Чому не варто доручати свою справу по карті побиту роботодавцю чи людям від роботодавця?

Пряма відповідь на запитання з заголовка – тому що ви можете з тієї роботи звільнитися і роботодавець не захоче далі вашою справою займатися, а якщо ви підете з конфліктом, як це часто буває – роботодавець ще й постарається створити вам проблеми при перебранні контролю за своєю справою. Часто роботодавці у таких випадках заявляють працівникам, які від них ідуть, що вони їм анулюють вньосек, анулюють карту, зорганізують видворення з країни і так далі. Таких випадків у моїй практиці було десятки а може уже і сотні чи тисячі, якщо рахувати з тими, хто питав поради у такій ситуації.

Друга причина чому не варто доручати свою справу про побит часовий чи сталий чи ще щось у справі легалізації перебування, роботодавцю. Тому що людина, яка на фірмі де ви працюєте, займається легалізацією перебування, теж може звільнитися. І ви будете довго шукати кінці і ще більше заплутаєте цю ситуацію. У мене був такий випадок нещодавно, коли людина, яка реєструвала вньосек, звільнилася і іноземка та її роботодавець змушені були найняти мене, щоб я шукав кінці. Зрештою, у цій справі отримано позитивне рішення і ми чекаємо смс про отримання карти.

Треба памятати, що легальність роботи – це справа роботодавця, а легальність перебування – це справа особисто іноземця. Роботодавець часами зацікавлений, щоб іноземець якомога пізніше отримав карту побиту, щоб не шукав собі іншої роботи. Жодних юридичних перешкод для звільнення у процесі отримання карти, немає. Але працівники часто стримуються від зміни роботодавця у час поки чекають на отримання карти, боячись напсувати собі з документами.

Ще є проблема з великими корпораціями. У мене останньо було кілька клієнтів з великих IT компаній де є свій відділ легалізації перебування, але вони вирішили не користуватися його послугами, дізнавшись про їхні результати з колегами. Наприклад фірма ЕПАМ де працює понад три тисячі працівників тільки у Польщі, нестелепна була впродовж року навіть подати вньосек своєму працівникові, котрий зрештою звернувся до мене і уже отримав карту.

У іншому випадку українська фірма перевела своїх працівників на дялальность господарчу і супроводжувала їх. Але вони вирішили, щоб їхньою справою займався я. І я отримав результат швидше від працівників корпорації.

Чомусь вважається, що легалізація перебування – це просто і будь-хто може цим займатися, тому, з того що я бачу, у великих корпораціях цими справами займаються коханки чи коханці керівників. Відповідні і результати. Отож, рекомендую десять разів подумати перед тим як доручати свою справу з картою побиту роботодавцю чи комусь з фірми роботодавця. Це у 90 відсотках випадків – лажа.
Якщо у вас інший досвід – напишіть у коментарях. Запрошую до слухання моєї онлайн радіостанції та долучення до мого ютуб каналу де є чимало корисної інформації на тему легалізації перебування

 

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації