Дарницька поліція: “Викрадені авто переважно залишають за кілька кварталів від місця крадіжки на інших номерах”

ПоліціяРозмова з представником дарницького управління національної поліції, яку я планував ще місяць тому, коли відправляв інформаційний запит,  таки відбулась. На мої запитання відповів не начальник (з Донбасу котрий). Отож я поки що не знаю, чи має начальник дарницької поліції середню освіту чи не має? Як це визначити? Дуже просто. Якщо людина має середню освіту  – вона може відповідати на запитання українською мовою. Якщо не має – не зможе.  Уявити собі, що людина, яку призначили у поліцію, принципово не говоритиме українською мені складно. Це було б схоже на прояв сепаратизму.

Отже, я говорив з фаховою людиною, яка тривалий час працює у правоохоронних органах і живе у районі, у якому працює. Це дуже важливо. Знайомтесь, Баришовець Роман Олександрович, полковник поліції. Буду вдячний за коментарі під звуком.

Більшість питань, які я ставив дарницькій поліції, підозрюючи її у бездіяльності, тепер треба ставити патрульній поліції, а це уже інший орган. А поки що слухаємо відповіді представника дарницького управління і користуємося отриманою інформацією. Найцікавіше – наприкінці, коли Роман Олександрович говорить про викрадення авто та дає поради автовласникам. Водночас, цікаві відповіді і стосовно співпраці поліції з забудовником. Поліція вірить усім документам, які подає забудовник, вірить усьому, що говорить керівництво КМДА. Тобто, розуміння того, що ці люди можуть бути злочинцями, які сфальсифікували документи, у дарницької поліції немає. Хоча розуміння, що житло будувати у районі більше не можна, є. Читайте, слухайте і коментуйте

Інтервю з полковником Р.О. Баришовцем –  представником управління поліції Дарницького району

 

Кор. Вітаю, шановні слухачі. Сьогодні ми мали спілкуватися з начальником Дарницького районного управління поліції Чернишовим, але нас перенаправили до його підлеглого. Вітаю, як Вас звуть?

 

Р.Б. Полковник Баришовець Роман Олександрович, заступник начальника управління поліції Дарницького району.

 

Кор. Людям, які мене читають та взагалі проживають у Дарницькому районі, здається, що поліції в районі немає – вона бездіяльна, беззуба, взагалі ніяка. Хотілося б, щоб я помилявся… Скажіть, коли поліція почне прибирати припарковані вантажні автомобілі з проїжджої частини, наприклад, вулиці Драгоманова? Загальновідомо, що вантажний автомобіль мусить перебувати або на базі або на спеціально обладнаному майданчику для відстою таких автомобілів, але ніяк не на проїжджій частині житлового масиву столиці України.

 

Р.Б. Це питання трохи не до нас. Після реорганізації питання, які належали до компетенції міліції і ДАІ, передані до управління патрульної поліції, яке розташоване на Народного Ополчення, 9, і вони займаються цим питанням. Ми можемо тільки направити наших працівників по будинках, щоб вони поспілкувались з громадянами і винесли відповідні попередження, що не потрібно цього робити. Але ж є і інше питання. Оскільки вулиці нашого району масово забудовані – особливо Драгоманова, Урлівська та інші – стоянок немає взагалі і людям немає де ставити транспорт. Забудовник і управління архітектури на це не звертають уваги – що треба вже не тільки стоянки або підземні паркінги будувати, а, можливо, й багатоповерхові паркінги. І тільки тоді можна питати з людей.

 

Кор. Чи ставила Дарницька поліція це питання перед міською владою чи перед забудовником?

 

Р.Б. Це питання ставила Дарницька міліція до реорганізації. Вони направляли листи до КМДА.

 

Кор. Де ці листи можна прочитати? Вони десь є?

 

Р.Б. Зараз я не знаю. Після реорганізації ці матеріали направлено в архів.

