Карта побиту у Любуському воєводстві

 

У Любуському воєводстві запрацювала цілодобова “гаряча лінія” для іноземців  | Польща Сьогодні

Інформація станом на 23 05 2021

Клієнт у Любуському воєводстві у мене зявився десь у лютому 2021 року. Людина подалася десь у 2019 і її справа лежала мертвим вантажем. У лютому 2021 року йому це набридло і він вирішив шукати можливості пришвидшити процес. Йшлося про карту сталого побиту після двох карт побиту часового для іноземця, одруженого з громадянкою Польщі.  Перше, що я зробив, отримавши підписане пелномоцніцтво від клієнта – зателефонував на інфолінію. 95 785 18 53

Інфолінія робоча, але чекати на відповідь  доводиться цілу годину. Тому запасіться терпінням, зарядіть телефон, а краще залиште його на зарядці і приготуйтеся годину слухати музику у телефонній слухавці.  Зрештою, інспектор відповідає і може дати таку інформацію, отримавши від вас або імя прізвище та дату народження або сигнатуру справи.

1Чи є у справі рішення, або проект рішення?

2 Хто веде справу і електронну пошту до цієї людини

3 Чи уже готова карта побиту до відбору?

4 Може навіть покликати до телефону інспектора, якщо він десь поряд і не зайнятий. Я так розумію, відділ там невеликий, справ набагато менше ніж, скажімо, у Варшаві і такі речі там можливі. Принаймні у мене так було.  Я дізнався прізвище інспектора та мейл до нього і написав інспектору та його начальнику окремі листи. Інспектора попросив дати інформацію, чого йому ще бракує для ухвалення рішення позитивного. Воєводі – про жахливу, катастрофічну бездіяльність, виражену у дворічному ігноруванні справи про сталий побит мого клієнта та прохання вжити заходів.

Від клієнта я дізнався, що у актах є якісь документи, але, схоже, це не ті документи, які дадуть можливість інспектору ухвалити позитивне рішення. Скажімо, умова винаймання житла була подана копія звичайна. Зуси взагалі актуальні не подавалися, умова з роботодавцем не подавалася актуальна. Я бігом попросив  роботодавця все це мені дати. Умову винаймання житла попросив клієнта зробити копію у нотаріуса і вислати до уженду. Написав йому супровідного листа.

Маючи сумніви стосовно того, що є а чого у справі немає – записався на огляд матеріалів справи. Теж з цим вийшло легко. Сьогодні попросив – записали через тиждень. Я збирався сам їхати у Гожув Великопольський, але в останній момент спамятався і попросив клієнта піти на огляд без мене. Але з фотоапаратом. Він так і зробив. Сфоткав сторінки справи які мене цікавили. Я зясував, що усе, що ми подавали, у справі є. Що можна педалювати. Написав Понагленє. Рух у справі почався зі звільнення інспектора, яка вела цю справу два роки. Призначили нового. Новий приготував позитивне рішення за два  тижні після огляду матеріалів справи і ще за тиждень  клієнт отримав позитивне рішення у справі, яка валялася без руху два роки.  Ще через місяць йому вручили карту побиту. Мені прийшла смска що карта уже в уженді. І я записав без проблем на відбір карти через електронний календар. Таким чином справа завершилася за 4 місяці від моменту, коли я почав нею займатися. Тут теж зіграв роль той факт, що людина винайняла для вирішення своїх проблем жителя Варшави. Не знаю чому, але чомусь у Польщі теж столичний чинник працює. У Опольському спрацював. А тепер ще й у Любуському.

Враження від спілкування з інспекторами позитивне. Не було хамства,  розмов через губу, перешкод. Все робилося за планом і це надихає. Найцінніше у цій справі, що я з клієнтом не зустрічався. Усе ми зробили дистанційно. Тобто, це можливо і цього не варто боятися.  Звичайно, трошки мені сумно, що я так і не побував у любуському відділі справ іноземців. Але, нічого. Наступного разу. Думаю, цей клієнт скоро подаватиметься на громадянство. А там його син підтягнеться…

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації