Karta Polaka не гарантує автоматичного pobytu stałego. Відмов побільшало. Інформація станом на 01 01 2021

Якщо ви самі не хочете розбиратися і вам потрібна не консультація в щоб я все зробив замість вас за ваші гроші – не читайте текст нижче – перейдіть за лінком. Там правила співпраці на платних засадах

Власники карт поляка, подаючись на побит сталий у Польщі переконані у тому, що карту сталого побиту їм дадуть автоматично і доводити їм нічого не треба?  Це помилка, яка згодом вилазить боком. 

Так, власник карти поляка подає прохання про постійне перебування без оплати, на відміну від тих, хто такої карти не має. Так, власник карти поляка має право на репатріаційну допомогу у кілька тисяч злотих і просить про це одночасно з проханням про сталий побит. Але ні одне, ні інше не означає автоматичного отримання сталого побиту. Як і всі інші, власники карт поляка мусять довести документально, що їм є у Польщі

1 Що робити довше ніж три місяці

2 Є де жити

3 Є гроші на перебування

4 що вони застраховані.

Сьогодні до мене звернулося одразу кілька людей, які претендували на сталий побит і яким відмовили. І саме вони надихнули на написання цього корткого тексту.  

Опишу помилки тих людей, які зверталися сьогодні. Одна людина попри те, що мала документи про те, що є студенткою, долучила до матеріалів справи лише копії. Ця ж людина попри те, що мала стабільну роботу, не подала умову з роботодавцем і засвядченя про заробітки. Тобто, якби їй не відмовили через те, що вона не має чим займатися (бо вона подавала документи тільки про те, що вона – студентка) то була б відмова на тій підставі, що у неї немає грошей на перебування, бо  вона долучила до матеріалів справи тільки довідку з банку про те, що там є гроші. Але це не доказ стабільного джерела доходу. Друга людина надала документи про роботу, але умова закінчилася до дня ухвалення рішення. Відповідно, відмова, бо не доведено, що є чим займатися. Також регулярно чую дискусії на тему, що власнику карти поляка не потрібна страховка. Страховка потрібна усім без винятку. Просто, можливо, власників карт поляка якось страхує держава. Але документ про те, що ви застраховані все одно повинен бути у матеріалах справи. Автоматом це не спрацьовує.  Є випадки, коли власнику карти поляка тричі у сталому побиті відмовили на тій підставі, що виникли сумніви у тому, що він реально хоче оселитися у Польщі і тут працювати. Інспектор обгрунтував це тим, що він пропрацював у того роботодавця на території Польщі всього три місяці. Тобто всього за три місяці були зуси у справі. Цього інспектору виявилось замало. Відмов по карті поляка точно так багато як і по всіх інших картах. Тому раджу не дуркувати і робити як написано у уставі про іноземців та документально доводити, що Вам справді можна видати карту сталого побиту на підставі карти поляка. Ставте питання під текстом  – відповідатиму. Напишемо цей текст разом, щоб він був корисним.

Facebook Comments
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Супутні публікації