 

Кор. Коли поліція почне займатися ліквідацією стихійної торгівлі хоча б біля станцій метро? Коли планується початок співпраці з міською владою у питанні ліквідації стихійної торгівлі, про яку згадав голова КМДА? Коли я спілкувався з Кличком і спитав його, коли він виконає свою передвиборчу обіцянку і прибере стихійну торгівлю біля метро, він сказав, що це зараз неможливо, бо поліція не йде в цьому питанні назустріч.

 

Р.Б. В нашому районі є меморандум між районною адміністрацією та поліцією, підписаний головою РДА Г.Сінцовим та нашим керівництвом, в якому йдеться і про вирішення цієї проблеми. Залучаємо приватні органцізації – ТОВ «Сентіс», яке виграло відповідні тендери на оренду підземних переходів біля метро. Районна поліція спільно з КП «Благоустрій» та ТОВ «Сентіс» протягом трьох тижнів займалася звільненням від незаконної торгівлі станцій метро «Позняки», «Осокорки» і «Харківська». Зараз стихійної торгівлі там практично немає, хоча інколи з»являється. Контролем за ситуацією займається ТОВ «Сентіс», і його зусиль на цьому етапі достатньо. Але є проблема іншого плану. Була домовленість ТОВ «Сентіс» з адміністрацією про те, що приватне підприємство надає автомобіль, на якому можна вивезти тимчасово вилучений поліцією товар до місця зберігання, де товар знаходитиметься до рішення суду. Але такого транспорту на даний час немає. Немає місця, де зберігати конфіскований товар, відповідних холодильників тощо. Це питання треба вирішити в першу чергу. І головне питання – соціальна проблема в державі. Люди торгують, бо…

 

Кор. Давайте не будемо стогнати з приводу соціальних проблем. Є головна проблема – проблема безпеки і  доступу до станцій метрополітену.

 

Р.Б. Суд, враховуючи вік людей, що торгують та їх соціальний стан виносить їм в основному попередження, а попередження не є покаранням і виходить, що покарання зникло само по собі.

 

Кор. Тобто, виходить, що поліція щось робить, а толку з цього немає. Наступне питання. Що робити, якщо є неофіційна інформація, що особа, яка представляється дільничим, здійснює збір даних з учасників стихійної торгівлі на вул. Срібнокільській?

 

 

Р.Б. Збір даних – це як?

 

Кор. Ну, думаю, що просто опитує… Це мені поставили питання мешканці району.

 

Р.Б. Поясню ситуацію. Ми проводили опитування громадян про відношення до осередків торгівлі біля метро, на зупиночних комплексах, кінцевих зупинках транспорту тощо – куди з’їжджаються мешканці навколишніх сіл зі своєю продукцією. Так от, приблизно 70% киян це влаштовує. Але тут є велика проблема – якої якості цей товар продається, відповідно до яких санітарних норм тощо…

 

Кор. Можливо. Але нехай це навіть суперякісний товар, але його там не повинно бути, виходячи з міркувань безпеки. Потрібно, щоб поліція це розуміла, але я бачу, що поліція цього не розуміє. Наступне питання. Місцеві жителі нерідко скаржаться, що виклики до неправильно припаркованих автомобілів завершуються нічим. Патрульні байдуже ставляться до таких випадків і не вважають їх серйозними, вартими уваги та не вживають жодних заходів до власників таких авто. Ваша думка, чи варто жителям району викликати поліцію до неправильно припаркованих авто або у разі вчинення інших адміністративних правпопорушеньнаприклад, шумна, хамська поведінка сусідів? Чи реагує на такі виклики поліція?

 

Р.Б. В будь-якому випадку на виклик терміново – протягом декількох хвилин – виїжджають представники поліції. Інше питання – яким чином конкретна ситуація вирішується і обробляється – залежить від конкретного випадку.

 

Кор. Одна з депутатів Київради Юлія Лобан розповіла, що до кафе, де незаконно розливали пиво, змушена була викликати поліцію шість разів. Відреагували в Дарницькому управлінні тільки після реєстрації скарги. Як Ви це прокоментуєте?

 

Р.Б. Я не знаю, як вона викликала поліцію. Як мінімум одразу на виклик виїжджають працівники управління патрульної поліції для з’ясування обставин. Якщо б вона була на місці і пояснила ситуацію, то патрульна поліція повідомила б нам і ми б вислали оперативну групу – тих осіб, в компетенції яких подібні питання і які можуть все правильно оформити.

 

Кор. Тобто, на Вашу думку, вона збрехала?

 

Р.Б. Не збрехала, а просто щось не до кінця розповіла, або трохи не так розповіла…

 

Кор. Поліція виступає на боці забудовника у всіх конфліктах, де забудовник намагається силою переконати громаду у тому, що тут можна будувати. Чи плануєте Ви змінити цю ситуацію? Чи планує поліція розслідувати кримінальне провадження стосовно засипання водойми на перехресті Здолбунівська-Григоренка? Чи був на місці дільничний? Чи зафіксовано цей злочин? Що вже вдалося поліції зробити? Чи розслідується факт фальсифікації дозвільних документів?

 

Р.Б. Цікаве питання. У нас є кримінальні провадження по даній ситуації. Але у забудовника є всі документи. І заборонити щось, втручатися в діяльність підприємця ми не маємо права. Якщо ми це зробимо – тоді це корупція.

 

Кор. А якщо через деякий час зясується, що забудовник сфальсифікував документи?

 

Р.Б. Ви не викручуйте те, що Вам подобається. Громада і забудовник по документах проводили громадські слухання – це раз. Представники громади були на зустрічі з першим заступником голови КМДА, де обговорювали це питання…

 

Кор. Не про це йдеться, а про те, що Ви говорили раніше – що там немає де ставити машини тощо, тобто порушено домобудівні норми. І я на місці начальника поліції поцікавився би, чому на місці, де планувалася зелена зона тепер планується житловий будинок. У мене і в тих людей, які мене читають, виникає думка: можливо, забудовник якимось чином зацікавив ту людину, яка мала це розслідувати, і вона це не розслідує. І таким чином у громади складається враження, що всі проблеми Дарницького району через бездіяльність поліції. 

 

Р.Б. Від інших органів державної влади ми отримуємо документи стосовно будівництва з мокрими печатками. Нам цього достатньо. Іншим ми не цікавимось. Якщо буде ім’я та прізвище людини, яка можливо, зробила якісь дії – або корупційні, або незаконні – тоді з боку поліції буде вжито заходів по перевірці цих фактів та притягненні її до відповідальності.

Кор. За інформацією обізнаного джерела, нині кримінальне провадження №12012110020003014 від 26.02.2013 фактично не розслідується і на слідчих вчиняється тиск згори, від Крищенка, щоб припинити це розслідування взагалі. Йдеться про хабарництво, у якому замішані нинішні і колишні чиновники Дарницької РДА. Звук розмови хабарників з хабародавцями додається. Яка позиція нового керівника поліції з цього приводу? Виконає він вимогу свого керівника Крищенка чи діятиме по закону?
Р.Б. Про це я нічого сказати не можу. Дане кримінальне провадження здійснюється слідчим, який є особою незалежною під час розслідування кримінальних справ. Мені про це особисто нічого не відомо, я про це не чув і не бачив. Я читав Ваше запитання стосовно того, що Кличко і всі інші сказали, що це питання до поліції. Але вибачте будь-ласка, якщо всі такі розумні, то можна провести службове розслідування у себе в організації, виявити факти неправомірних дій. Потім дайте нам інформацію стосовно конкретних осіб, здійснені ними правопорушення і ми будемо притягувати їх до відповідальності. Коли говорять по радіо – це одне, а коли в реальності – то винуватою виявляється поліція, бо самі нічого не роблять. Такого не буває.

Кор. Зрозумів відповідь. Напередодні працівники податкової міліції Печерського району вчинили хуліганські дії на території ОСББ «Позняки-комфорт» – це вул. Драгоманова 6А. Зареєстровано кримінальне провадження з цього приводу. Запитання. Чому злочинців відпустили з місця злочину?

 

Р.Б. Чесно кажучи, я не знаю, коли це було. А чому відпустили злочинців з місця злочину, як Ви кажете?

