюжету. Перший – такий як вийшов в ефір. Зроблений з урахуванням думки професійного, досвідченого редактора, яка щодня читає десятки сюжетів і забезпечує хороші рейтинги новинам, які робить.  Потім цей текст уважно прочитав і підправив професійний режисер телебачення, який де уже тільки не працював і що тільки не знімав.

А це – перший варіант, у якому я хотів дати більше інформації і читати текст за кадром як для людей з мізками – не як для телеглядачів прийнято читати. Буду вдячний за коментарі. Мені здається, що розжовуючи глядачу інтонаціями, спрощуючи тексти, я висловлюю таким чином неповагу до глядача. А ви що скажете?

І ще, при підготовці сюжету професіонал з новинного телеканалу переконував мене у тому, що сюжет має ухил в один бік. Мовляв, сторона забудовника представлена гірше, ніж сторона місцевих жителів, які виступають проти порушення ДБН.  З цього приводу у мене є хороша аналогія. Такі професіонали сюжет про згвалтування знімали б, сприймаючи гвалтівника, як людину з іншою точкою зору на кохання ніж жертва. У цьому біда медіа. Злочинців вони вважають людьми з іншою точкою зору, а страшне порушення ДБН і фальсифікацію містобудівної документації сприймають як нормальний містобудівний процес і вірять тому, що написано, навіть якщо у натурі бачать, що написане – брехня. Як у цьому випадку, коли озеро називають грунтовими водами.

На відео нижче – результат діяльності бетонних терористів з висоти пташиного польоту, освячений описаною вище роботою медіа і сприйняттям цієї глобальної проблеми як локальної проблемки – звичайного конфлікту, яких сотні скрізь.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації