Я просто зібрав свої фейсбучні пости впродовж тижня, потім повикидав те, що не згодиться читачам і пропоную вашій увазі те, що залишилося. Пишіть у коментарях питання та враження. Додавайте інформацію. Бо я можу судити тільки про невеликий сегмент того, про що пишу. А людям, які це читають, потрібна повніша картина. Дякую наперед
Ми зараз рекрутуємо активно на фірму вілсон, де чоловіки і жінки продукують ось такі рекламні стенди.
Єдиний недолік цієї роботи – у деяких цехах там дуже холодно Тому треба добре одягатися. 13 злотих брутто за годину. Робимо дозволи на працю і подаємо документи на карти перебування. Там, до речі, є пристойна їдальня з дешевими гарячими обідами
“””””””””””””””””
їПотребуємо 10 водіїв категорій С і E Робота від початку лютого. Їздити по Європі. Резюме надсилайте на [email protected] Польська мова обов’язково. Бажано з картою поляка або картою побиту. Але якщо немає – ми зробимо воєводське запрошення на цю роботу.
До уваги працівників складу книгарні “Матрас”. Можна приходити укладати угоди до кінця лютого. поки що ставка не змінюється.
“”””””””””””
Прийшов хлопець з Мадагаскару влаштовуватись на склад. Має карту побиту видану з гуманітарною метою з доступом до ринку праці. Для його працевлаштування потрібен також його паспорт. “Де Ваш паспорт?” – питає колежанка. “Я його викинув, бо термін його дії закінчився…” На жаль, не змогли його взяти
“”””””””””””””””
Щойно прийшла пані родом з Петриківського району. У неї – відмова у наданні статусу біженця. Питання, чи якось впливає відмова у наданні статусу біженця на видачу візи за звичайним воєводським запрошенням? Пані десь чула, що таким як вона “біженцям” відмовили у робочій візі. І вона вважає, що саме через те, що вони перед тим просили статус біженця, тому, за її словами, мали три місяці почекати. Хто що знає на цю тему? Дякую наперед за інфо. До речі, пані ніколи не була у зоні конфлікту. І на статус біженця подала за порадою якихось знайомих, які, за її словами, уже тривалий час живуть на статусі біженця. На статус біженця вона подала, маючи намір залишитися у Польщі. Про карту побиту почула уже тоді, коли подала документи для отримання статусу біженця… Попросив познайомити з вихідцями з Рави руської, які, за її словами,мають статус біженця. хочеться зрозуміти на яких підставах їм цей статус дали.
UPD: З’ясував. Після відмови у статусі біженця, не можна подавати документи на карту побиту, а дозвіл на працю можна робити і віза буде
“””””””””””””””
У суботу зранку 10 дзвінків від нелегальних працівників, що бажають легально працевлаштуватися у Польщі
Телефонний діалог з кандидатом:
– А Ви даєте умову о праце?
– Так, на кваліфіковані вакансії даємо, наприклад, оператор електронавантажувача йде на умову о праце до нашого клієнта через три місяці успішної роботи. Який рівень польської мови у вас?
– Хороший
– Więc, możemy z Panem rozmawiać po polsku. Jakie ma Pan doswiaczenie zawodowe?
– Шо-шо?
– З таким рівнем знань польської мови єдина відкрита вакансія – підмітайло, працівник складу. На цю роботу умову о праце не дають. Бо праця має підрядний характер.
У нас є різна робота, зокрема зараз беремо водіїв категорії с і є для роботи по Європі від польської фірми. Але без польської мови – тільки підмітайло. Я теж був підмітайлом півроку, поки вчив польську мову. Це нормально. І корисно для здоровя та переоцінки себе як фахівця. Наприклад, ви думаєте, що ви вчитель на підставі того, що у вас є диплом вчителя і ви працюєте у школі. Але вам платять чотири тисячі гривень зарплатні, а решту ви мусите збирати з батьків “на штори”. У такому разі ніякий ви не вчитель. Ви – злодій. А вашу роботу цінують упятеро дешевше ніж роботу підмітайла у Варшаві. І тільки тут, у нас на складі, ви це зрозумієте. А згодом відчуєте кайф, коли станете справді вчителем і будете заробляти як вчитель та, власне, вчити, а не збирати “на штори”
Або, наприклад, ви думаєте, що Ви – журналіст на підставі того, що у вас є диплом журналіста і ви працюєте на телебаченні. Але, вас змушують про це робити сюжет, а про це – не робити. І ви погоджуєтесь, бо вам платять нормальні гроші – не хочеться їх втрачати. То у такому разі ви – не журналіст. Ви – гівно з мікрофоном. і зрозуміти це вам допоможе проста фізична робота у нас. Заробляти ви будете стільки ж, але зможете себе поважати. Вакансії нашої агенції – безкоштовні. Але коли хтось шукає роботу, яку наша агенція не пропонує – я можу надати інформацію у позаробочий час як приватна особа. Що я роблю, коли мене просять знайти роботу, якої у нас немає? Я обдзвонюю своїх знайомих – будівельників, прорабів, українців і поляків. Пропоную їм конкретного працівника, даю їм Ваше CV яке доведеться перекласти польською, далі я йду в інтернет і телефоную по оголошеннях. Коли знаходжу те, що підходить клієнту – з’єдную його з роботодавцем і стежу за усім цим до укладення угоди. Так це виглядає.
“”””””””””””””””””””””””
Такий комплект безкоштовно отримують усі громадяни України, Росії і Білорусі, які приходять у нас працевлаштовуватись. Ну, що поробиш, коли маємо профнепридатного, байдужого посла “ні риба ні мясо” у Польщі. Мусимо самі собі радити. Хто готовий написати скаргу стосовно стояння на кордоні – приходьте на Ciolka 12 кабінет 325 у Варшаві – отримаєте роздрукований шаблон скарги, який зможете доповнити чи поправити під ваші обставини. Тут цю скаргу можна скачати
Кілька слів про життя українця у Варшаві
Дочка власниці варшавської квартири, де я поселився, попросила свого брата, щоб він домовився з кабельним оператором про встановлення у квартирі інтернету. Бо старшій пані, яка тут мешкала, інтернет не був потрібен, а мені – потрібен. Брат домовився з майстром, відкрив майстру квартиру (мене про все це повідомили і запропонували прийти. Я попросив, щоб без мене, бо не мав можливості залишити офіс). Поставили новий модем і роутер, залишили пароль, продублювали смскою. Як це вплине на вартість оренди квартири – мабуть ніяк не вплине, бо умова з кабельним оператором передбачала наявність телефону, телесигналу і інтернету. Це я до того, що жодної мотивації, окрім зробити мені добре діло, у цих людей не було. Ми з ними познайомились два тижні тому. Вони – поляки. Я – українець. Це я все пишу для тих ідіотів, які кожну маргінальну херню розкручують до новини про українсько-польську взаємну вічну і невиправну неприязнь. Я таким створінням пропоную піти за відомою їм адресою. Українці і поляки – міцний економічний союз
“””””””””””””””””””
Купиві у вуличного торговця у. Варшаві яблук. Я – проти торгівлі на тротуарах, але сьогодні був – ЗА. Чому? Тому, що у цього фермера був дозвіл на торгівлю від власника землі – територіальної громади, він заплатив податок за те, щоб тут торгувати. Усі знають, що він привіз своє, він з усіма вітається, бо давно тут торгує по вихідних. І головне – О 14 годині його вже не було і жодного сміття він не залишив після себе.
“”””””””””””””””””””””
Вчора перукарка мені пояснила головну причину нелюбові варшавяків до совкового монстра на місці єврейських камяниць 19 століття.
Що це за причина? Виявляється, за даними перукарки, було два варіанти: метро або цей совковий монстр. І (за висловом варшавяка) локальні дуполизи обрали совкового монстра, а метро відклали на потім.
“””””””””””””””””””””””””
Вирішив стати на тимчасовий консульський облік. Заповнив два документи: облікову картку і заяву. Заповнювати довелося ручкою. Такі вимоги. За даними сайту посольства України у Польщі, за постановку на консульський облік консульський збір не стягується, водночас у зразку заповнення заяви вписана квитанція про сплату консульського збору. Зайвий доказ профнепридатності українських дипломатів у Польщі. І з цим треба щось робити.
ЖИТЛО!!!!
Кімната у квартирі на 5 поверсі, площею десь 12 -14 кв. метрів, два ліжка, дві шафи, стіл, хороший інтернет. Є спільна з іншими мешканцями кухня, два санвузли з душ. кабінками, пральна машина. Є ліфт. Новий, сучасний будинок, територія огороджена і охороняється. Знаходиться недалеко від Дворца Заходнього. Поряд Блю Сіті і великий Карфур, недалеко Бедрьонка. Чудове місце, поряд парк з здоровенним ставком. По оплаті – 550 зл. з одного, якщо платити до 6 числа кожного місяця, якщо пізніше – то 600, + комунальні десь до 100 злотих. Сусіди нормальні, молоді, переважно польські студентки. Господарі зайве не напружують, ми їх бачимо не часто. Ще є кауція в розмірі 1 місячної оплати.
Також з початку лютого вільна однокімнатна квартира на вулиці Елекційній 1200 в місяць.
Ну і наостанок – графіті у переході поряд зі стадіоном. Такі вони – польські фулігани