 

Кор. Тому що вони предявили посвідчення працівникам поліції

 

Р.Б. Зачекайте. Посвідчення зараз усі пред’являють. Але існує законодавча база. Є тяжкі злочини, є менш тяжкі злочини. Коли людину затримують і немає підстав її заарештовувати, її відпускають – на підписку, мирові угоди підписують тощо. Але закони то пишемо не ми…

 

Кор. Ви можете пояснити наступну річ. Поліцейський, який затримував, пояснив ситуацію так: якщо є ухвала суду, то людина з цією ухвалою може робити все, що заманеться – ламати двері тощо, і будь-який спротив цьому сприймає як перешкоду до виконання ухвали суду.

 

Р.Б. Я не розумію, про яку ухвалу суду йдеться.

 

Кор. З того, що я почув я розумію, що сподіватися на поліцію людям в Дарницькому районі нема сенсу. Я хотів би почути від Вас про ті речі в діяльності поліції, які ми не знаємо, а, можливо вони робляться?

 

Р.Б. Цікава ситуація виходить. Якщо прес-служба поліції не висвітлює повністю те, що робиться нами, це не означає, що нічого не робиться. Управління поліції працюють кожного дня по 16 годин, я особисто кожного дня працюю по 16-18 годин. Я не можу зрозуміти, чому наша прес-служба про це не говорить. Роботи проводиться вкрай багато, хоч, можливо, цього й не видно. Якщо в минулому році викликів було по 200-250 в Дарницькому районі, в цьому році – по 400. Кількість працівників зменшилася, бо відбулося скорочення. І ми розкриваємо злочини, і немало розкриваємо. Все робиться. Люди звертаються, намагаємося їм якомога більше допомогти. Але проблема з законодавчою базою – у нас  закони або занадто лояльні, або в багатьох випадках просто не працюють. І тому намагаєшся допомогти людям, а це практично неможливо зробити. Наприклад, у Вас вкрали мобільний телефон. Його знайти не така велика проблема, його можна промоніторити. А от провести цей «моніторинг» можна тільки з дозволу прокуратури. Поки дадуть цей дозвіл – проходить місяць, а за цей час телефона в Києві вже немає. Оперативності немає ніякої.

 

Кор. Питання по автокрадіжках. Через що збільшилась кількість угонів – через безпечність власників, або машина дорога, або що?

 

Р.Б. З початку року по 18.03 у нас в райні було угнано 84 автомобілі і 17 лише було знайдено. Викрадаються різні автомобілі – і дорогі, і дешеві. Дорогі автомобілі викрадаються більш професійними злочинцями, але багато викрадається і «Ланосів», і навіть «Жигулів». Ці авто, як правило, йдуть на розборку. В будь-якому злочині слід шукати економічний слід.

 

Кор. Після угону, як правило, де можна знайти автомобіль або його залишки? На території району багато одноповерхових гаражів, де невідомо що відбувається… Чи часто, наприклад, там знаходять?

 

Р.Б. В гаражах знаходять не часто, хоч інколи таке трапляється. Як правило, дорогі автомобілі після угону залишають на місяць-два «на відстій» за пару кварталів від місця угону. На інших номерах. Після угону поліцейський знає тільки марку та колір автомобіля, і коли змінюють номери, поліцейський має дуже обмежені можливості, щоб його знайти. Якісь особливості авто – подряпина там, тощо – знає тільки власник. І тому можу порадити власникам – в першу чергу це стосується дорогих автомобілів – ці два квартали обійти і пошукати свій автомобіль. І були випадки, коли таким чином деякі автомобілі познаходили. З дешевими авто складніше – вони моментально йдуть на розборку.

 

Кор. Дуже Вам дякую

 

 

 

      Baryshovets-Roman-Oleksandrovych-polkovnyk-politsiyi-pro-robotu-darnytskogo-upravlinnya-NP-

Якщо є волонтер, який хоче звук розшифрувати і перетворити це у текст  – не буду проти. Відпрацюю рекламою.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації