Електрик без польської мови у Польщі? Це реально. Досвід українця.

Я завжди і усім при зверненні до мене наголошую на важливості вивчення польської мови, якщо людина хоче у Польщі виконувати якусь роботу за гроші більші ніж мінімальна зарплатня. І завжди мав для цього аргументи. Електрик, за моєю інформацією, мусить читати креслення. А креслення – польською. Отже, електрик мусить знати польську мову інакше роботу електрика він не отримає, навіть якщо має високу кваліфікацію і всі допуски до роботи з високою напругою. Так от, мушу визнати, що ці мої знання ця моя інформація ЗАСТАРІЛА!!!

Далі розповідь громадянина України, я так розумію, звідкись зі східних регіонів (бо українська мова на письмі йому далася непросто і я багато у цьому короткому тексті змушений був поправити).

 День добрий пане. Я у вас питав про працю електриком у Польщі, але ви відповіли, що без польської мови я у Польщі не електрик. Повідомляю, що мене прийняли електриком та навчили всьому. Я вже закінчив об’єкт в Хелмно.

Мені трапились хороші люди, які завжди допомагають! Пояснюйте, що поляки люблять Польшу та польську мову, тому потрібно обов’язково хоча б намагатись говорити польською. Крім того, на початку дуже важливо показати, що від вас є користь. Я раджу працювати так, щоб керівник сам тобі сказав: «Іди відпочинь»  За таких обставин і керівники і місцеві колеги завше допоможуть завше підкажуть, якщо попросиш. Я уже кажу своїм друзям, щоб їхали до польщі працювати. Не треба боятися змін в житті. Краків – дуже красиве місто. Його всі повинні  побачити

Я вважаю, що час, коли я поїхав у Польщу став  моїми найкращими 5 місяцями у житті. Я багато побачив і навчився. На початках було непросто зрозуміти, хто і що від мене хоче, але усі допомагали, пояснювали. Можеш навіть на пальцях показувати, якщо не знаєш як сказати. Жоден поляк мені не відмовив у допомозі. Я дуже задоволений.

Я знайшов працю в ОТТО YUSK Радомско и  Петрукві Трибунальскому там обіцяли дати право язди на вузку… обіцяли золоті гори…  ОТТО беруть рабів за мінімальну платню 11.8 злотих нетто + премія 300 злотих (які неможливо  заробити) там на складі все зроблено так щоб іноземець норму не зробив і премію  не отримав. Зарплатня всього 12 тис грн в місяць а вузки дають повільні та программа коли копіюєш товар то довго копіює (а  от у поляків шибкі віузки і программа шибко працює то хто працює не перший рік то знає і бере їх вузки) ОТТО набирає наших  у рабство

Потім я до вас звернувся, ви сказали, що без польської мови можете запропонувати тільки таке саме, як я уже маю. Потім приятель запросив до себе Global System і маю як електрик 20 зл  на годину чистими. Роботодавець також платить за житло.  Якщо працівник добрий то поляки його переманюють навіть дружину польку обіцяють знайти….

Oleksii Torokhtii

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації